הרב יאשיהו פינטו. צילום: דרור עינב
הרב יאשיהו פינטו. צילום: דרור עינב

"אמירות מגעילות": ביקורת חריפה בברזילי על דברי הרב פינטו

בהקלטות שהופצו ברשתות נשמע הרב יאשיהו פינטו קורא לתלמידיו שלא ללכת לבית החולים ברזילי שהוא "פסול". מנהל בית החולים, אשר מתמודד בימים אלה עם משבר הקורונה, הגיב בחריפות: "אני בוש ונכלם. חייו של הרב פינטו ניצלו בברזילי"

פורסם בתאריך: 22.3.20 17:33

בשעות האחרונות מופצת ברשת הוואטסאפ הקלטה שבה נשמע לכאורה, הרב יאשיהו פינטו כשהוא תוקף את בית החולים ברזילי באשקלון. על פי ההקלטה קורא הרב פינטו "להפיץ בכל הישיבות שלא להתקרב לבית החולים ברזילי. יש שמה פגם מאד מהמנהלים שהוא פגום וגורם חורבן והרס וצריך להתרחק משם כמו מאש".

בית החולים ברזילי. צילום: אלירם משה

בית החולים ברזילי. צילום: אלירם משה

בהקלטה נוספת נשמע הרב פינטו אומר "ללכת לתל השומר, בית החולים באשקלון זה לא טוב יש שמה בן אדם שמוריד שם את הברכה, אדם שעושה קלקול, צריך ללכת לבית חולים אחר. בית החולים באשקלון פגום ופסול".

ההקלטה שהופצה ברשתות:

ההקלטה שהופצה כאש בשדה קוצים בוואטסאפ, הביאה מיד להפצת הבהרה שנשלחה לכאורה מחצרו של הרב פינטו בה נכתב כי הדברים נאמרו בהתייעצות נקודתית וכי הרב פינטו בעצמו "בהוראות ברורות לבני קהילתו להיזהר ולהישמר ולא להתקרב לבית החולים באשקלון וברחבי הארץ מסיבת ההידבקות וכן שלא להפריע לצוות הרפואי במלאכת הקודש שלו בימים קשים אלו", נכתב.

פרופ' חזי לוי

פרופ' חזי לוי

בבית החולים ברזילי, בו עסוקים כעת במשבר הקורונה, אשר הביא להקמת מחלקה מיוחדת לטיפול בנפגעי הנגיף, התקבלו הדברים הללו בזעם.

מנהל בית החולים ברזילי, פרופ' חזי לוי הגיב בחריפות רבה לדברים שנאמרים בהקלטה, "אנחנו בעיצומו של משבר ענק. בית החולים ברזילי באשקלון עושה כל שביכולתו לטפל בחולי קורונה ובחולים רגילים. בנינו מחלקות מהמתקדמות ביותר, אנחנו מטפלים בהרבה חולים שחלקם במצב בינוני ומטפלים במיון בחולי קורונה ובית החולים ממש צועד בראש בתי החולים במדינה" פתח פרופ' לוי ואז אמר: "אנחנו עדים היום להקלטה שמזהירה אנשים מהאיכות של בית החולים ברזילי ואומרת לאנשים 'אל תגיע לבית החולים ברזילי, הוא לא בית חולים טוב, הוא בית חולים רע, לכו לשיבא'. האמירה הזאת מיוחסת לצערי לרב פינטו מיודענו. אני לא ידוע אם זה הוא, אולי זה פייק ניוז, אבל אם זה הוא, אני בוש ונכלם שרב כל כך חשוב בישראל אומר דברים כאלה או שאומרים דברים בשמו".

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

הורידו את "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד

הורידו את "כאן דרום אשקלון" באייפון


פרופ' לוי לא הרחיב אך סיפר כי הציל את חייו של הרב בבית החולים ברזילי, "אני חייב לומר, אני לא אגיד מה, אבל חייו של הרב פינטו ניצלו בבית החולים ברזילי. אני אישית כמנהל בית החולים, טיפלתי בו בצורה הכי דיסקרטית, הוא ידע לבוא לבית החולים 'הרע' הזה ובו חייו ניצלו. אני לא רוצה ללכת שולל אחרי פייק ניוז, אבל אם זה באמת מיוחס לו… בית החולים ברזילי ימשיך לשרת למרות האמירות המגעילות האלה וימשיך להיות ביצועי וימשיך להוביל".

צפו בתגובתו החריפה של פרופ' חזי לוי:

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

30 תגובות
 1. יוסף

  אם כול הכבוד לרב פינטו בושה לדבר ככה לא מכובד לאן הגענו. אני אישית היתי זקוק לביח ברזילאי אין מילים ביח מעולה ושרות טוב

 2. רבי ראובן

  זבל גדול הפינטו הזה, שילך ידחף את ספר הדברים לתחת שלו. זבל.
  הוא וכל הערסים המגעילים שלו עם האופניים החשמליים

 3. עמיר מ.

  זה לא האסיר המשוחרר שהסתובב עם
  מזוודות עם מאות אלפי דולרים לצורכי
  השוחד של קציני משטרה שלא יפשפשו
  במעשיו…..?!
  נו….אז אין מה לדאוג,זה בסך הכל שיטת השוק
  שבה הוא נוהג….מתחיל במחיר גבוה וגומר
  במעשיהו…..הכל כסף אצל הלובוטום הזה.

 4. אלי.

  מי שקובע והציל את הרב פינטו זה המלך שלנו ישתבח שמו לעד הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהבים אותך ולא הבית החולים ובזה הוא צודק. אני בכל מקרה מאמין רק במלך שלנו שהוא מרפא חולים ומתיר אסורים .

 5. על הפנים של בית חולים

  בית חולים של סנדלרים חוץ ממחלקת יולדות

 6. תמר חדד

  תקשיבו כל אלה שמקבלים את הרב תתביישו.הרב צדיק הדור.חזי חבל לשפוך את התינוק עם המים.הרב התכוון למקרה ספיציפי.כל מי שמקבל את הרב אני אישית מכירה רב צדיק הדור.הוא לא התכוון לכל בית חולים.הוציאו הכל מהקשרו.וזהו.וכל מי שתופס טרמפ ומקלל את הרב.וצוחק על ספר דברים,הזהרו בנפשותיכם.רבינו הצדיק אוהבים אותו רבבבבות מאמינים בארץ ובעולם.ונרב התכוון למקרה ספציפי.ומישהוא פה ניצל להכפיש את הרב.הרב בעצמו טופל בברזילי.אז חברה רדו מזה.הרב צדיק.

 7. תמר חדד

  הרב צדיק לא התכוון ,זה יצא צהקשרו ודי להעליל עלילות על הרב

 8. תמר חדד

  הרב צדיק הדור רבבות אנשים מאמינים בו.ובאמת הציע למישהו שפיציפי.וזה יצא מהקשרו

 9. יאשיהו פושעיהו

  לא יודע מה הבחור הצעיר הזה מעשן….זה שנקרא על ידי חסידיו המשולהבים שרובם צעירים שלא מוצאים את עצמם שם בדרום
  "רב"…. בשנים האחרונות הוא יותר מדי שקוע בפרשיות כאלה ואחרות. עדיף שישב שם בוילה שלו המרווחת והמפוארת שנבנתה על מליוני שקלים של תרומות וכספים לכאורה שהתקבלו ללא שהופרש מס על ההכנסות…ולא ידבר סרה על רופאים שעושים מלאכתם נאמנה 24/7 365 ימים בשנה ! זה שקוף שהוא מלכלך ומטנף בגלל סכסוך עם רופא מסויים בבית חולים…!
  אם זה רב….. אז בסיום משבר הקורונה אני חותם ל 5 שנים בברצלונה תמורת חוזה שיא שעוקף את מסי.

 10. נעמה צדק

  לא הבית חולים העלוב הזה הציל את החיים לרב אלא הקדוש ברוך הוא , הבית חוחים העלוב הזה הרג את סבא שלי וניתק אותו מהמכשירים , הרב צודק זה בית חולים גרוע ואי אפשר בכלל לקרוא לו בית חולים אלע בית רוצחים

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בושה לאנשים שנגד תלמידי חכמים תתביישו.אני פונה בבקשה להבהיר שהדברים הוצאו מהקשרם.אני מגנה כל התקפה כנגד תלמידי חכמים ועוד ממשפחת פינטו ואבוחצירא שושלת צדיקים וקדושים.הרב פינטו קדוש וטהור

 12. כבוד הרב קודש

  איך אתם מעיזים לדבר על כבוד הרב?קדוש עליון.
  אין לכם בכלל דרך ארץ כדי להבין מה זה אמונת חכמים ולמה כבוד הרב התכוון. ישר להסיק מסקנות תתביישו. אתם לא יודעים מה עומד מאחורי ההקלטה ואם היה לכם קצת בושה לא הייתם מדברים ככה על צדיק יסוד עולם מבטל גזרות מעם ישראל כל רגע בייסורים.
  תתביישו ותבקשו מחילה מהקב"ה כי מי שפוגע בתלמידי חכמים אין תרופה למכתו

 13. אחד מהעם.

  פרופסור חזי לוי וצוות העובדים והרופאים בברזילי עושים עבודת קודש.הם ראויים להערכה וכבוד
  של הקהילה כי אין לנו בית חולים
  אחר ולא צוות רפואי אחר.עדיף
  היה אם הרב פינטו והמקיפים
  אותו היו מעודדים את סביבתם
  ללמוד ולעסוק במקצועות הרפואה
  שיש בהם מחסור בכח אדם.
  זה הזמן לא להשמצות כן לתת
  כתף בזמנים קשים אלה.

 14. אזרחי אשקלוני

  בושה לאנשים שמלעיגים כנגד צדיק קדוש שושלת משפחת פינטו ואבוחצירא הצדיקים .אתם עושים דברים מכוערים וקשיים כנגד צדיק שכל עשיתו למען הציבור למען החלשים בחברה.תתבישו בושו ועתידים בהקדם להתנצל מהרה ושלא יהיה מאוחר מהר תעשו תשובה תתבישו .הרב פינטו קדוש צדיק

 15. יעקב

  הואיל וקראתי כאן את התגובות ומי שרואה בזיון תלמיד חכם ושותק נתפס אז אני מוחה כאן המגיבים שתיזהרו שלא תגמור את שנתכם בביזוי תלמיד חכם משרידי האחרונים של חכמי ישראל האמיתיים אומר את האמת ללא כחל ושרק ומה שהיה עם הרב שנכנס לכלא זה היה רק מכאבו על יהודי של אפרים ברכה שהיה בצרה והרבה עזר לו אבל מה שנראה אצלכם שוחד אצלנו בתורה זה חסד וצדקה כמו שאמר החזון איש שאצל החילונים נקרא אהבה אצל בני התורה זה כרת דבר שני ודאי שהרב יודע ממקור בכיר מה שקורה שם ואם הרב אמר משמע שמטאטים מתחת לשטיח כמו הרבה מקרים כי חלילה לרב לדבר על כלל בית החולים רק על אותו אדם

 16. יובל

  הרב צודק ,בית חולים ברזלאי טוב רק למי שיש כסף ,כול מבוגר שמגיע לשם אם אין לו מעמד או כסף נותנים לו למות,חזי לוי שמור על הפה שלך אתה יודע שהרב צודק,אני אדם חלוני בית חולים ברזלאי תחנה סופית .

 17. יובל

  רבי ראובן ,אתה זבללללל מלוכלך ,דע לך שאתה מלכלך על תלמידי חכמים אתה עומד לקבל יסורים קשים גם אם אתה בבית כדאי מאוד שתבקש סליחה

 18. ראובן שכתב את התגובה השפלה אתה אדם שפל וחסר שכל

  עד עכשיו כל מה שהוא אנר נכון אז…

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כבוד הרב פינטו קודש קודשים וכל מילה שיוצאת מפיו קודש , הוא לא מדבר על מנהל בית החולים שעושה המון חייל , הוא מדבר על אדם מסויים שנימצא שם ועושה עוול למקום ומוריד את הברכה אז צריכים לעשות בדק בית ולבדוק מי הקילקול

 20. תמר חדד

  די חברת.הרב הציע לאדם מסויים,בקשר למצבו.דברים יצאו מהקשריו.הרב מוקיר את בית חולים ברזילי.ותרדו מזה כל מי שמקלל או מגדף ,חבל עושים עוול לרב,הוא צדיק יסוד עולם.רבינו קודש קודשים

 21. נאגי

  זה רב זה ?ניראה לי הדביק את הזקן והיתחפש לרב המסריח הזה חתיכת גנב

 22. דניאל

  תמצאו חיים בנתיים לא הרב עושה מה שאתם עושים המבין יבין במקום להתעסק באחרים תתעסקו על עצמיכם למה אם יבדקו אחרים אני בטוח שהבושה תכסה אותכם

 23. אירינה טצושוילי

  לא הבנתי על מה הסערה? שאני אפתח את הפה על כל מה שנעשה לי בברסילי המסרייה??? גם אני תמיד אומרת ולכולם ללכת לתל השומר. למה הפכתם את זה למגעיל??? למה אסור לאמר אמת. אסור ללכת למקום רשלני כשיש בית רפואה יותר טוב. זו הלכה והיא הגיונית. לא אשכח לברזילי את הוראות שלי לא אשכח גם מה שעשו לאבא שלי. זה בית חולים מזעזע. לבן דוד שלי תפרו רגל השאירו לו בשר ענק כלפי חוץ נאלץ לקום במצב קשה לברוח לתל השומר שם עשו לו מיד ניתוח חדש. תלכו כפרות על כל צליל שיוצא מהפה של הרב פינטו. בני עוולה כל מי שפותח נגדו פה.

 24. מהממת

  ואבא של פינטו הנוכל אמר ב-2012 שבקריית מלאכי לא יפלו טילים כי קבורים שם צדיקים ואחרי כמה חודשים מתו 3 בקריית מלאכי כי הם שמעו לו ולא רצו ללכת לממד, ועכשיו רבנים אמרו שלא ימותו בארץ מקורונה, תיזהרו לשמוע לרבנים. הם שרלטנים.

 25. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בלי קשר לדברי הרב ביח ברזילאי רמה נמוכה מאוד מכל הבחינות.צוותי חדר ניתוח שם חסרי אחריות .אלפי טעויות בשנה מטוייחות שם. בעצמי עברתי שם טראומות פעמיים באותו אישפוז.

 26. דוד טל

  אני חילוני לא מחסידיו של הרב ולא להפך אין לי שום דבר נגדו, ואני חותם על כל מילה שלו, סבתא שלי זל אמרה שבברזילאי יש סלקציה למי שיש קשרים יחיה ולמי שאין ימות ולעיתים גם להוא עם הקשרים לא יחיה. סבא שלי זל אמר שברזילאי זה כמו התחנה המרכזית התל אביב

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר