תוכנית מ' 6. ארמון אדריכלים עבור רשות מקרקעי ישראל
"פקקים מטורפים". תוכנית מ' 6. ארמון אדריכלים

אלפי יחידות דיור חדשות באשקלון, למי זה טוב?

8,500 יחידות דיור אושרו לבניה באשקלון והופקדו להתנגדויות, יש מי שטוען שזה רק יפגע בעיר וקורא לראש העירייה בפועל, תומר גלאם, לעצור את התוכנית

פורסם בתאריך: 28.4.17 07:44

     

שתי תכניות של רשות מקרקעי ישראל באשקלון, בהיקף של 8,500 יחידות דיור, אושרו בוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל) והופקדו השבוע להתנגדויות הציבור. התוכניות הן אבן עזרא ומ' 6 הסמוכות לשכונת עיר היין שעתידה לקום במקום.

תושב העיר, רן לוי, קורא לעצור את התוכנית, "זה אומר בין 8,500 כלי רכב ל-15,000, זה אומר 45,000-50,000 תושבים על אותה תשתית עירונית", אמר לוי. "זה אומר זיהום אויר מטורף לעיר, זה אומר פקקים מטורפים לצאת בבוקר מהעיר. הרי אין עבודה עכשיו לתושבי העיר, זה לא אומר הזדמנות לעיר, זה אומר אסון לעיר. הולכים להרוס לנו את העיר, והגיע הזמן שתושבי העיר יקומו על הרגליים האחריות ויעצרו אסון זה. אני קורא מכאן לממלא מקום ראש העיר הנבחר תומר גלאם לעצור תכנית זו, ולתכנן חישוב מחדש לעתיד העיר ותושביו".

תכנית מ' 6 – מצויה בקצה הצפוני של העיר ומונה כ-4,700 יחידות דיור. ממוקמת צפונית לעיר היין העתידית. 30% מהיקף יחידות הדיור בתכנית מוגדרות כדירות קטנות אשר עשויות להתאים לאוכלוסיות שונות ובניהם זוגות צעירים. היקף מבני הציבור בתכנית כ – 148 דונם – המיועדים לשימושים שכונתיים וכן לשימושים כלל עירוניים. היקף התעסוקה בתכנית עומד על כ-127,000 מ"ר, מתוכו כ-17,800 מ"ר המיועדים למסחר.

שכונת אבן עזרא - אשקלון ממערב למזרח. ארמון אדריכלים עבור רמ"י

שכונת אבן עזרא ממערב למזרח. ארמון אדריכלים

 

תכנית אבן עזרא – כוללת כ-3,800 יחידות דיור ומצויה בצפון מזרח העיר בצמידות לרחובות אבן עזרא ומנחם בגין. גובה מבני המגורים נע בין 7 ל-14 קומות כאשר רוב שטחי החניה צפויים להיות תת קרקעיים. התכנון מציע תמהיל מגורים מגוון, וכן מענה לאוכלוסייה ותיקה, ולכל אלה מוצעים שטחי מסחר, פנאי וצירי הליכה מרובים. יחידות הדיור בתכנית הן דירות קטנות אשר עשויות להתאים לאוכלוסיות שונות ובניהם זוגות צעירים. היקף מבני הציבור בתכנית הוא כ-108 דונם המיועדים לשימושים שכונתיים וכן לשימושים כלל עירוניים. היקף התעסוקה בתכנית עומד על כ 32,000 מ"ר, היקף המסחר עומד על כ- 10,000 מ"ר.

עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל אמר כי "התכניות מאפשרות מתן מענה לצורכי הדיור הגדלים תוך מתן אפשרות לדיור בר השגה לאוכלוסייה במגוון רחב. אין ספק כי שתי התכניות משלימות את ההיצע שתאפשר העיר בדרכה להפוך למרכז מטרופוליני חשוב".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר