מראים תעודת מתחסן. צילום: משה ניסימפור
מראים תעודת מתחסן. צילום: משה ניסימפור

"אנחנו לא מצורעים": מה קרה כשעסק באשקלון סירב להכניס לא מחוסנים ונתקל בלקוח עקשן?

עו"ד מיכאל אוזדין, ביקש להיכנס למשביר לצרכן במדרחוב באשקלון, אלא שהשומר בכניסה סירב להכניס אותו ללא תעודת מתחסן. הוא התקשר למשטרה וזה הסתיים בצורה מפתיעה

פורסם בתאריך: 15.2.21 13:32

אתמול בבוקר, הלך עו"ד מיכאל אוזדין במדרחוב באשקלון, יחד עם בת הזוג שלו. הוא ראה כי חנות "המשביר לצרכן" פתוחה ורצה להיכנס לרכוש זוג גרביים. אלא שהשומר בכניסה ביקש ממנו שיציג תעודת מתחסן על מנת להיכנס.

עו"ד מיכאל אוזדין בכניסה למשביר. צילום: משה ניסימפור

עו"ד מיכאל אוזדין בכניסה למשביר. צילום: משה ניסימפור

אוזדין, שלא החזיק בתעודה כזאת, ניסה להתווכח עם השומר אך זה לא עזר, "אמרתי לו 'אתה לא פונקציה, אני רוצה לדבר עם מנהלת' כי אולי יש משהו שאני לא מכיר. אז באה מנהלת ואמרה לי 'תשמע, אתה לא נכנס כי יש פה אנשים מבוגרים וכאלה שהתחסנו'. אמרתי לה שזה דמגוגיה, 'אם יש לך זכות חוקית, אז תעשי', זה ממש להפריד אוכלוסייה לסוג א' וסוג ב'. היא אמרה 'אנחנו רשת פרטית'. מצד שני זה מקום ציבורי שלציבור יש גישה אליו".

המנהלת מסבירה לאוזדין. צילום: משה ניסימפור

המנהלת מסבירה לאוזדין. צילום: משה ניסימפור

הוא מסביר כי אינו מתנגד חיסונים קלאסי, רק שבמקרה הזה הוא מעדיף לחכות קצת והוא אפילו קבע תור לבדיקה סרולוגית לברר אם חלה בעבר ויש לו נוגדנים, "החיסונים לא יברחו עד אז", הוא אומר.

צפו באירוע במדרחוב:

מה בדיוק קומם אותך?
"באו הרבה אנשים מבוגרים ואמרו להם ביי ביי. היו כאלה שהתחסנו ולא היה להם אישור, אנשים מבוגרים שלא מבינים ואמרו להם לכו ותביאו מסמך. אז חטפתי קריזה ואמרתי להם שהם לא יתעללו פה באף אחד. צריך לכבד את גם את הצד השני, את מי שלא התחסן, אנחנו לא מצורעים. והם פועלים בניגוד לחוק".

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


אתה באמת מרגיש כמו מצורע?
"אם לא יותר גרוע. היא אמרה לי 'יש פה מבוגרים ומחוסנים ואתם מסכנים אותם', אמרתי 'אם הם מחוסנים אז אני לא יכול לסכן אותם'. אלא אם כן החיסון לא שווה כלום. יש כאלה שאמרו שהם מוכנים לקחת את הסיכון ולהתחסן, אבל אני אל מוכן וצריך לכבד גם את זה".

לאחר דין ודברים עם המאבטח והמנהלת החליט אוזדין לחייג למשטרה, "התקשרתי ל-100 וביקשתי שיאכפו. הגיע קצין ושאל 'על סמך מה עושים את זה? אם זאת חקיקה או תקנה', חוץ מזה שהשאלות הן פולשניות, זה כמו שישאל אם עשיתי ניתוח או לא. זה עניין אישי. בקיצור, בסופו של יום הם התקפלו, והכניסו את כולם בכפוף לבדיקות חום בכניסה ובזה נגמר הסיפור. במזל, בא קצין משטרה נורמלי שלא פחד להיכנס לסוגיה כזאת ואני גאה שיש במשטרה אנשים כאלה".

אוזדין נכנס למשביר. צילום: משה ניסימפור

אוזדין נכנס למשביר. צילום: משה ניסימפור

אם זה יקרה שוב, מה תעשה?
"אם עשיתי פעם אחת, אז אני אעשה עוד פעם. אף אחד לא יעשה ממנו סמרטוטים. יש לנו את אותם זכויות, אנחנו משלמים מיסים, עשינו מילואים, שירתנו במשטרה שנים על גבי שנים ולא פשענו. אנחנו אל הולכים בלי מסכה או מפרים הנחיות, אי אפשר לכופף אותי יותר ממה שכופפו אותי כבר. גם ככה לקחו מהזכויות האזרחיות שלי איזה 80 אחוז, אז אולי מספיק? די, אי אפשר לסבול את זה יותר. אף אחד לא חושב על הזכויות הבסיסיות. אני רוצה לנשום בלי מסכה או להיכנס לחנות בכפוף להנחיות וגם זה אני לא יכול, אז מספיק. זה כבר הופך להיות דיקטטורה וזה כבר ממש לא טוב. ככה זה מתחיל. מחר יתחילו לפטר עובדים כי הם לא התחסנו ואף אחד לא סופר אותם, מה מגיע להם ואיזה זכויות יש להם. אבל אלה לא התחסנו גם להם יש זכויות ואי אפשר לרמוס אותם".

ממשטרת ישראל נמסר כי "אין שום חוק כיום במדינה שמתיר לבתי עסק (שהם מקום ציבורי) להתנות כניסה רק למי שיש תעודת מתחסן, ולכן השוטר שהגיע לטפל במקרה הבהיר זאת להנהלת המקום. בנוסף, לאחר מכן בית העסק סגר את שעריו לאחר שהוזהר שבכלל אין לה אישור לפעול".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

27 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איזה מזל שעזבתי את אשקלון. לא רוצה להיות בקרבת לא מתחסנים

 2. אבי, אשקלוני שלא באשמתו ושלא מרצונו!

  מאידך כאשר צילצלתי כאשר למשטרה כאשר רציתי לקנת בחנות מסויימת והקופאית היתה ללא מסכה וקהל התקהל ליד הקופה ללא שמירת מרחק, הגיעו שוטרים ושאלתם הראשונההיתה "אף אחד לא מחייב אותך לכנס לקנות פה", עניין האכיפה ממש לא עניין אותו.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  צריך פשוט להחרים עסקים כאלה אין להם זכות להחליט לפי קיטלוג של אנשים עברנו את הטלאי הצהוב שיתביישו

 4. אשקלונית

  איזה אנשים עובדים עם עורך הדין שקורה לבן אדם:'אתה לא לפונקציה? בושה וגועל נפש. לא היתי מתקרבת עליו.

 5. אשקלוני

  צודקים! מצורע לך להתחסן ותפסיק לסכן את הציבור . לא רוצה אל תיכנס ליעסקים עם אנשים! אידיוט!

 6. מושון

  אני בעד שמי שלא התחסן לא יכנס לחניות ולרשתות שיווק ככה לא יסכנו אחרים ואולי בסוף כולם יגיעו למצב שלא תהיה להם ברירה ויתחסנו

 7. י.ד.

  כל הכבוד לקצין משטרה שיודע חוק ועשה סדר.
  מספיק כבר לפלג את האוכלוסיה .

 8. רק ביבי

  ה"עורך דין" הוא הישראלי המכוער במלוא תפארתי. שלא נדבר על הצלם.
  לא דורך יותר באשקלון.
  תת רמה של אוכלוסייה.

 9. שני

  כל הכבוד. הוא צודק לחלוטין. זכותינו המלאה לחכות עם החיסון עד שנרגיש יותר בטוחים לגביו. מה זה השטויות האלה??? ממש דיקטטורה

 10. ט

  תודה רבה למשטרת אשקלון הפעם יצאו גדולים. למשתמש אנונימי טוב שעזב/ת את אשקלון אני לא רוצה להיות על יד כבשים.

 11. Popy

  אפשר ללכת ללמוד ולהוציא תואר זה עדיין לא הופך אותך לבן אדם אם פעם אצתרך עורך דין אני יודע למי לא לפנות

 12. אשקלונית והתחסנתי

  טוב מאוד שלא יכניסו אלה שלא התחסנו ללא סיבה. אדון עו"ד תפנים שזאת מציאות חדשה ולא התחסנת לא כי ש לך אלרגיה חמורה ולכן אסור לך פשוט מתחמק מהחיסון.
  תתחיל להתרגל: זאת ת.ז החדשה של אזרח תעודת המתחסן- אם יותר קל לחשוב ככה. לא אעפת לך אדון נכבד שילדינו ימשיכו לשבת בבית במום לחזור לבי"הס בגלל אנשים כמוך..?!
  אנחנו חייבים לשמור על הילדים ואלה שבאמת אסור להם- אל תהיו אגואיסטים תתחסנו!!!!

 13. Unchel

  Get vaccinated you non-educated ignorant selfish fools.. in one minute you get the shot and it's over without the vaccination this virus will continue and continue and continue. I've traveled the whole world the poorest people in Peru Colombia Panama have more brains than the fools in Ashkelon

 14. חנהלה

  כל הכבוד לעורך הדין ולמשטרה. רק ככה. דיי להסתה לכפיה לדיקטטורה ולפילוג. דיייי

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  צריך שתהיה אכיפה ושיתנו רק למחוסנים להיכנס. האדם הזה דמגוג ויכול להדביק אחרים. צריך לחקוק חוק שיקבע שלא מחוסנים לא יכולים להיכנס למקום ציבורי.

 16. אור הנר

  צריך שתהיה אכיפה ושיתנו רק למחוסנים להיכנס. האדם הזה דמגוג ויכול להדביק אחרים. צריך לחקוק חוק שיקבע שלא מחוסנים לא יכולים להיכנס למקום ציבורי.

 17. שולה

  כל הכבוד לעוד"שהתקשר שלא תהיה הפקרות אנשים לא עם מום או מצורעים בתקופה זו עלינו לשמור על אחדות אהבה נכון שיש קורונה נאמין למי שמסתובב הוא בריא פורים שמח

 18. יהודה

  איזה יופי שיש לי דרכון ירוק – שאפשר לטוס לחול לבלות בקניונים – שם כולם מחוסנים … (לא כמו בארץ…)

 19. שיר

  כול הכבוד שהעמיד אותה במקום במדינתנו הדמוקרטית ולכול אדם באשר הוא זכותו הלגיטימית לעשות מה שהוא חושב ורוצה בגופו ולא לכפייה , ולפגיעה בזכויות אדם יש גבול וחצי שאומר מסכנים , אז לא עין אתם מחוסנים אז אתם לא בסיכון אלא הלא מחוסנים צריכים להיתרחק מהמחוסנים ושכול אחד יעשה את ת מה שהוא מאמין בוא

 20. צדק

  מקווה שהעו"ד גם יתבע את הרשת על הביזיון הזה של אפלייה

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר