אילוסטרציה: כנס קבלנים לקראת מכרזי עיר היין. למצולמים אין קשר לכתבה.

'עיר היין' יוצאת לדרך: כנס מידע לקבלנים ויזמים נערך השבוע

במהלך הכנס קיבלו הקבלנים את המידע הרלוונטי לקראת בניית השכונה החדשה. "אני מברך אתכם על שלקחתם חלק בסיפור ההצלחה שיהפוך את העיר אשקלון ליעד נדל"ן אטרקטיבי ביותר" אמר רוה"ע לקבלנים והיזמים

פורסם בתאריך: 7.11.17 12:35

     

בתחילת השבוע, נערך במרכז הכנסים במכללה האקדמית אשקלון, כנס קבלנים ויזמים בנושא 'עיר היין' במטרה לפרוס בפניהם את כל המידע התכנוני הרלוונטי לשכונה, עקרונות בינוי כלליים, שלביות ביצוע, ג'אנט פעילות, מודל האשפה הפנאומטית שייכנס לתוקפו בשכונה, הנחיות לתכנון ועיצוב באזורי המגורים, עקרונות עיצוב לבניינים הפונים לפארק עיר היין ועוד.

בסיום ההצגה התאפשר לקבלנים זמן לשאלות, עליהן קיבלו תשובות מגורמי המקצוע הרלוונטיים.

בימים אלה מוקמת מנהלת הסכם הגג בניהולו של אלברט אלקובי. המנהלת תקדם בין השאר הקמתם של מבני הציבור ומוסדות החינוך, כך שהם יעמדו בפועל בטרם אכלוס הדירות החדשות. כך גם יהיה בנושא בניית המחלף הצפוני. בנוסף, נמסר לקבלנים כי 70 אחוזים מהדירות שייבנו ייכללו בתוכנית 'מחיר למשתכן', דבר שמהווה בשורה משמעותית לזוגות הצעירים. כמו כן, תינתן העדפה לתושבי העיר של בין 20-30 אחוז מסך הדירות והם גם יוכלו להתמודד באופן שווה על שאר הדירות.

הקבלנים מקבלים סקירה על השכונה החדשה. צילום: אלדד עובדיה

בכנס נכחו ראש העיר בפועל, תומר גלאם, סגן ראש העיר הממונה על מינהל הנדסה, יורם שפר, סגן ראש העיר, רמי סופר, מהנדסת העיר, ויקטוריה ברנגל, אדריכל 'עיר היין', אלי ארמון, מהנדס החברה הכלכלית, אורן חדד והקבלנים המתעניינים בבניה בשכונה החדשה.

"'עיר היין' היא שכונת הדגל של הסכם הגג ההיסטורי שנחתם באשקלון" אמר ליזים ראש העירייה בפועל, תומר גלאם "השכונה תיבנה בסטנדרט בנייה גבוה ביותר ומהווה את ההתקדמות של העיר ואת תנופת ההתחדשות המתחוללת בה בימים אלו בכל תחומי החיים. אנו שואפים כי השכונה החדשה תהיה שכונה ירוקה ומקיימת ולכן החלטנו שאנחנו מאמצים את מודל האשפה הפנאומטית המרכזית, דבר אשר יקל עליכם משמעותית, הן מבחינה תפעולית והן מבחינה כלכלית".

עוד הוסיף גלאם "לנגד עינינו עומדת הצלחתכם. לכן מנהל ההנדסה, יסייע ויעניק לכם ליווי בדרך החדשה שבפניה אנו עומדים. אני מברך אתכם על שלקחתם חלק בסיפור ההצלחה שיהפוך את העיר אשקלון ליעד נדל"ן אטרקטיבי ביותר, בעל מיקום גאוגרפי מצוין, תוך סיפוק פתרונות תחבורתיים יעילים, חינוך מתקדם ואיכות חיים גבוהה. אני שמח שהצטרפתם אל עיר משגשגת ופורחת, מגובשת ותוססת".

חבר המועצה, יורם שפר הוסיף: "לאחר שיווק כ- 3,200 יחידות דיור ב'עיר היין' והתקדמות בתהליכי תכנית הבינוי, תשתיות ופיתוח הצגנו בפני הקבלנים הזוכים את הקווים המנחים לבינוי ב'עיר היין'. הדגשנו את המחויבות שלנו לעיר ולעתידה בראייה רחבה בה נלקחו בחשבון המרחב הציבורי, תשתיות, פרטי הבינוי ותחבורה. כמו כן, קיבלנו החלטה על הטמעת האשפה הפנאומטית בשכונה המתהווה. אני מברך את הקבלנים בכך שרואים בעיר אשקלון עוגן ומנוף ושותפים לבנייה. כממונה מינהל הנדסה אפעל יחד עם המנהלים ובעלי התפקידים לסייע ולקדם את התהליכים".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר