עיר היין בלילה. כך זה נראה בהדמיה

גלאם הפעיל לחץ: "לא ישווקו דירות חדשות בטרם יוקם המחלף הצפוני"

השכונה העתידית לקום במזרח העיר כבר מעסיקה את פקידי האוצר. הועדה הארצית לתכנון ובניה רצתה לדחות את הקמת מחלף רבין ולבנותו לאחר שתוקם השכונה. תומר גלאם הפעיל לחץ על שר האוצר וההחלטה ככל הנראה בוטלה

פורסם בתאריך: 2.10.17 10:50

     

הועדה הארצית לתכנון ובניה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) הייתה אמורה להתכנס ולדון בכוונתה לשנות את שלבי הקמת שכונת 'עיר היין' באשקלון.

הדיון כלל שינוי בתנאים להקמת 'מחלף רבין. בתכנית המקורית נדרשו הרשויות להשלים את הקמת המחלף לצורך היתרי בניה נוספים. הועדה ביקשה לשנות תנאי זה ולדחות את הקמת המחלף לשלב האכלוס (טופס 4).

אלא שכוונתה של הועדה הארצית אינה עומדת בקנה אחד עם כוונותיו של ראש העירייה בפועל, תומר גלאם ששם לו למטרה למגר את בעיית הפקקים בעיר. לפי מדיניותו של גלאם לא יינתן היתר בנייה ולא תשווק ולו יחידת דיור אחת בשכונה, טרם הקמת המחלף וטרם יושלמו כל המחויבויות הציבוריות לטובת השכונה.

גלאם וכחלון. צילום: אחי בנאי

גלאם עסק בשבוע שעבר בהפעלת קשרים במשרד האוצר כדי לבטל את כינוס הועדה בכדי שלא תתקבל ההחלטה הנוגדת את מדיניותו. הלחץ עשה את שלו והוועדה לא התכנסה והשינוי שדרשו נציגיה, בוטל או לכל הפחות נדחה למועד מאוחר יותר.

"הקמת 'מחלף רבין' הוא האוויר לנשימה עבור עשרות אלפי התושבים בצפון העיר אשקלון שמתמודדים עם עומסי תנועה קשים במשך שעות רבות מיומם, ומייחלים ליום שבו תיסלל היציאה הצפונית מהעיר. לא יעלה על הדעת ששיווק הדירות עבור התושבים העתידיים בשכונה החדשה יימשך מבלי שאנו נותנים פתרונות הולמים לתושבי העיר הקיימים" אמר גלאם כשנשאל בנושא "אעמוד על כך שלא תשווק דירה אחת במסגרת 'עיר היין' במידה ולא יוקם המחלף. ניהלתי מלחמה של ממש עבור תושבי אשקלון ואמשיך להילחם למענם בכל שלב כשאצטרך. לשמחתי דבריי נפלו על אוזניים קשובות של שר האוצר, משה כחלון, איתו הגעתי להבנה שיש להוריד מסדר היום את השינוי עד מציאת פתרון בנושא המחלף".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר