מופע זיקוקי דינור. צילום: דוברות עיריית אשקלון
מופע זיקוקי דינור. צילום: דוברות עיריית אשקלון

"מנותק מהמציאות": 7 מוקדי זיקוקים יופעלו ברחבי אשקלון בעצמאות

זיקוקים, משאיות עם דיג'יים ומופעי תאורה: בעירייה הכינו חגיגה גדולה ליום העצמאות, אבל הדבר גם גורר ביקורת בתוך הקואליציה של ראש העירייה, "זה מיותר", אמר המשנה של ראש העירייה

פורסם בתאריך: 23.4.20 13:02

בעיריית אשקלון הוחלט כי ביום העצמאות יהיו זיקוקים. הם יופעלו בשבעה מוקדים ברחבי העיר כך שבשכונות רבות יוכלו לצפות במופעי הזיקוקים.

מדובר בחלק מתוכנית גדולה לחגיגת עצמאות במסגרתה גם יסתובבו בעיר משאיות ועליהן יתקלטו די.ג'יים שיסתובבו ברחובות העיר וישמחו את התושבים. במקביל גם יתקיימו 50 מופעי תאורה בשמי העיר.

התוכנית יצאה לפועל למרות שבלא מעט ערים בארץ, החליטו ראשי העירייה לוותר על הפעלת הזיקוקים לאור המצב הכלכלי אליו נקלעו תושבים רבים.

הבמה של חגיגות העצמאות

זיכרון משנים עברו. צילום: דוברות עיריית אשקלון

"ברמת גן לא יהיו זיקוקין בשמיים", כתב ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, "ברוח התקופה ועדי שכונות ובניינים שירצו זיקוקים ידניים להדלקה במרפסות נשמח לספק להם (מדובר בזיקוקי עוגות יום הולדת)".

שאמה הכהן הסביר כי "בכדי לאפשר צפיה ישירה לתושבי העיר צריך עשרות רבות של מוקדים בעלות מטורפת" והוסיף כי הדבר "עלול לגרום להתקהלויות רחוב בכדי לצפות בנוחות ובטבעיות".

ראש עיריית אשקלון תומר גלאם הסביר זאת בדף הפייסבוק שלו וכתב: "זה לא פשוט ללכת נגד הרוח אבל כשאתה הולך למען התושבים שלך, זה הרבה יותר קל. בואו נעשה סדר בדברים: אף אחד לא צריך לחכות לזיקוקים, כדי לסייע למי שצריך".

תומר גלאם והמתנדבים. צילום: דוברות עיריית אשקלון

תומר גלאם והמתנדבים. צילום: דוברות עיריית אשקלון

הוא ציין בפוסט את הפעילות של העירייה מאז פרוץ המגפה עבור האזרחים הוותיקים, ניצולי השואה וילדים עם צרכים מיוחדים, "לכן, גם את חג העצמאות אנחנו נחגוג במלוא העוצמה, האחדות והשמחה, עם מספר מוקדי זיקוקים במטרה לנסות ולכסות את כל העיר, וזאת מבלי לגרוע מהסיוע שאנו מעניקים לכלל התושבים בתקופה זו ונעניק גם בימים שאחרי", כתב גלאם.

מי שלא ממש התחבר לתוכנית העירונית בלשון המעטה, הוא לא פחות מאשר הממונה על האירועים בעירייה, משה אטיאס המכהן גם כמשנה של ראש העירייה.

משה אטיאס. צילום: מתן נעים

משה אטיאס. צילום: מתן נעים

"אני אמרתי שאני לא ממליץ שיהיו זיקוקים, זה מיותר", אמר אטיאס, "זה כסף שמיותר להוציא בטח בתקופה הזאת. אפשר להשתמש בכסף למטרות אחרות. גם בתקופה הזאת כל הבומים יכולים לגרום לחרדות. המלצתי שיהיו במות קטנות ברחבי העיר עם להקות מקומיות שישמחו את תושבי השכונות שיעמדו במרפסות ויהנו".

דעתו של אטיאס כך נראה, לא התקבלה והוחלט ללכת על חגיגת עצמאות גדולה במיוחד, "אני אישית חושב שזה לא נכון לעשות. אם יעשו זה לא גרוע. אבל זה ממש מיותר", מסכם אטיאס.

איתמר שמעוני ואפי מור

איתמר שמעוני

גם ראש עיריית אשקלון לשעבר, איתמר שמעוני, הצטרף לביקורת וכתב: "כך נראה ראש עיר שמנותק לגמרי מהמציאות, כך נראה ראש עיר שלא אכפת לו מכלום, לא מהעסקים, לא מפיתוח השכונות ולא מכלום. כך לא מנצחים את הקורונה, כך לא עוזרים לעסקים שנמצאים על סף סגירה, כך מתנהל ראש עיר שמנותק מהתושבים שלו! אני מקווה שההחלטה האומללה הזאת תבוטל מיידית!".

פעיל הציבור ברק חדריאן כתב על כך פוסט רק אתמול, "בתקופה הזו אין מקום למופעי ראווה בזבזניים. זו ההחלטה המתבקשת, לגלות אחריות ולנתב את הכסף למען אוכלוסיית הזקוקות לסיוע. קשישים, מפוטרים ומי שלא יודע איך יסגור את החודש", כתב.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

הורידו את "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד

הורידו את "כאן דרום אשקלון" באייפון


מנגד, יש מי שתומכים בהפעלת הזיקוקים בעיר ובתוכנית העירונית, "אני מקווה מאד מאד מאד שלא יבטלו את הזיקוקין", כתב פעיל הציבור עו'ד דב גלבוע, "מאז היותי ילד נער באשקלון חיכיתי עם כולם לרגעי הזיקוקין שרגשו את כולם מקטן ועד גדול. חשוב לאושר ולשמחה שלנו ביום העצמאות שאמור להיות יום סגר".

עו"ד דב גלבוע

עוד הוסיף גלבוע וכתב: "אנחנו לא תל אביב לא הוד השרון אנחנו עיר נפלאה שנקראת אשקלון, אני סומך על קברניטי העיר ובראשם ראש העיר ששום משימה לא תפגע כתוצאה מהשמחה בלב שיעשו לנו בעיר ביום העצמאות (מיד עם תום יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעים פעולות האיבה-יהי זכרם ברוך).אנא אל תקניטו ואל תקטינו את השמחה שגם היא נדרשת בימים לא פשוטים אלו".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

11 תגובות
 1. ציפי

  בושה וחרפה!!! ראש עיר שלא איכפת לו מהצרכים של התושבים!!! עדיף שיפסיק להישתמש בתירוץ שזה לטובת התושבים.
  הגיע הזמן שבאמת יפעל לטובת התושבים!!
  שילמד מראשי ערים אחרים!!!

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תתביישו כל מנהיגי העירייה במקום לדאוג לתושבים הותיקים ולעסקים הקורסים דואגים לשכבות מסויימות מאוד . כך נראית העיר או לילה ומוזנחת תתביישו

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ביזבוז בלי בושה,סכנה לבריאות התושבים ,אם לעיריה יש כסף שתעזור למובטלים ולעצמאים

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ככה זה כשיש ראש עיר הזוי. אנחנו לא מעוניינים בזיקוקים . הם מפריעים להלומי קרב ובעלי נחיים. צא מהסרט שלך

 5. אל

  תומר תתעשת במקום הבזבוז הנורא הזה שאף אחד לא רוצה וגם ישנם הרבה שלא יכולים לראות ולהנות תעזור לנזקקים ומי שצריך תן מענקים למי שזקוק ישנם אנשים שאין להם משכורת כבר חודש וחצי ואתה מבזבז על שטיות אל תתן לאנשים להצטער על כך שבחרו בך

 6. מוטי

  בכסף מבוזבז תעזור לעסקים שמצבם קודר מהקורונה!! צא לשטח ותבין את מצוקת העצמאיים

 7. אני

  ראש עיר שלצערי בחרתי בו דואג רק לשכונת ברנע ואפרידר לא סופר את השאר
  גועל נפש דחוף את הזיקוקים שלך ל…
  במימונה עשית סיבוב דאוין בשכונות החדשות בלבד

 8. אלינור

  לא סובלת זיקוקים עוד בתקופה של מלחמת המפרץ.
  הזיקוקים ממש מלחיצים את הלומי הקרב,סובלים מחרדה ובעח.
  המשאיות עם המוזיקה והזיקוקים סתם בזבוז כסף.

 9. תושב מודאג

  אני תושב שלא סוגר את החודש ובמקום לנתב את הכסף אלינו האזרחים אתה עושה מסיבה כאילו זה יום העצמאוצ האחרון בעולם.
  בחייאת תתאפס כל עצמך , תבטל את "החגיגות" ובוא תן יד אמיתיצ לתושבים שלך שצריכים אותך ולא את החגיגה המעפנה הזאת שלך.
  כם כל הכבוד אני יכול לשים שירים בטלוויזיה ולראות גם זיקוקים בטלוויזיה אולי תדאג למי שאין לו מה לאכול או איך לשלם שכד לפני שהוא עף לרחובות של העיר שאתה אמור לדאוג לה .

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר