איתמר שמעוני בראיון ל"המקור". צילומסך רשת 13
איתמר שמעוני בראיון ל"המקור". צילומסך רשת 13

איתמר שמעוני מגיב לפרסום אמש: "'המקור' ניסתה להציג תמונה מעוותת"

אמש פורסמה כתבה ארוכה על פרשת שמעוני שכללה גם ריאיון עם ראש העירייה לשעבר. היום מתח שמעוני ביקורת על הצגת הדברים בכתבה

פורסם בתאריך: 10.11.20 18:15

הכתבה ששודרה אמש בתכנית "המקור" ברשת 13 החזירה את העיר אשקלון, כשש שנים אחורה, אל תקופת "צוק איתן" שבה הפך ראש העירייה איתמר שמעוני לכוכב טלוויזיה ארצי, כאשר במקביל נוחתים על שולחנו מכתבי דרישה מטעם נשים שטענו כי ניצל אותן מינית. כדור השלג הזה שהחל אז להתגלגל, הביא למעצרו ובשלב מסוים אילץ אותו להיפרד מכיסאו ולאחר מכן גם להפסיד בבחירות האחרונות לראשות העירייה. מאז שמעוני הורשע בעבירות של שוחד, הפרת אמונים והלבנת הון ועתה הוא ממתין לדיון שנדחה שוב ושוב לגזר דינו.

שמעוני עצמו התראיין ארוכות לכתבה וסיפר על החוויות שחווה מהיום שבו החלו להישלח המכתבים דרך ימי המעצר והחקירות ועד הבחירות וההרשעה בבית המשפט.

איתמר שמעוני לאחר הכרעת הדין. צילום: עזריאל משה

איתמר שמעוני לאחר הכרעת הדין. צילום: עזריאל משה

שמעוני התראיין ארוכות לתחקירן איתי רום וכמו שבדרך כלל קורה המוצר המוגמר שהוגש לצופים לא ממש תאם לציפיות של שמעוני שפרסם הבוקר פוסט בחשבון הפייסבוק שלו ובו הוא מודה למאות התגובות, לדבריו של התומכות ומהאהבה שהוא מקבל לאחר שידור התחקיר אמש.

"המום ונפעם ממאות התגובות התומכות והאהבה שאני מקבל מכם בכל אמצעי המדיה בעקבות תוכנית 'המקור' ששודרה אמש בענייני וניסתה להציג תמונה מעוותת של המקרה עימו אני ומשפחתי מתמודדים מזה זמן רב", כתב שמעוני, "זה מחמם את הלב ונותן לי כח לעשות הכל על מנת שלכולנו יהיה טוב. מקרים רבים שהוזכרו אמש בתוכנית הופרכו ולראיה, אף לא הונחו בפתחו של בית המשפט והחשדות בהם בוטלו. כראש עיר שהקדיש את כל זמנו לטובתכם, התושבים, עבדתי מסביב לשעון על מנת להפוך את העיר אשקלון למקום שטוב לחיות בו ולגדל ילדים ואני סמוך ובטוח שגם אתם חשתם כך. אני שם מבטחי בבורא עולם וסומך על רשויות החוק והמשפט שיוציאו את האמת לאור. תעשו טוב – תראו טוב", כתב שמעוני.

צפו בכתבה של "המקור":

הפוסט של שמעוני זכה לשיתופים רבים ובתוך מספר שעות ליותר מ-1000 לייקים ולמאות תגובות.

הפוסט שכתב שמעוני:

הפוסט של שמעוני הבוקר

הפוסט של שמעוני הבוקר

אלו התגובות שנמסרו לצוות "המקור" בתגובה לכתבה:

תגובת עופר שמעוני (באמצעות עורך דינו אשר אוחיון)
"1. אנחנו מאשרים במלואם את דברי איתמר. אכן זו היתה בקשתו, שעופר ילווה כספים אך ורק מבני המשפחה, מבלי שאלו נחשפו לצרתו האישית של איתמר, ולכן זה נעשה דרך עופר. כל הכספים שהעביר עופר לאיתמר היו אך ורק מבני המשפחה והכספים של עופר עצמו. 2. בכתב האישום עופר הואשם שב-14 עסקאות שבהם קיבל דמי תיווך מיואל, זה היה בעצם דמי שוחד שהעביר יואל לאיתמר. בהכרעת הדין נקבע שב-13 מתוך 14 העסקאות הללו דמי התיווך היו אמיתיים ושיקפו את פעילות התיווך שביצע עופר. בעסקה אחת ביהמ"ש קבע שדמי התיווך הם דמי שוחד. הקביעה הזו היא שגויה, שכן במקרה הזה הוכח שעופר תיווך באותה עסקה ופעל רבות עבור דמי התיווך שקיבל. לכן, קרוב לוודאי שגם הקביעה הבודדה הזו תבוטל במסגרת הערעור לבית המשפט העליון".

תגובת משה פונטה (באמצעות עורך דינו עמיר ג'ורגי)
מפאת הכבוד שאנו רוחשים להליך המשפטי ובטרם הוא הסתיים, מעדיף מרשי לשמור את תשובותיו וטענותיו לערכאת הערעור במקרה בו הוא ידרש אליה.
בקצרה אומר, כי מרשי זוכה מכלל אישומי השוחד אותם יחסה לו המדינה, אף שגם עם חלקן של הקביעות העובדתיות של ביהמ״ש המחוזי אנו חלוקים, מעדיף מרשי לסגור את הפרשה שהעיבה על חייו בשנים האחרונות ולהמשיך בדרכו ובחייק משפחתו.
בעניין טענותיהם של אחרים אשר הואשמו עמו יחדיו אומר כי אין לי כל אינדיקציה לגבי מה יודע ומה לא יודע כל אחד מהם פרט למה שנקבע בהכרעת הדין.

תגובת יואל דוידי (באמצעות עורכת דינו נוית נגב)
מדובר בהצגה מסולפת ובטענות שרובן נדחו על ידי בית המשפט.
יש להצר על פרסום דברים כאלה, ובוודאי בעיתוי שבו התיק עודנו מתנהל וממתין לגזר הדין".

תגובת הפרקליטות
"לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק באופן יסודי ומעמיק, הוחלט לסגור את תיק עבירות המין מחוסר ראיות מספיקות. ההקלטה אותה שידרתם הינה ראיה אחת מתוך מארג ראייתי רחב ביותר שהיה בפנינו במהלך בחינת התיק ולא היוותה שיקול מרכזי בקבלת ההחלטה".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

20 תגובות
 1. שפירא

  שמעוני עבריין מורשע
  קבלת שוחד אבל גרוע מכך קיים יחסי מין אם אישה נשואה ואם זה בסדר מבחינתך אפשר לשכב גם אם אישתך ?
  לך כלא שלם את חובך לחברה ותדאג לקחת איתך את אחיך הקטן מתווך על

 2. משקיף ניטרלי

  נראה שאיתמר רצה את הכתבה והתמסר לראיון רק מה את העיתונאים לא תמיד
  אפשר לקנות.

 3. יוחא

  עלובי החים , ראש עיר מושחת מהיסוד מקבל 25000 קולות באשקלון , הצחבור מטומטם הציבור ישלם. ישלם את הזיונים של איתמר שרוקן את קופת הירחחה ויש לו חוצפה ללישר מבט למצלמה, אם זאת לא הבושה אז כנראה שהיא מתה

 4. בושה ממש, יותר מקלון יש דין ויש דיין

  נגמרה לך הקריירה אתה שרוף בעיר הזאת

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איתמר שמעוני היה ראש עיר הכי טוב שידעה העיר אשקלון זה שאתם אומרים שאין כסף בקופה הוא השקיע בפיתוח העיר היום שום דבר לא נעשה ולהתגאות בפיתוח המרינה זה תוכנית מגרה של שמעוני המרינה נבנתה בזכות שמעוני הוא הכי עם חזון

 6. טלי

  במקום לומר לשמעוני תודה אתם רק מחפשים אותו מישישמע מה נעשה עד היום בעיר כלום ואת המרינה מר שמעוני פיתח והיו לא תוכניות להמשיך ולפתיח את המרינה אז תודה לך איתמר שמעוני

 7. יגוסינסקי

  לכמה נשים שילמת מליוני שקלים כדי שלא יתלונמו עליך על אונס?
  איך אישתך ממשיכה לחיות איתך?

 8. דרור

  איך אין לך בושה ?
  ומה בדיוק עושה כיפה על הראש שלך לא תנאף מכיר ? לא תיקח שוחד מכיר ?
  דרך אגב המשטרה לא יודעת על 600 אלף ש"ח שקיבלת מתווך בעיר ובתמורה קיבל גוב רווחי במיוחד שמעוני אני סופר את הדקות לכניסתך לכלא אולי שם תלמד מאן באת ולאן אתה הולך

 9. דרור 2

  אמת מעניין אותי מה דעתו של שמעוני אם אפשר לי לשכב אם אשתו לא שהיא עושה לי את זה אבל בתור טובה לשמעוני כי מבחינתו הכל מותר
  ואני גם מוכן לשלם דמי שתיקה 100 ש"ח מספיק כי אם לא אז אבקש סיוע מדודי היזם בטח יעזור לחבר

 10. יעקב

  מה זה מעניין אותי מה הוא עושה בחיים שלו. איך העיר התפתחה.תיריאו מה קורה בכגור רגל העיר נהרסה. אין עבודה רק בונים העיקר ארנונה.

 11. בוזגלואי

  איתמר אתה טיפש מטופש..מה חשבתה לך שהטמבלויזיה יעשו מימך קדוש מעונה..ומיסכן שתפרו לו תיקים..אהבל אתה ועורכי דינך..מה חשבת שהשמאלנים יפרגנו לליכודניק..אתה ממש אידיוט וטיפש..שהלכתה אליהם.

 12. שמ

  צפיתי בתחקיר.לא התרשמתי שאולצת להשתתף ולספר באיומים את הסיפור שלך.אז מה לך מלין?אתה יותר מדי ותיק בשדה הפוליטיקה מכדי לא לדעת בבירור שדבריך יוצאו מהשקרם,יובאו בחלקם,יעוותו….חוץ מזה איכזבת אותי.בחרתי בך לאור הצלחתך המרשימה בכיכר אתרים בתל אביב והנה אתה היום במקום אחר ולא ראוי.

 13. תושב עיר שפוי

  בן אדם חצוף ! טיפש עם חיוך דבילי וסתום . עשה בושות לעיר אשקלון ! והלך להתראיין כאילו הביא גאווה לעיר והוא בכלל גבור על ויקיר אשקלון . לו אדם אחר במקומו היה קובר את עצמו מרוב בושה וחרפה . הוא מתבשם מעדת שוטים ותושבי העיר בודדים מקורבים לו שתומכים בו וליבו מלא גאווה…..חח עצוב לצחוק

 14. יקום דור חדש של מנהיגים מקומיים???

  אשקלון עיר עם רצועת חוף מהמממת והיסטוריה עשירה היתה ראויה לראשי עיר
  מזן אחר. יותר מ50 שנה כיהנו במקום המיוחד הזה ראשי ערים שכהונתם לוותה
  תדיר בחשדות ובשמועות על אינטרסים כאלה ואחרים.עיר עם פוטנציאל תירותי
  אדיר שלא מומש יש היום פחות תיירים(לפני הקורונה)ממה שהיו כאן בשנות ה60 של המאה הקודמת.
  אין בה תעשיה או מרכזי עוגן לאומיים רצועת החוף היחודית נהרסת באופן תדיר.
  === כשמשומעים את ראש עיריית באר שבע או ראשת העיר בירוחם או בשדרות ===
  === מבינים שאשקלון לא התברכה במנהיגים מהזן הזה ===

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר