כך זה נראה: רשימת השמות והחובות על לוח ההודעות בכיתה

קיר הבושה: המורה חשפה את התלמידים עם החובות הכספיים

שיימינג בחסות בית הספר: על לוח ההודעות באחת הכיתות בבית הספר “רותם” באשקלון תלתה המורה רשימה ובה שמות התלמידים אשר להוריהם ישנו חוב כספי לבית הספר. “הייתי מאוד מזועזע”, אמר אדם שנחשף לרשימה הזאת. ממשרד החינוך נמסר כי “העניין טופל מול הנהלת בית הספר”

פורסם בתאריך: 7.5.20 14:34

תופעת התלמידים אשר סובלים משיימינג בבית הספר עולה מידי פעם לסדר היום. במקרה הטוב זה מסתיים כאשר תוכנית טלוויזיה מטפחת את התלמיד ובמקרים פחות הסיפור הזה מסתיים בצורה טראגית. מה שבטוח זה שכל שיימינג או חרם ודומיהם יוצרים צלקות נפשיות המלוות את הילד גם בבגרותו ומשפיעות לא מעט על המשך חייו.

ברוב המקרים האלה, האשמים הישירים הם בדרך כלל התלמידים המחרימים עצמם, אך לעתים זה קורה גם על ידי הצוות החינוכי. כן, אותו הצוות שאמון על שמירת כבודם של התלמידים, ואמור לפעול בכדי למנוע מקרי שיימינג. מקרה שכזה קרה בבית הספר “רותם” שבשכונת שמשון ונחשף כמעט במקרה.

בית הספר רותם באשקלון

במהלך יום הבחירות האחרון לכנסת גם בבית הספר “רותם” כמו בכל בתי הספר האחרים בארץ הוקמו קלפיות בכיתות, כאשר לכל קלפי הוצמדה ועדת קלפי ובה מספר חברים.

“אחד המראות היותר עצובים”

דוד, תושב אשקלון עבד כחבר קלפי באחת הכיתות ומה שהוא ראה שם זעזע אותו – על הקיר של לוח ההודעות, לצד לוח מבחנים, מערכת השעות ומשפטי מוטיבציה, נתלתה רשימה שמית של כל תלמידי הכיתה, כאשר התלמידים שלהוריהם יש חוב כספי לבית הספר מסומנים בהבלטה על ידי מרקר צהוב.

“במהלך היום היו כמה דקות דלילות בבוחרים, אני יוצא מהכיתה כדי לעשן סיגריה ופתאום העין שלי צדה את לוח המודעות”, מספר דוד, “אני מסתכל קצת ואני פתאום קולט את הדף הזה. אני מסתכל עליו ויש פה משהו שהוא לא תקין, משהו שהוא לא בסדר. אני בעצם מבין שמזכירה או מנהלת שלחה למורה את הרשימה עם בקשה ליצור קשר טלפונית עם ההורים והיא בחרה לחסוך כאב ראש ותלתה את זה בכיתה. אני מזדעזע באותו רגע ברמות פסיכיות ואני מנסה לשכנע את עצמי שזה לא זה ושאני לא מבין מה קורה פה. המשקיף של הקלפי בדיוק נכנס והוא מדבר איתי, אני מראה לו את זה והוא מזדעזע לא פחות. יו”ר הקלפי, שהיא מורה בתיכון, נוכחת במקום וגם מסתכלת וכל אחד אוכל הלם טוטאלי”.

רשימת התלמידים שהוריהם חייבים כסף

רשימת התלמידים שהוריהם חייבים כסף

דוד מספר כי הם מיהרו לתלוש את הדף המביש וזרקו אותו לפח אך הדבר המשיך להטריד את מנוחתם עד סגירת הקלפיות. “איך קורה בבית ספר דבר כזה? איך תלמידים אמורים לבוא בבוקר לכיתה ולראות את השם שלהם מתנוסס ולהבין שזה בגלל שההורים שלהם לא שילמו? אז מישהו החליט להביך אותם וזה מה שבחרה המורה שלהם בכיתה לעשות. אני הייתי מאוד מזועזע זה היה אחד המראות היותר עצובים שאני יכול לראות”, סיפר השבוע דוד והוסיף: “כל אחד למד בבית הספר ובסוף כשאנחנו רואים כזה דבר, אני חושב שעוד לא למדנו לקח על ילדים שבוכים להורים שלהם על חרמות בכיתה. עוד לא למדנו לקח על ילדים שקופצים מהחלון, כי דבר כזה בסוף משמש את הילדים בכיתה”.

דוד מתכוון לאינטריגות שקיימות בכל כיתה, המחנות ומאבקי הכבוד שמוכרים לכל מי שלמד בכיתה, “אם מישהו ירצה לפגוע באותו תלמיד זה ישמש אותו. ‘להורים שלך אין כסף’, ‘ההורים שלך לא שילמו’, זה כלי בידיהם של תלמידים שרוצים לפגוע”.

ההוראה: להודיע טלפונית

תחת הכותרת “חובות תלמידים לפי כיתה” מופיע רשימה המכילה את שמות התלמידים, כולל שמות המשפחה שלהם, מספרי תעודות הזהות שלהם, הסכום המקורי כמו גם סכום ההנחה שקיבל אותו תלמיד ולבסוף יתרת החוב.

ברשימה ניתן לראות שהוריהם של 17 תלמידים, ששמם כאמור מודגש בטוש מרקר צהוב, מתוך 30 תלמידי הכיתה חייבים כסף להנהלת בית הספר.

רובם שילמו את רוב תשלומי ההורים אך ניתן גם להבחין בהורים שמתחילת השנה הצליחו לשלם ממש מעט, מה שמותיר אותם חצי שנה לאחר פתיחת שנת הלימודים בחוב של למעלה מ-1,600 ש”ח. החובות של הורי התלמידים שם נעים בין כמה מאות שקלים ועד לכ-3,700 ש”ח.

כך זה נראה: רשימת השמות והחובות על לוח ההודעות בכיתה

מתחת לאותה הרשימה נכתבה הוראה “נא להודיע להורים טלפונית (כאשר מילה זו מודגשת ולא בכדי) להגיע להסדיר תשלומי בית הספר בדחיפות”.

תגובות: “המקרה מנוגד לרוח בית הספר”

פנינו ליו”ר ועד ההורים של בית הספר, חנן בן דוד וכאשר סיפרנו לו על כך הוא לא האמין שדבר כזה קרה בבית הספר. “לא קיים דבר כזה בחיים. זה דבר הכי סודי שיכול להיות, לא רשימה שמית ולא מוציאים כזה חוזר”, אמר לנו בן דוד שנדהם לשמוע מאיתנו שזה אכן קרה, “אם דבר כזה קרה, זה חמור. דבר כזה לא יכול לקרות, כי גם כשהמנהלת מפנה אלי ומבקשת את תשומת ליבי כדי לפרסם בקיר שלנו, של ועד ההורים הבית ספרי שיש בעיית גביה, אני מוציא הודעה כוללת בלי לנקוב שמות כי זה לא מעניין אותי. אנחנו לא מטילים דופי באף הורה ולא נכנסים לו לכיס אלא רק להעיר את תשומת ליבם, אם הם רוצים שהילדים שלהם ישתתפו בכל המערכות, אבל מפה ועד לתלות רשימה שמית בלוח המודעות כדי להטיל דופי, דבר כזה לא מקובל”.

עוד מסר בן דוד: “הזכות לפרטיות הנה זכות בסיסית המגיעה לכל אדם ואזרח בישראל. במסגרת זכויות התלמיד בבית הספר, זכאי כל תלמיד שיכבדו את פרטיותו ולא יחשפו ברבים מידע הקשור בו, ללא הסכמתו. הזכות לפרטיות גזורה מהזכות לכבוד ודין אחד להן. פועל יוצא מפגיעה בזכות התלמיד לפרטיות, על ידי חשיפת מידע מסוים, הוא פגיעה בכבודו כאדם. המקרה הנדון נבדק עד תום והופקו הלקחים שנועדו למנוע הישנות. מבלי לגרוע מהאמור לעיל, ביה”ס מקפיד בכבודם של באי המקום ותלמידיו בפרט. מדובר באירוע חד פעמי שנעשה בתום לב ואנו מצרים על כך”.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

הורידו את "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד

הורידו את "כאן דרום אשקלון" באייפון


ממחוז דרום של משרד החינוך נמסר כי “אין מקום לתליית הודעה עם מידע רגיש מסוג זה. העניין טופל מול הנהלת בית הספר”.

מעיריית אשקלון נמסר כי “מדובר במקרה המנוגד לרוח בית הספר ולהתנהלות בו. מנהלת בית הספר מצרה על המקרה והנהלים חודדו על מנת למנוע הישנות מקרים דומים”.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

47 תגובות
 1. אברהם

  ממהרים למלא את קופת בית הספר
  מדברים על כבוד הדדי.
  במערכת החינוך אין. רואים רק את הקופה.
  נאה דורש נאה מקיים. ידוע שבית ספר רותם נמצאת אוכלוסיה שזקוקה לתמיכה ולא למעיכה.

 2. אני

  גם בגן שלנו הגננת פרסמה בקבוצה
  אני למזלי שילמתי תחילת שנה אבל יש אנשים שקשה להם וזה לא נעים

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני חושבת שזה בסדר גמור… איזה מין דבר זה לא לשלם? אם יש בעיה תפנו לבית הספר אבל לא לשלם על דעת עצמכם זו בושה… במיוחד שהרבה הורים עושים זאת היום כעקרון

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הסעיה היא לא עם אלה שקשה להם לשלם אלא עם אלה שפשוט זורקים קצוץ או כאלה שבכלל לא מתכוונים לשלם ולא חסר כאלה שיש להם ופשוט לא משלמים לעניין תלית המודעה זה לא מכובד ולא מכבד את התלמידם שממש לא אשמים שההורים שלהם חסרי אחריות יש דרכים אחרות לעשות את זה

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני מצדיקה את המורה כי יש הורים שלא משלמים במשך שנים. הם לא משלמים לבית הספר ולועד כיתה. אי התשלום לא תמיד מגיע ממקום של מצוקה כלכלית אלא כי לא בא להם לשלם. הרי ניתן לחלק לכמה תשלומים שרוצים ונוח לשלם. אני אם חד הוריתומשלמת עבור 3 ילדים שמשלמת לשלושתם.

 6. אחד שאכפת לו

  את המורה הזאת לעזאזל צריך להלביש בשק ולהוביל אותה בחוצות העיר שיעשו עליה שיימינג שתגיד תודה
  שיש לה משכורת הרבה הורים לצערנו נמצאים בחל"ת ולא יכולים לפרנס את משפחתם שלא לדבר על שכר לימוד שהמדינה תשלים את הסכום גועל נפש למורה וגועל נפש למשרד החינוך גועל נפש למדינה הילדים במדינה זקוקים לרווחה כלכלית ולא רווחת בית הספר.

 7. רונה

  המורה צודקת ! אני גם מורה וכותבת מיילים להורים והם פשוט מתעלמים! לא קוראים ואח"כ שואלים שאלות ואומרים לא ידענותת ממש בלתי נסבל. ההורים לא שילמו כי לא בראש שלהם וזה לא כי אין להם כסף! והם מעמיסים על העובדה של המורה! המורה לא מזכירה!! זה שיא החוצםה שמעל חצי מההורים לא הטריחו את עצמם לשלם ועכשיו באמת נראה לכם שהמשכורות העלובה שלה היא צריכה להתקשר ל 17 הורים! חוץ מזה דהעיניין מאד מאוד מביך שעושים טלפון כזה טגם הוגעה זה מאוד מביך. היה ראוי הרבה יותר שבית הספר ישלם לחברה של הודעות sms ויוציא הודעות לכל ההורים שלא שילמו יחד עם קישור לתשלום ובשם ההודעה הץיהיו דמות ההורים. כמו שבכל חברת אוםנה וכל קוסמטיקאית מסוגלים לעשות. לא הגיוני לתת למורה לעשות דבר מביך כזה.. אם היו 8 שלא שילמו זה סיפור אחר אבל 17 זה פשוט חוצפה של ההורים וחא לעיניין בכלל להפיל את העבודה הזו על המורה. אני כן מתקשרת אבל זה ממש שיחה מביחה בעיניי וככה שזה תלוי לדעתי פי מיליון פחות מביך מלקבל טלפון! כמובן שאם זה היה תלוי והיו רק 8 שלא שיחמונאז זה היה מביך אבל כמות כזו של 17 לא אמורה להביך

 8. ללא שם

  רונה יקרה, אם את מורה בישראל זה אכן מסביר המון את מצב ההוראה בארץ ואת המעשה שתואר לעיל. מורה רפת שכל וחסרת כל רגישות. אין כל מילה אחרת לתאר אץ המעשה שמבחינתי הינו נפשע. מדובר בילדים להורים. לא משנה שההורים בוחרים לא לשלם. את החשבון סוגרים איתם. לא עם הילד, שיש לו כתושב דרום כבר צלקות למכביר. בושה. בגלל שהשיחה 'מביחה' בעינייך את סוגרת תומכת בסגירת חשבונות מול הילד.

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה בושה שיש אנשים שמחזיקים כאלה דברים .
  כל מי שתומך בזה צריך ללכת לעזאזל .
  את החשבון סוגרים עם ההורים ולא עם התלמידים , ורונה יש לי ספק אם את באמת מורה , אבל אם את כזאת , אני בז לתואר שלך ולשמך

 10. רונית

  משרד החינוך צריך אחת ולתמיד,להוציא את מנהל/ת בית הספר,באופן מידי.לפתוח תחקיר על השתלשלות העניינים,ולהסיק מסקנות תוך מספר ימים בלבד. פעם אחר פעם האיגוד המקצועי,נכשל גם הוא,בשל הגיבוי למנהל/ת. עד מתי זה יקרה? לפני זמן,שאינני יכולה לחשב,תלמידה התאבדה כי לא הרשו לה לצאת לטיול בשל אי תשלום על ידי הוריה.ומאז איש לא יודע ,מה נעשה במערכת. מנכ",ל משרד החנוך צריך לפעול באופן תקיף יותר. מנהל/ת מוסד חינוכי לפני הכל,צריך להתנהג באנושיות. מנהל/ת בית ספר שפוגע בזכויות תלמידיו,מקומו,להרקב בבית,אחרי ענישה רצינית ביותר.חרפת המערכת והאיגוד הנקצועי לנגד עינינו.

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  המקרה מאוד מזעזע. אני עצמי חוויתי משהו דומה, לא שילמנו בזמן כי לא היה לנו איך והמורה ציינה את סכום התשלום בתעודת הערכה של הבת שלי ואני הייתי המומה לראות את זה. אני לא יודעת אם זה הוראה מהנהלה שביקשו ממנה לעשות את זה או הרעיון שלה. בכל אופן זה דבר חמור מאווווווד!!

 12. תחשבו על אחרים לפני שאתם רושמים משהו

  כל הכתבה הזו היא שיימינג אחד גדול. כל מי שרשם בתגובות פה ובפייסבוק דברים נוראים על המורה, או על הצוות של בית הספר צריך להתבייש בעצמו. תהיו בני אדם קודם, תפסיקו לחשוב שכל מה שרשום פה נכון. המורים נותנים מעצמם לתלמידים ולעבודה שלהם והתמורה שלהם לא צריכה להיות שיימינג, חוסר כבוד או תגובות רעות. המורות קורעות את עצמן ונותנות הכל לתלמידים, ברור שמי שרשם את הכתבה לא ירשום את זה.מי שרשם את הכתבה הזו, תתבייש.

 13. אני מורה וזה לא לעניין

  העניין הוא שהמורה לא אמורה לתזכר הורים בשום מצב, היא לא מחלקת הגבייה של ביהס, היא מורה שבאה ללמד. לי בתור מורה לא נעים להיכנס לפינות האלו עם הורים באופן אישי. מילא לשלוח הודעת sms כללית לקבוצת ההורים, בלי שמות, ולבקש שמי שטרם הסדיר את התשלום יעשה זאת. אהל מכאן ללהתקשר באופן אישי לכל הורה שחייב לביהס- זה כבר משהו אחר. המזכירות יכולה להתקשר לעשות את זה, או ועד ההורים. בכל מקרנ לא המורים, שגם ככה הקשר שלהם עם ההןרים רגיש.

 14. אמא

  הכי יפה זה- שבסופו של יום- אף אחד לא נותן את הדין על מעשים פסולים כגון אלה. בית הספר "מתנצל" ומצר על הדברים. עושה נו- נו- נו- פומבי עדין למורה שסרחה, מפרסם שאין זו מדיניותו, וכולם עוברים הלאה לסדר היום. ובא לציון גואל.
  דבר מכוער מן הסוג הזה- צריך לקבל את ההתייחסות הנאותה של משרד החינוך. בית ספר שנוהג כך- צריך להיקנס בקנס גדול. והמורה, כמו גם המנהלת- חסרות הרגישות וחסרות השכל- צריכות להינזף באופן רשמי. שלא לדבר על כך, שדברים מן מסוג הזה- צריכים להיות ברורים וחד משמעיים, כתובים בנהלים של משרד החינוך כחלק אינטגראלי מהם. כל כך ישראלי. בושה.

 15. החייב המליון

  לכול החלמאים למינהם…. חד הוריים, מורים ,וכול מי שחושב שדבר כזה הם פתרון…..אני עובד במערכת הגבייה עם קצת יותר נושים ועם קצת יותר חובות….אתם נפלתם על הראש??? איבדתם את זה?? רק מלחשוב על דבר כזה מזעזע אני יכול לאבד את השפיות….אני מבטיח לכול מי שקורא את הכתבה הזו….ל90% פה יש חובות לגורם כול שהוא ו90% פה צפים מעל המים…בואו נראה יחד מה היה קורה אם הוצל"פ היו מפרסמים אחת לשנה רשימת חייבים בלוח מודעות של כול אחד בעבודה….ואתם יכולים להתמודד……אבל אלו ילדים גם ככה הם גדלים בדור מפחיד.
  גם במסגרות של ילדיי יש קשיים להרבה הורים ולמזלנו ההנהלה והוועד יודעים ורגישים להורים האלו…..זה שיש לכם יכולת כלכלית או יכולת נהול כספים זו ברכה…תודו לאל שכך…אבל לצערי ישנם הורים שאין להם איך לפתוח החודש ,ושלא נדבר איך הם נאבקים על ההישרדותם כל החודש…..

 16. אנונימי

  אני מאמינה שהמורה עשתה זאת מחוסר שיקול דעת ולא במתכוון אבללללללל עם כל החרמות והעלבות והשיימינג של בני נוער זאת טעות חמורה לתלות את זה כיוון שזה כלי כדי לפגוע זה בזה יש אנשים שלא מסוגלים לשלם דמי רישום ובעיקר אם יש להם כמה ילדים כי אז זה מסתכם באלפים.

 17. טלי

  לפני שאתם כותבים בושה בושה ומפטרים מורים הייתי מציעה לבדוק אם אתם לא עושים שיימינג רק על פי סיפור עם פרטים ממש לא מדוייקים שהגיע לכותרות. זה לי זה נראה בכלל לוח בתוך חדר מורים או במזכירות. למה שיתלו מודעה בכיתה שכתוב שם כביכול בקשה למזכירה לצלצל להורים טלפונית.
  לקחתם סיפור שלא בדקתם אותו עשיתם שיימינג בעצמכם פיטרתם חצי מהצוות של בית הספר עלמה? על כלום!! תבדקו קודם!! רוב הסיפורים מנופחים ולא אמיתיים בטח לא הפרטים הקטנים שמשנים את כל התמונה

  • אלירם משה

   בטרם נכתבה המילה הראשונה בכתבה הזו בדקנו באיזה לוח מדובר ואכן מדובר בלוח המודעות של הכיתה (אפשר גם לראות בתמונה המרוחקת). תגובת העירייה נוסחה לאחר שבוצע בירור בבית הספר ואם לא היה מדובר בלוח המודעות של הכיתה אזי העירייה היתה מזכירה זאת בתגובתה. הסירי דאגה מליבך, אף אחד לא פוטר כתוצאה מהכתבה. מה שכן זה שדבר כזה בטח לא יישנה בשנים הקרובות באשקלון

 18. ארי

  יש הרבה דברים שלא ידעתם מי שנמצא בשטח רואה כל הזמן דברים שלא נתפסים במוח האנושי אבל בסוף היום הילדים לא בסדרארי

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רינת נחמני היא כישלון של מנהלת, לא קל להחליף את עדנה אברהמי האגדית

 20. חבצולה

  טוב נו מורה… כמה שכל יכול להיות לה.
  פסיכומטרי נמוך, אז זה מה שהלכה ללמוד.
  וכל אלה שמצדיקים מאחלת שלא יהיה להם כסף לתרופות.

 21. רלי ספטי מועלם

  הבושה היא של הילדים הלא מחונכים שחושבים שעוני זה דבר שאפשר לבזות ולהעליב בגללו. איפה החמלה וההכלה של התלמידים? מי מלמד אותם להתנשא על העניים? זה הורים שמדגישים את העושר כסממן להצלחה או לאיכות. נהפוך הואי איכות נמדדת האישיות צנועה וחומלת.

 22. רלי ספטי מועלם

  גם ככה הילדים יודעים בדיוק מה מצבו הסוציואקונומי של כל ילד. כדאי שלפני כן המורים יוודאו למה תלמידים עניים מגיעים בלי אוכל לבית הספר ולמה הם לא באים למסיבות כיתה(התשובה היא שאין להם כסף לקנות מתנות לילד היומולדת)

 23. עופר אלימלך חיפה

  העיקר תלו שלטים בכל בית הספר "דרך ארץ קדמה לתורה"
  אז מה שקורה כאן בישראל המקולקלת זה שאין דרך ואת התורה תיכף מחסלים .
  בארזים נפלה השלהבת ואיזובי הקיר התחילו למוטט חומות .

  הלך עלינו אם אנחנו במצב בו אנשי חינוך מתנהגים עברייני .

  שכחו את המקרים של הילדה עם החוב שלא יצאה לטיול והתאבדה ואת הילד שהגישו לו מכתב חוב ועיקול של הבית והתאבד .

  ועוד אומרים שהם אנשי חינוך .

  כואב לי הלב , כנראה השבר לא יתאחה לעולם כי כל יום כאן מוליד עוד מישהו שמוסיף שמן למדורה . { חחחחח כתיבה שלי ואין להעתיקה }.
  ואני !? אני כבר בתחילת הלימודים ואחרי המקרה של הילד שהתאבד אמרתי למורות ולמזכירה ולמנהלת {אההה כן ! זה כמעט הכול נשים שם , מעניין למה} אמרתי להן לא לדבר עם הילד על שום כלום וכל מה שקשור להורים לדבר עם ההורים בלבד וככה הן עושות .

 24. י

  הרשימה הזאת מיותרת וחסרת אחריות. כל אדם והסיבה שלו שהוא לא שילם. אנשים נורא שופטים אחרים-" יש להם כסף והם לא רוצים לשלם…" , " הם עושים דווקא…" אבל בפועל – כל משפחה והבעיות שלה, אם הם כספיות או בעיות אחרות שמלוות אותן , וברגע שלהורים לילד יש בעיה לשלם , סקרנות הילדים מתעוררת , יש שאלות שלילד לא תמיד יש תשובות ולא תמיד רוצה לענות עליהן. אם צריך לעשות טלפונים, עושים טלפונים ומבררים ולא מביכים לא את הילד ולא את ההורים.

 25. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה לא צריך להיות תפקיד של מורה לדאוג לכספי בית הספר. עושים מהמורים גובי כספים, מלווי טיולים שהאחריות עליהם,במקום לקחת חברו שיהיו אחראים, אחראים על מה שקורה לילדים בבית….המורה צריך לטפל, לאתר לקויות שלא קשורות ללמידה כמו דיאונות….לא דיווחת….אתה אשם,בטיול הילד עושה מה שרוצה …..המורה אחראי…..שמירה בהפסקות…..הילד לא ניכנס לשיעור.,.עזוב 30 ילדים אחרים ורוץ לחפש אותו כי אם יקרה לו משהו ,המורה אחראי…..
  תאמינו לי מורה שמסיים את תקופת עבודתו ,צריך לברך הגומל.
  ואגב,לתלמידים יש רק זכויות ולמורה רק חובות……וההורים? להם זכות להפוך את המורה לסמרטוט…..
  מורה לא צריכה לגבות חובות של תלמידים ולא לחלק קבלות…..באיזה סימינר או או יברסיטה מלמדים לגבות חובות????????????

 26. אלי

  אני מעולם לא מתלהם בתגובות. אבל מי שעושה זאת חייב לפנות את כסאו ובטח ממקצוע כמו חינוך, לא שמעתי על אטימות ואכזריות גדולה מזו כלפי מיעוטי יכולת.

 27. אנינימית

  באמת שזה ככה הסיפור שלי הוא כזה אמא שלי שילמה תמיד לטיולים של בצפר והייתה נוהגת לתת מזומן ואת הקבלות לא היינו שומרות עכשיו בתור תלמידת חטיבה שהייתה כל שנה עם אמא במזכירות כששילמה לא הבנתי מאיםה הומצא חנו חוב של כמעט 4000 שקל ושוב אני בת 11 או 12 מגיעה אלי אלי האישה שקיבלה את התשלום מאמא שלי ומתחילה לומר לי שיש חוב אני מבקשת שתפרט ואני בגלל שהייתי קטנה לא ידעתי איך להגיב וככה העה בשתיים האחרונות שלי בחטיבה ועד היום כשבכל שנה היא משלמת טיולים שנה שעברה החלטתי לא ללכת לטיול ולא לשלם מאחר וטיול קודם נאמר לי שלא אוכל לצאת כי לא שולם ושוב פעם זה שולם עכשיו הייתי יותר בוגרת בת 15 אמרתי למזכירה וחידדתי את זכרונה ואז היא התנצלה אבל לא מחקה את החוב שהומצא והפילה את זה על הבצפר הקודם החטיבה עכשיו בחטיבה היא הייתה אומרת שיש לי חוב מול כולם ומתעכבת ועושה בכוונה ושלחה אחרי מורות שיגידו וירמזו על זה ובאמת שזה לא במקום כעת אני תלמידת יב ואני יודעת ויכולה לומר שמורים ומזכירות יכולות לעשות את זה בכוונה ואוסיף את החוב המומצא אין בכוונתי לשלם . וגם אתם אמהות תבדקו על מה ממציאים לכן חובות כי גם על טיול שהילד לא הלך מוסיפים לכם את זה כחוב.

 28. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בושה לבית ספר , אם תלו דבר כזה ללא התחשבות בתלמידים .. אי אפשר לדעת מה עוד קורה בבית הספר שלא נחשף עדיין.
  בושה צריך לשים עין ענקית על בית ספר כזה ולברור את המורים ולהעיף ממערעת החינוך

 29. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כולם מקשקשים על חומרת המעשה, שהוא אכן לא נעים. אבל האשמה היא בכלל של בהס, ההנהלה והגזברות! מדוע מורה צריכה להתעסק בכלל בכספים?? זו אחריות הגזברית. חופרים למורים עם הרשימות האלה ועם העומס שגם ככה יש כנראה .. נותנים לה גם את העבודה של הגזברית.
  כרגיל, במדינת ישראל "הורגים את השליח" ולא מי ששלח אותו. תתעוררו…

 30. מזעזע שהאשמת את התלמידים בחרם שהם עוברים

  אתה מגנה התנהגות שאינה הולמת, אך מתנהג בעצמך באופן בלתי הולם – "ברוב המקרים האלה, האשמים הישירים הם בדרך כלל התלמידים המחרימים עצמם, אך לעתים זה קורה גם על ידי הצוות החינוכי."
  – מי שעובר חרם אשם בעצמו? אני מאד מקווה שתלמידים לא יחשפו לכתבה שלך וירגישו לרגע שהם הגורם לכך שהם מוחרמים. כאילו שהם לא סובלים מספיק מחוסר ביטחון והלקאה עצמית..

 31. ל.

  "חוק חינוך חובה חינם", או בראשי תיבות: חחחח
  התשלומים הללו כלל אינם חובה, למעט הביטוח לתלמיד שזה פחות מ50 שח. ואולי כדאי שכל ההורים, ידעו זאת סוף סוף.
  ל.

 32. מישהו

  דור של מרגרינות גדל פה, אין פה שום דבר מביש, תפסיקו עם הרכרוכיות. "צלקת לכל החיים לילד המסכן" אוי אוי אוי איזה בכיינות

 33. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  גדל פה דור של מרגרינות, "הילד המסכן ישאר עם צלקת כל החיים" אוי אוי אוי, תפסיקו לעשות פיל מנמלה, אז המורה תלתה את הדף כדי שיזכירו להורים אזז מהה, איזה רכרוכיות

 34. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מורה עלובה. מה את עושה בבית ספר??? אולי תשלחי את התלמידים לעבוד???

 35. רונית

  די לכל המגיבים שידם על המקלדת בלי לכתוב את שמם המלא. אני במקרה מכירה את בית הספר, את רוב הצוות ואת מנהלת בית הספר המדהימה.. אין לכם מושג איזה אהבה, נתינה והכלב יש בבית הספר הזה.. המורות עובדות מכל הלב, רואות בעל תלמיד כאילו היה הילד הפרטי שלה, הדיבור בגובה העינים, שפה נקיה והחיבוק שמקבל כל ילד בבית הספר , צריך לבוא וללמוד מהם.. תמיד ובכל מקום יש את האחד שלא אכפת לו.. אבל לעשות מזה שימינג לבית הספר, למנהלת ולצוות… באמת נסחפתם.

 36. אשקלוני

  וועד ההורים חייב להתערב ולשכנע את ההורים הסרבנים לשלם!
  והצעה לבית הספר, לנפח את העלויות בעשרות % כדי לתמרץ את וועד ההורים ללחוץ על הורי סרבני התשלום

 37. קיר הבושה

  מה אתם נטפלים להורים ואפילו למורה למרות שעשתה מעשה שלא יעשה….למה אתם לא זועקים לממשלה….איפה חוק חינוך חינם לעזאזל….

 38. מאיר

  ויפה החוליגנית מההסתדרות ודאי תגבה את המורה.
  פשוט איכס של צוותים אנטי חינוכיים.

 39. מורה

  ההורים מתעלמים, לא משלמים ואין אכיפה. הורים שיש להם 3 ילדים בבית הספר ומה איכפת להם לא לשלם?? יקרה משהו? לא יקבלו תעודה?! אז הינה רשום בגדול על הקיר- לא שילמת. אם זה מבייש אז יאללה, סורו למזכירות ושלמו כבר את החוב!!!! המורה לא צריכה להתבייש. שההורים יתביישו. למורה ולמנהל אין כוח פה. בית הספר ישלם על כל חוב שנתי.

 40. רירי

  בוישה וחרפה לבית הספר שתלה רשימה של תלמידים שהוריהם לא שלמו. אלה הם אנשי חינוך רבותיי שלמדו לא רק ללמד

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר