מעיין שרה. מבנה ישן ומיושן. צילום: אלירם משה

סאגת מעין שרה נמשכת: קבוצת הורים עתרה לבית המשפט לעניינים מנהליים

קבוצת ההורים לא מרפה. דורשים להעביר את התלמידים למתנ"ס נווה אילן שלדעתם כשיר ללימודים לתלמידי החינוך המיוחד. העירייה ומשרד החינוך טרם הגיבו

פורסם בתאריך: 20.8.17 11:04

     

ארבעה הורים לילדים הלומדים בבית הספר 'מעין שרה' עתרו לבית משפט לעניינים מנהליים בבאר שבע וטוענים כי העברת התלמידים למספר חודשים למתנ"ס וולדנברג הינה בניגוד לאינטרס הציבור ובניגוד לחוק.

כפי שפורסם, לאחר מאבק של הורים לתלמידים הלומדים בבית הספר זה, המשמש לילדים בעלי צרכים מיוחדים וסובלים מנכויות שונות: אוטיזם, CP, אפילפסיה ולקויות שכליות והתפתחויות נוספות, החליטה העירייה לצאת לפרוייקט גדול שימשך מספר חודשים וייתכן אף לכל שנת הלימודים הבאה, במהלכו ישופץ בית הספר וישנה פניו. העירייה הודיעה כי המהלך נעשה בתיאום עם ועד ההורים של בית הספר אלא שקבוצת הורים אינם שבעי רצון מההחלטה. ארבעת ההורים אבי בן חמו, מגי מדינה, עדי גבזו ויניב קידר יחד עם עורכת הדין, תמר קידר שמייצגת אותם ושאף היא אם לתלמיד הלומד בבית הספר ואשתו של האחרון, דורשים להעביר את התלמידים למתנ"ס 'נווה אילן' שלדבריהם מתאים לצורכיהם של הילדים ומספק מענה בריאותי ובטחוני כיאות.

מתנ"ס נווה אילן

אלא שצפייה מהצד על המאבק, מעלה את החשש שמא יש כאן מאבק על אגו. שכן, ההורים העותרים טוענים שההחלטה החדשה, שללא ספק תשפר את התנאים הקשים במבנה הנוכחי, נעשתה בהתייעצות עם ועד ההורים הרשמי אך לא איתם.

לדברי ההורים, שהגישו את העתירה באמצעות עו"ד תמר קידר, העירייה מידרה אותם במכוון בכל המהלכים שהביאו להחלטה החשובה. בקשותיהם לקבל הסברים נענו רק לאחר שקידר שלחה מכתב ובו התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים נגדם ופגישה שנקבעה להם בוטלה באותו היום.

הטיעון המרכזי של ההורים הוא שמתנ"ס וולדנברג אינו מותאם לצורכיהם של הילדים, אינו מונגש, מסוכן לבריאותם ולביטחונם ואינו מאפשר הספקת שירותי חינוך לתלמידים. בעתירה שהגישו מותחים העותרים ביקורת גם על משרד החינוך שנתן יד להחלטה ולא בדק לפני שאישר, האם החלופה המוצעת עומדת בסטנדרטים ובדרישות המצוינות בחוזר מנכ"ל משרד החינוך ושמחייבות את כל מוסדות החינוך בארץ.

לא מתאים. מתנ"ס וולדנברג. צילום: אלירם משה

בדו"ח ליקויים שהגישו לבית המשפט מציינים העותרים מספר כשלים שלדבריהם פוסלים את מתנ"ס וולדנברג: במקום קיים גג אסבסט שאינו חוקי ומהווה סכנה בריאותית לילדים, המקלטים אינם נגישים לילדים עם צרכים מיוחדים, במקלטים ובכיתות ישנם לוחות חשמל חשופים שמהווים סכנת נפשות לדבריהם, המתנ"ס חולק לשני מתחמים כשלאחד מהם אין כלל חצר, אין גידור למתחם ואין עמדת שומר. לטענתם, 4 חדרי שירותים לא יספיקו ל-110 תלמידים ולצוות בית הספר המונה עוד כ-100 עובדים. כמו כן, אין מקום שמאפשר החלפת טיטולים ורחצת ילדים. כדי לסבר את עינו של בית המשפט צרפו ההורים צילומים של המקלטים המיושנים, של החצר הקטנה ושל המתחם מהלא מגודר.

גדר חלודה ורעועה במתנ"ס וולדנברג. צילום: אלירם משה

החצר האחורית של מתנ"ס וולדנברג. צילום: אלירם משה

העותרים מבקשים מבית המשפט להורות לעיריית אשקלון לבטל את החלטתה ואף מזמינים את הרכב בית המשפט להצטרף לסיור שנקבע עמם במתנ"ס וולדנברג ביום רביעי הקרוב.

העתירה הוגשה ביום שישי האחרון ועתידה לידון בימים הקרובים.

מעיריית אשקלון נמסר: "קיבלנו העתירה ואנחנו לא מגיבים לעתירות ותביעות בתקשורת אלא רק בבית המשפט".

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר