מועדון אקים במתנ"ס אגמים. צילום: אלדד עובדיה
מועדון אקים במתנ"ס אגמים. צילום: אלדד עובדיה

בשורה לאנשים עם מוגבלות שכלית ומשפחותיהם באשקלון: משכן חדש למועדון אקים ייפתח בעיר

לאחר תקופה ארוכה של חיפושים נמצא למועדון אקים מקום באחד המתנ"סים החדשים בעיר. המועדון ייתן מענה לכ-40 אנשים עם מוגבלות, תושבי העיר, וישלב בתוכו חוגים וסדנאות ייחודיים לחברי המועדון. "זו בשורה מרגשת עבור האנשים וההורים ואני מברכת על כך", מסרה מגי מדינה, יו"ר אקים אשקלון

פורסם בתאריך: 19.2.24 20:27

     

בתום תקופה ארוכה בה סניף אקים אשקלון תר אחר מקום ראוי לפעילות המועדון החברתי לאנשים עם מוגבלות שכלית באשקלון, הוקצה מקום מכבד וראוי ביותר לפעילות המועדון במתנ"ס אגמים החדש בעיר.

מתנ"ס 'אגמים', הנו אחד המתנ"סים היפים ביותר בארץ, שבנייתו הושלמה לאחרונה בשכונת אגמים בעיר. במתנ"ס יש חדרי פעילות, אודיטוריום גדול ומרחבים חיצוניים, שאף הם יוכלו לשמש את חברי המועדון כמו את כל חברי הקהילה בשכונה.

"הפעילות בתוך המרכז הקהילתי היא חלק מתפיסת העולם של עמותת אקים ועיריית אשקלון, המקדמת את הכללתם של אנשים עם מוגבלות כחלק בלתי נפרד מהקהילה", אמרו באקים.

המעבר למשכנו החדש של המועדון יושלם במהלך חודש מרץ, בהובלת אקים ובסיוע כלל הגורמים העירוניים, אגף הרווחה בעירייה, החברה העירונית למתנ"סים, הנהלת המתנ"ס וכמובן סניף אקים המקומי והיו"ר מגי מדינה. עמותת אקים ישראל תצייד את המקום ותפעילו.

מתנ"ס שכונת אגמים. צילום: סיון מטודי

מתנ"ס שכונת אגמים. צילום: סיון מטודי

המועדון ייתן מענה לכ-40 אנשים עם מוגבלות שכלית תושבי העיר ויפעל שלושה ימים בשבוע בשעות אחה"צ. הפעילות תשלב חוגים וסדנאות ייחודיים לחברי המועדון ופעילות בתוך המתנ"ס, לבחירת האנשים ותוך יצירת שיתופי פעולה עם כלל באי המרכז הקהילתי. בין הפעילויות המתוכננות: השתתפות בסדנת מחשבים במתנ"ס, הקמת גינה קהילתית במתחם הצמוד למתנ"ס ועוד.

ראש העירייה, תומר גלאם: "קהילת הצרכים המיוחדים קרובה ללבי מאוד ולכן מיד עם קבלת הפנייה, הנחיתי להירתם למציאת מקום איכותי ומותאם שיספק מענה לצרכים של אנשי המועדון החברתי של אקים. הבחירה במרכז קהילתי אגמים מתבקשת ונכונה, כחלק מהתפיסה החינוכית והחברתית שלנו להכלה, סובלנות וסבלנות וערבות הדדית. מגיע לחברים מאקים מקום מסודר לפעילות שלהם, הם ראויים לזה".

מגי מדינה

מגי מדינה

סיגל פרץ יהלומי, מנכ"לית אקים ישראל: "כמי שליוותה את סניף אקים אשקלון בתהליך מציאת המקום למועדון, ראיתי את המאמצים הגדולים שראש העיר, תומר גלאם, השקיע במציאת מקום ראוי ומכבד לאנשים עם מוגבלות, כך שיחושו שייכים ורצויים בקהילתם. צרכי העיר מרובים והיה צריך את מנהיגותו וערכיו כדי להעמיד מקום ראוי זה. פתיחת המועדון בתוך חלל במתנ"ס 'אגמים' היא בשורה משמחת לאנשים עם מוגבלות שכלית באשקלון, שתאפשר שילוב בקהילה על פי תפיסת ההכללה והשילוב שמובילה אקים יחד עם עיריית אשקלון. אנו מודים לראש העיר, לאגף הרווחה בעירייה, לחברה העירונית ולהנהלת המתנ"ס על החיבוק החם לחברי אקים. זה חלק חשוב ומרכזי בכבודה של עיר שיודעת להכליל אנשים עם מוגבלות בקהילה".

מגי מדינה, יו"ר אקים אשקלון הוסיפה: "כיו"ר הסניף וכאמא לצעיר עם מוגבלות שכלית, אני רוצה להודות לראש העיר ולכל הגורמים המעורבים על האפשרות שניתנה לילדנו ליהנות ממועדון חברתי מכבד ונעים ומשילוב מיטבי בקהילה המקומית. זו בשורה מרגשת עבור האנשים וההורים ואני מברכת על כך".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר