איתמר שמעוני
איתמר שמעוני

איתמר שמעוני לגלאם: הקם מרכז שליטה לטיפול במשבר הקורונה

כשהמספר הנדבקים בעיר ממשיך לעלות וכבר נושק ל-200 תושבים שנדבקו בנגיף הקורונה, קורא ראש העירייה לשעבר לכנס את מועצת העיר בשיחת וידיאו ולהקים מרכז שליטה שינהל את המשבר. "פופוליזם שבינו לבין המציאות אין כלום", נמסר מהעירייה בתגובה

פורסם בתאריך: 5.4.20 13:41

מצב התחלואה מקורונה בעיר אשקלון מאוד מדאיג, המספרים החריגים ממשיכים לטפס מדי יום והמגיפה אף החלה לגבות קורבנות.

לאור זאת, פנה חבר המועצה איתמר שמעוני לראש העירייה תומר גלאם וביקש לכנס את מועצת העיר לצורך הקמת מרכז שליטה (משל"ט) שבראשו יעמוד איש מקצוע מנוסה, "אין זה הזמן להתנהלות אופוזיציונרית ומאבקים פוליטיים", כתב שמעוני במכתב, "ועל כן פונה אני אליך בקריאה דחופה לכנס את מועצת העיר אשקלון לישיבה שלא מן המניין דיגיטלית לצורך דיון בהצעה לסדר יום שעניינה הקמת משל"ט – מרכז שליטה, שתכליתו ניהול משבר וירוס הקורונה בעיר אשקלון מבחינה בריאותית-כלכלית".

ראש העירייה, תומר גלאם מסייר במתחם. צילום: אלדד עובדיה

ראש העירייה, תומר גלאם מסייר במתחם השוק. צילום: אלדד עובדיה

במכתבו פירט שמעוני את תפקידיו של המשל"ט ומטרת הקמתו:

 • בחינה ופילוח של כלל הנדבקים בעיר לצורך הבנת נקודות החולשה באשקלון.
 • חלוקת העיר אשקלון לשמונה עשר אזורים ובראש כל אזור יעמוד מנהל שיתן מענה לתושבי האזור על כלל הפניות בכל הנושאים.
 • מינוי נציגים מקצועיים במשל"ט ממחלקות הרווחה, תשתיות, גזברות, חינוך ותברואה.
 • מתן סמכויות למחלקת הפיקוח לפיזור התקהלויות ושמירה על הנחיות משרד הבריאות.
 • מתן סמכויות לסגירת עסקים שאינם שומרים על הנחיות משרד הבריאות.
 • בהעדר דוברות תקינה, גיוס דמות משמעותית מתחום התקשורת לצורך מסע הסברה נכון.
 • הסטת תקציבים שאינם חיוניים לרווחה ולניהול המשבר.
 • מתן פתרונות כלכליים לבעלי עסקים ובחינה מקצועית של תשלומי מיסים.
 • הפסקת חלוקות חומרים שאינם חיוניים כמשחקים וצעצועים ע"י בני נוער.
 • רכישת מסכות וכפפות לכלל תושבי העיר ובניית אופרציה נכונה לחלוקתם.
 • יצירת פלטפורמה דיגיטלית להעברת מסרים.

"הקמת משל"ט מסוג זה תאפשר לנו להימנע ממצב בו העיר אשקלון תוכנס לסגר בדומה לעיר בני-ברק והורדת אחוז התחלואה בעיר. כחבר מועצת העיר ותושב מודאג, אבקש לכנס ישיבה זו בהקדם האפשרי ויפה שעה אחת קודם".

בנוסף, העלה שמעוני הצעה לסדר, הצעה שכבר הועלתה על ידי סגן ראש העירייה והממונה על הספורט, דורון נקשרי ולפיה יש להפנות את תקציבי עמותות הספורט שעדיין לא חולקו לטובת סיוע למי שנפגעים ממגיפת הקורונה. "בשל הקפאת פעילויות עמותות הספורט ויציאתם של עובדיה לחל"ת, יהיה נכון וראוי להקפיא את העברת התמיכות הכספיות, ולהעביר את התקציב הזה לטובת התמודדות עם משבר הקורונה המתמשך", כתב שמעוני.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "בשעה שחבר המועצה היה עסוק בכתיבת שורות פופוליסטיות אלו, שבינן לבין המציאות אין כלום, עיריית אשקלון והעומד בראשה, היו עסוקים בעשייה לטובת ניהול אחד המשברים הרפואיים החמורים ביותר שידעה האנושות. לצערו של חבר המועצה, משבר הקורונה מנוהל בצורה הטובה ביותר, הן בגזרת המענה לתושבים בכל סוגיה והן בגזרת האכיפה באמצעות השיטור העירוני ומשטרת אשקלון".

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

7 תגובות
 1. שמוליק

  תומר עם בימים אלו עריה גובה כםול דמי ארנונה אז באמת אתה לא יודע היכן אתה חי
  אם עד נכון להיום אף אחד לא פנה למבוגרים בעיר ואפילו לא שיחה טלפון אז אתה באמת גנראה לא מבין את גודל השעה
  אם הפקחים שלך שבימים רגלים מסתערים לתת דוחות בימים אלו נעלמו משטח אז צר לי לכתוב אתה חיי במציאות אחקת

 2. רונן

  אדוני ראש העיר, ממלא מקום, סגנים, מועצת העיר- נאלמתם דום מאז החל עידן הקורונה. התחושה שאין המהגה בעיר. אשקלון מככבת בטבלת מספר מאותרי הקורונה ועמה עדיין לא מאותרים? האמת, המספר לא מפתיע כשרואים יצד מתנהגים תושבים רבים בניגוד להנחיות משרד הבריאות. והיכן העיריה כדי להטמיע זאת בתושבים? אין זה הזמן להתנצח עם שמעוני אלא לבדוק מה מועיל בשעה זו גם אם ההצעה מגיעה ממתנגד חריף. אגו הוא אם כל חטאת . הצפתם אותנו במיסרונים לקראת הבחירות, וכעת "דום שתיקה" ?

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לצערי הרב אני מאד מאוכזבת מההתנהלות של עירית אשקלון ומשרדי הרווחה .פניתי עשרות פעמים למוקד של עיריית אשקלון .בנושא סל הצריכה שמגיע לי בתור הקשישה וסיעודית שגרה לבד .הבטיחו לי שישלחו לי ועדיין החג עבר מבלי שאקבל מאומה .למי אתם דואגים?אני לא מבינה .לעומת ערים אחרות הייתי נותנת לכם ציון 0.שום דבר לא מטופל כראוי .ראש העירייה וחברי המועצה נעלמו לגמרי.הכל ברדק אחד גדול.

 4. תושב מודאג

  תגובת העירייה לפיה שמעוני היה עסוק בכתיבת שורות פופוליסטיות אינה ראויה. שמעוני נקב בצעדים נדרשים מאוד. הבנת נקודות החולשה של העיר ומתן מענה מתאים חיוניים בעת הזו.
  צריך להבין ששעה שהעיר אשקלון נמצאת במקום השני בארץ במספר החולים ביחס לכמות התושבים, אחרי העיר בני ברק, צריכה להדליק נורה אדומה מאוד בראש ובראשונה לראש העיר וחברי המועצה.
  בשגרה אפשר להסתתר/להתעלם מנקודות שפל בעיר אשקלון, כי מי מתרכז ביומיום בכך שאשקלון היא העיר הכי קטלנית בכבישים, הכי רבויה בצואה של כלבים ברחובות ובגנים, מבוגרים שאוספים את ילדיהם מהמסגרות בכלים ממונעים למרות האיסור, אופניים חשמליים נהוגים על ידי ילדים בכל עבר, נהיגה פרועה ובניגוד לחוק ועוד עובדות המעידות על רמת הבורות הגבוהה בעיר והמקום שלה באבולוציה ביחס לשאר האוכלוסיה בישראל. אבל במצב החירום שפוקד אותנו כעת צפים להם מראות מבישים ביותר של בתי אב שלמים שלא מקפידים על הנחיות, מארחים ומתארחים, מסתובבים ברחובות כמו יום רגיל, עסקים פתוחים ללא שום חשש, עסק שפותח גם לאחר קבלת דוח ונדרש צו בימ"ש כדי לסגור אותו, אנשים מתעקשים להמשיך בתפילה במניינים למרות האיסור ועוד.
  אז אדון גלאם, אנא ראה באירוע הזה כהזדמנות לעשות בעיר צעדים שקצת קשים ליישום ביומיום – סדר, משמעת, ערכים, אכיפה, חינוך – רק אם זה מעניין אותך כמובן.
  שנהיה בריאים.

 5. אברהם

  שמעוני בחוכמה שלו דומה לביבי תומר גלם דומה לגנץ כל הכבוד לך שמעוני

 6. אברהם

  שמעוני בחוכמה שלא מזכיר את ביבי ותומר מזכיר לי את גנץ כל הכבוד לך שמעוני חבל שאתה לא ראש העיר שלנו

 7. אברהם

  איתמר שמעוני בחוכמה שלא דומה לביבי ותומר גלם דומה לגנץ כל הכבוד לך שמעוני וחבל שאתה לא ראש עירית אשקלון

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר