גבי אשכנזי, גדי יברקן ואיתי סהר בתצפית על מתחם הסכם הגג

גבי אשכנזי באשקלון: "נפעל למתן הטבות לאומיות באשקלון ולפיתוח התיירות"

חבר מועצת העירייה איתי סהר אירח את חברי הכנסת גבי אשכנזי וגדי יברקן מהסיעה המתמודדת בבחירות הקרובות. השניים הבטיחו לפעול להסרת חסמים ולפיתוחה של העיר אשקלון. אשכנזי ריגש את בני הקהילה האתיופית כשסיפר על מבצע העלאת יהודי אתיופיה בה השתתף

פורסם בתאריך: 29.7.19 12:44

     

רא"ל במיל' גבי אשכנזי, ממובילי מפלגת "כחול לבן", ערך היום סיור בעיר בנושא "מעטפת כלכלית אזרחית באשקלון" הגיבוי הממשלתי הדרוש להתפתחות העיר והסרת חסמים, יחד עם ח"כ גדי יברקן ממפלגתו ועם המשנה לראש העיר איתי סהר. אשכנזי: "כחול לבן תפעל למתן הטבות לאומיות באשקלון ולפיתוח התיירות"

לפני מספר שבועות השתתף אשכנזי בסיור בשכונות הוותיקות יחד עם חברי הכנסת של כחול לבן כדי לבחון את נושא פערי המיגון בשכונות הוותיקות. ח"כ גדי יברקן מכחול לבן, פועל בנושא מאז בחירתו באופן רצוף ויזם את הסיור ואת ישיבת הסיעה המיוחדת שערכה כחול לבן באשקלון בנושא.

גבי אשכנזי וגדי יברקן עם תושבי יוצאי הקהילה האתיופית באשקלון

את אותה ישיבת סיעה שנערכה באשקלון פתח המשנה לראש העיר איתי סהר כשהדגיש: "אשקלון היא הבית שלנו ותישאר כזו גם בעוד 1,000 ובעוד 10,000 טילים, ומי שרוצה שיבדוק אותנו. אך יש חסמים ברמה הלאומית שאנחנו מצפים מכם לפתור ולאפשר את הזינוק של העיר הזו קדימה".

בעקבות הדברים הללו, ביקש אשכנזי לערוך סיור בנושא החסמים המרכזיים בהם יש לטפל.

הסיור שתואם לבקשת אשכנזי והוגדר סיור עבודה, כלל תצפית וסקירה על הסכם הגג ואתגריו, סיור ברצועת החוף וסקירת הפוטנציאל התיירותי ומפגש עם תושבים ובעלי עסקים במדרחוב.

ח"כ גבי אשכנזי במדרחוב

ח"כ גבי אשכנזי במדרחוב

את הסיור סיכם סהר: "אשקלון היא עיר מתפתחת, יפהפיה עם הון אנושי מדהים, אך יש פערים שנצטרך לגשר עליהם ברמת החסמים הלאומיים. אשקלון תצטרך תעסוקה איכותית, תצטרך השקעה בתעשייה, ביצירת מקומות עבודה, בסיוע לעסקים" סהר הוסיף כי "החיבור בין רצועת חוף מהיפות בישראל להיסטוריה יוצאת דופן נותנת לאשקלון נקודת זינוק מצוינת לפיתוח תיירות כמנוע צמיחה אמיתי. מאות אלפי תיירים שמגיעים לישראל עם זיקה להיסטוריה. בימים האלה מוגשת תכנית אב לרצועת החוף ואנחנו מקווים להשקעה ממשלתית מאסיבית בהפיכת התוכניות הכוללות לתוכניות מפורטות וברות ביצוע" סיים סהר.

ח"כ גדי יברקן מכחול לבן שפועל רבות באשקלון בנושא מיגון השכונות הוותיקות נחשב בעיני רבים למנהיג פוליטי צעיר ומבטיח בכלל ובפרט למייצג מוביל של קהילת יוצאי אתיופיה בישראל. במהלך הסיור נפגש אשכנזי עם נציגי הקהילה באשקלון על רקע האירועים האחרונים ובכלל. אשכנזי ריגש את הנוכחים כשסיפר על מבצע סודי בו השתתף כסא"ל צעיר בשנת 1985, במסגרתו הועלו יהודים באופן חשאי מאתיופיה לישראל "כשהסתכלתי על העיניים שלכם הבנתי למה אני שם בלילה, באמצע המדבר בחושך, במדים. זה היה נורא חשוב לי".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"


אשכנזי סיכם את הסיור: "אנחנו באים לכאן לא במקרה בפעם השלישית ועוד נמשיך לבוא לכאן. אנחנו מבינים שאשקלון צריכה צמיחה. זו עיר נהדרת, עם אוכלוסיה נהדרת, יש לנו עניין שהיא תצמח. אנחנו מבינים שאחד עשר אלף משפחות ויותר, למעשה עוד עיר קטנה, כולם יצטרכו גם פרנסה. כחול לבן תתמוך בהטבות לאומיות, זו הדרך היחידה להביא לכאן תעסוקה איכותית, מפעלים איכותיים, יש פה נוער מצוין וחינוך נהדר, ויש פה בהחלט גם פוטנציאל תיירותי שצריך לפתח. יש לאשקלון מנועי צמיחה, הממשלה צריכה לעזור לה ושכחול לבן תהיה שם אנחנו נעסוק בזה. אנחנו באים מהפריפריה נולדנו בפריפריה, ולכן אנחנו פה".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר