ראשי כחול לבן במסיבת העיתונאים באשקלון

גנץ באשקלון: "על כל עפיפון צריך להחזיר טיל"

חברי הכנסת של כחול לבן סיירו באשקלון, עמדו על המחסור במיגון בדרום העיר, שוחחו עם תושבים והבטיחו להחזיר את ההרתעה: "על בלונים מאש אנחנו משלמים בקש. מספיק", אמר ח"כ גבי אשכנזי

פורסם בתאריך: 4.7.19 15:49

ראשי סיעת כחול לבן הגיעו הבוקר לאשקלון, הם התחילו את היום בסיור באזור התעשייה הדומי ומשם הגיעו לשכונת שמשון כדי לעמוד מקרוב על בעיות המיגון של העיר, בעיקר בשכונות הדרומיות.

גבי אשכנזי ותושב העיר

יחד איתם הגיעו כל חברי הכנסת של כחול לבן וליד בית הספר ארלוזורוב התקיימה מסיבת עיתונאים.

ח"כ משה בוגי יעלון באשקלון

ראשון פתח בדברים יו"ר הסיעה בני גנץ שאמר: "אנחנו בסיור באשקלון ולא במקרה. התחלנו את הסיור במפעלים פה בדרום העיר, הגענו כאן לשכונה לראות את רמת המיגון ונשמע את כל הבעיות. אפשר לארוז את זה בארבעה דברים: קודם כל אנשים, יש אנשים שחיים מחוץ לאזור המרכז, בפריפריה, חיים אנשים בדרום ובצפון. אנשים מכל הגוונים והעדות, יהודים, ערבים, יוצאי אתיופיה וכולם בני אדם וכולם מצפים שיקשיבו להם. לא ראינו שזה קרה בימים האחרונים וכדאי להקשיב להם. נדרשת תעסוקה לבני אדם, ראינו פה מפעל שמעסיק קרוב לאלף עובדים, מדינת ישראל היא מדינה פנטסטית בתחום ההייטק, אבל יש תעשיות אחרות שצריכות עזרה, גם באשקלון. ראינו עניין שקשור בביטחון, אנחנו תכף נעשה פה סיור ונראה את האתגרים שצריכים להתמודד מי שאמור לרוץ תוך 20 שניות למרחב ממוגן, יש לו או אין לו".

צפו במסיבת העיתונאים:

עוד דיבר גנץ על אובדן ההרתעה מול חמאס ואמר: "אנחנו יודעים שהסיפור הזה מתחיל בהרתעה, קודם כל, על כל עפיפון שעף אלינו צריך להיות עליו שם של מישהו וטיל צריך לחזור בחזרה למקום שממנו זה יצא בלי לחשוש בכלל. כל מדיניות ההרתעה חייבת להתחזק מחדש ואז כשיש הרתעה גבוהה ויש פעילות הגנתית אז המיגון שצריך להשלים יהיה בו פחות צורך. מעל הכל מה שאנחנו רואים בימים האחרונים, הכל משברים, מטפלים במשבר שדה דב, מטפלים במשבר אילת, מטפלים במשבר הגירעון, מטפלים במשבר בני העדה האתיופית. יש פה רק משבר אחד וקוראים לו משבר מנהיגות ואת זה כולנו בכחול לבן, כל החברים וכל השותפים באים לסדר. לעבוד בשביל מדינת ישראל, לא בשביל עצמנו כדי שזה יהיה מקום טוב לחיות בו".

ח"כ בני גנץ באשקלון

אחריו דיבר ח"כ יאיר לפיד ואמר: "אתמול קרה פה משהו חסר תקדים, ראשי רשויות פה בעוטף עזה סירבו לפגישה עם ראש הממשלה נתניהו באוגדת עזה. אני לא זוכר דבר כזה מעולם. הם סירבו משתי סיבות: סיבה ראשונה שנמאס להם, נמאס להם מהזנחה נמאס מרקטות ופצ"מרים שפוגעים בישובים שלהם, נמאס להם משריפות שפוגעות בישובים שלהם. נמאס להם מהעובדה שאף אחד לא מטפל בבעיות שלהם והם הפכו לחצר האחורית של מדינת ישראל ונמאס להם שמשקרים. הסיבה השנייה היא: שהם יודעים שנתניהו לא יעשה כלום כי הוא לא עושה כלום, הוא הפסיק לתפקד, הוא הפסיק לעבוד בשביל אזרחי ישראל. והם יודעים שמה שיקרה באמת זה שהם יהיו סטטיסטיים בהצגה שבה הוא מביא אותם למסיבת עיתונאים ולעשות סרטונים ואחר כך לא מטפל בעיות שלהם כמו שהוא לא מטפל בבעיות של הקהילה אתיופית ולא מטפל במיגון של אשקלון ולא מטפל במשבר הכלכלי שמגיע לפתחנו, אז לא בא להם כי הם אנשים רציניים עם בעיות רציניות. מה שאנחנו מציעים זה לעבוד קשה. אם אנחנו ניבחר אנחנו נקום לפני כולם, נישן אחרי כולם ונטפל בבעיות של אנשים אמיתיים שיש להם צרכים אמיתיים ובגלל זה באנו לאשקלון ובגלל זה נלך לכל מקום במדינת ישראל כדי שידעו שיש פה מישהו שמטפל בבעיות של מדינת ישראל"

גנץ נשאל על איחוד עם אהוד ברק והשיב: "כחול לבן היא הסיעה הגדולה הממרכז המפה הפוליטית מעשית היא זכתה באותה הכמות של מנדטים של הליכוד. אנחנו והאלטרנטיבה, אנחנו מכבדים כל אחד, אנחנו מצרף לממשלת אחדות שלנו כל מפלגה שתסכים לקווי היסוד שלנו, עם הליכוד עם מפלגות אחרות ולt נדיר אף אחד. כרגע אנחנו מובילים את הסיפור הזה, נגיע לבחירות ננצח ואחרי זה נדבר".

חברי הכנסת בני גנץ ויאיר לפיד משוחחים

ח"כ גבי אשכנזי ניסה להחזיר את השיח למסלול ואמר: "הסיפור הוא ביטחון, הסיפור פה הוא כלכלה, הוא חוסן נפשי ואתם צריכים לשאול את עצמכם, את מי אתם רוצים שיישב בקבינט: מירי רגב, סמוטריץ', אמיר אוחנה או אנחנו, מה עשינו כל החיים שלנו? ביטחון. אנחנו יודעים מה קורה מסנוואר, איזה הסדרה יש פה? הסתרה יש פה. זה ממש בושה, שופרים פה שדות יורים 500 טילים ואנחנו מעבירים להם כסף, על מטח מעבירים מט"ח, על בלונים מאש משלמים בקש. מספיק! יש פה אלטרנטיבה, תחליטו מי אתם רוצים שיטפל פה בביטחון. ראינו 10 שנים מה קרה פה".

איתי סהר ובני גנץ

משם המשיכו חברי הכנסת לסיור בשכונה וכן במרכז מסחרי ג' אותו ערך להם המשנה לרה"ע איתי סהר, שם פגשו תושבים מהעיר, שוחחו עמם. הם גם שמעו סקירה קצרה מקב"ט העירייה, יוסי גרינפלד ואחר כך נסעו לקיים ישיבת סיעה במלון לאונרדו.

הסיור באשקלון:

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

6 תגובות
 1. רקודים עם בלונים

  פוליטיקאים לא אחראים נהיו כלוחמים שמורדים במפקד וסוחטים אותו באיומים כדי שהקרב ינוהל לפי שקול דעתם (המשוחדת?).
  |
  מאימים על נתניהו שאם לא יגיב על ירי מעזה באפן שילבה את האש אז יוצג בעיני הבוחרים כפחדן וכלוזר ויפסיד בבחירות הבאות. חסרי אחריות וידע מאימים עליו, כאילו שהם יודעים שהחלטתו להבליג היא שגויה (בהתחשב בסכוני המלחמה).
  |
  לעומת המתלהמים, אומרים בעלי אחריות:
  ב-06.05.19: "גורמים בקבינט אמרו כי הרמטכ"ל … וראש שב"כ …. התנגדו ליציאה למבצע רחב [בעזה] …. טענו, .. כי אם יוצאים למבצע נכון לעשות זאת ב.. הפתעה " (- ynet.co.il איתמר אייכנר 06.05.19 ) + "גורמים שהשתתפו בישיבת הקבינט: …הרמטכ"ל וראש השב"כ המליצו לקבינט לעצור את הלחימה בעזה… ותמכו ב…הפסקת אש" (- news.walla.co.il טל שלו 06.05.19 ). + " גורמים בקבינט טוענים ההחלטה לנצור את האש התקבלה בעקבות "נסיבות מיוחדות וחשאיות " (- mako.co.il דנה ויס 06.05.19 ).
  אפילו בנט, למרות הפה הגדול שלו, כשהיה חבר בקבינט לא תמך בפעולה קרקעית בעזה (- ישראל היום, ראיון ליהודה שלזינגר 04.10.18 / 06.10.18) , אך היא עלולה להגרר בעקבות התגובה לפעולה אווירית שכן מוצעת.
  ראש המל"ל לשעבר, יעקב עמידרור: "איראן בסוריה צריך לפנות .. אנרגיה .. לשם, אם צריך .. תמורת זה ..ויתור בעזה – ..לעשות את זה" (- מעריב FM 103 15.08.18) "לחסל מסה גדולה של מפקדים. אפשר לעשות זאת ואז תפרוץ מלחמה. אני לא חושב שזה נכון לנו"(- מעריב 103 FM 04.10.18) . "באיראן תהיה השמחה הכי גדולה ביום שבו נפתח במבצע הזה"(- בשיחה עם ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו, גל"צ 26.03.19).
  בתשובה לתלונת מח"ט 7 על ה"דפוס… להימנע מהפעלת כוחות היבשה… [שהרי] מה שעושה אותנו למפקדים קרביים .. זה חיכוך עם הצד השני …בלי חיכוך – מוות קליני" ענה הרמטכ"ל אייזנקוט: " אם על כל רקטה שתעוף נצא למלחמת אין ברירה, ניכנס למלחמת 100 שנים". (- ynet יואב זיתון 22.02.19 מהסרט הדוקומנטרי "איזנקוט" של יריב מוזר בערוץ "כאן 11" ) .
  "הקשר ..בין האיראנים ובין ארגוני הטרור… רוצים … להחליש אותנו במלחמות מתישות ויקרות בכוח אדם, בלגיטימציה, בתחמושת, בזמן שהם מכינים את .. הגרעין" (-ד"ר מייקל אורן, דוקטור להיסטוריה של המזה"ת וליחסים בינ"ל, היה שגריר ישראל בארה"ב, בראיון למערכת זווית אחרת 28.02.19 )
  |
  רה"מ נתניהו החליט להמנע מלחימה בעתוי שהחמאס בחר בו. אולי החמאס הוא רק "תיל ממעיד" למלחמה כוללת !! ("פורסם בעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד"… גורמים במודיעין המצרי מעריכים כי יש קשר בין ההסלמה ברצועת עזה לבין תקיפת מכליות הנפט במפרץ עומאן"- GershoniOr חדשות 13 6:34 15.06.19).
  אפשר שרה"מ ממתין לגיוס הסכמה בינ"ל להרג רב של מגנים חיים ולמכה מקדימה "הסיכוי לנצח ולקצר את הזמן שבו ייפלו טילים על העורף יוכפל אם צה"ל יקבל אישור ..ל.. מכה מקדימה .. בפתיחת מלחמה. אבל לשם כך ..לפני המלחמה, ..ישראל צריכה לצבור מספיק לגיטימציה בינלאומית "(- ynet רון בן ישי 22.06.19)
  אפשר שרה"מ ממתין לכך שיושלם המחסור באמבולנסים "עד סוף שנת 2020", ליצור הלייזר נגד טילים, לתקון המגרעות של "קלע דוד" ו"חץ 2", להשלמת החסר הידוע במובילי טנקים שנחוצים להובלה בין שתי חזיתות, לרכישת מערכות לחימה מסוימות שנחוצות (- ynet רון בן ישי 22.06.19) . אולי הוא מעדיף לדחות (ככל האפשר, או לעתוי אופטימלי) לחימה שהוא צופה שמספר הנפגעים שלנו בה ועלותה לישראל יאפשרו לאויב להציג נצחון, במושגים שלו, וידרבנו את האויב להתעצם עוד יותר לעמות הבא בתור.
  |
  לדעתי, מלחמה כלל אזורית, עקב מלחמה בעזה, עלולה:
  -לחשוף אמצעי לחימה סודיים שנבנו במשך זמן רב כדי להפתיע את האויב, וקשה להחליפם בחדשים.
  -לערב את רוסיה. "במלחמה נגד חיזבאללה …סוריה ..תהיה בתוך הסיפור".. " הדוב הרוסי לא ייתן למלחמה כזאת להמשך ..זמן רב מאוד, זה מסכן את האינטרסים …והפרויקטים שלו " (- אמיר אשל, מפקד ח"א לשעבר בכנס הרצליה 30.06.19)
  -להסעיר את דעת הקהל בעולם, עקב הרג "לא פרופורציונלי" (כשההכנסות של רוב היצור בישראל הן מלקוחות בחו"ל).
  -להקטין נכונותן של מדינות זרות לשתוף פעולה עם ישראל, עד כדי פגיעה בעצמתה. (דוגמא אחת מרבות: ישראל בקשה מיוון להחזיק בשטחה חלק ממטוסי הקרב מחשש שמטר הטילים ימנע מהם להמריא מהארץ, להתאמן בהריה הגבוהים ולבנות עליהם מכ"ם להתרעה מטילי שיוט).
  – להרע את יחסם של הדמוקרטים בארה"ב אל ישראל.
  – לפגוע בחילי ארה"ב שהוצבו בארץ להפעלת מכ"ם וטילי יירוט.
  – לגיס מאות מיליונים מוסלמים במזה"ת ללחץ צבורי שיאיים על ממשלותיהם, להפסיק את השת"פ עם ישראל מול איראן ולצאת למלחמה בישראל כנקמה על ההרג הרב שהיהודים עשו באזרחים שהם אחיהם לדת.
  (אפרט:
  בהערכה השנתית של אמ"ן בפני המטכ"ל 02/19 נוספה טורקיה לרשימת האתגרים כ"כח עוין עולה"; טורקיה היא מהחזקות במדינות נאטו ולרשותה מספר ספינות מלחמה וצוללות הגדול פי 10 משל ישראל. תא"ל אשכנזי מחיל הים אמר שמכינים את סד"כ החיל גם כנגד טורקיה (ראיון ליואב זיתון ynet 29.06.19). בכיר טורקי "אינו שולל ש… S-400 … תוצב בגבול ..סוריה" (-https://www.tellerreport.com/news/2019-07-02—turkey-does-not-rule-out-the-deployment-of-s-400-on-the-border-with-syria-.HkgoOZXugB.html).
  איראן משתדלת לגיס את עירק, וכבר הציבה במערבה טילים לפגוע בישראל.
  צבא מצרים גדול יותר מהצבא החזק של איראן. השולטים בו לחוצים מעשרות מיליונים של אדוקים עיוורים למחיר המלחמה שתובעים לחסל את ישראל, ונסערים מהרג פלסטינים)
  -להרבות את תאבונם של גורמים חזקים במרחב ושל ג'יהאדיסטים להצטרף בעתיד למלחמה משותפת בישראל, עקב הערכה מחודשת של יכלתה, לפי מה שיתגלה במלחמה הקרובה. כמובן, גם ההפך אפשרי. "המלחמה היא ממלכת אי הוודאות". "מה שיכול להשתבש במלחמה, ישתבש…. אסור לשקוע במרה שחורה אם הציפיות יתנפצו"(- רון בן ישי ynet 01.06.19) ; אפילו לנצחון האויב עלינו יש סכוי ("הצבא לא מוכן למלחמה" (-'פק"ל לב רם' עם אלוף (מיל.) יצחק בריק 12.06.19) + "ב…דו"ח משלים לדו"ח … בריק… חשף אלוף יאיר גולן … שאת אלפי הטילים במלחמה הבאה חיל האוויר אינו יכול לעצור" ( – ynet 02.02.19 יואב זיתון ) + ר' להלן נספח סייבר).
  אפשר שדחית המלחמה היא עקב הכנות טכנולוגיות ואחרות כדי להקטין את סכוי הכשלון ולהגדיל את סכוי הנצחון.
  -להביא לטבח הדדי של אזרחים יהודים וערבים ביו"ש (משתמע מדברי אלוף מיל. יצחק בריק ב'פק"ל לב רם' 12.06.19, בהנחה שלי שלא יהיו שם מספיק חילים)
  -לפגוע בהספקת המים והחשמל בישראל. (פקוד הערף המליץ לצבור מים ומזון בבתים; בכנס הרצליה 30.06.19 גיורא איילנד שהיה ראש המל"ל: "התשתיות .. בסכנה. 90% מתחנות הכוח ..מרוכזות ב-11% שטח").
  -לפגוע פגיעה ישירה בעשרות אלפי יהודים בגליל ובמרכז. ב"צוק איתן" הטילים פסקו רק אחרי כניעת ישראל לחלק מתביעות חמאס.
  -לאפשר חטיפת חילים.
  -להוצאה כספית של מאות מיליארדי שקלים על לחימה ועל שקום, ע"ח בתי"ח וחיי מבוגרים.
  |
  גם אם מלחמה בעזה לא תתרחב למלחמה כוללת, בה לבדה יש סכנות שהן חשובות ל"חכם עיניו בראשו":
  -הטבח שנאלץ לטבוח במגנים החיים בעזה ישמש (ע"י מסיתים מחו"ל ומהארץ) להצגתנו כרשעים, כשאנחנו עוד לפני הטבח הנחוץ יותר לנו שהוא הטבח במגנים החיים בלבנון, טבח שיצריך אותנו לקרדיט מבעלי השפעה בכל העולם, לרבות במדינות סוניות ששת"פ אתן חשוב לנו, ולרבות במדינות שמהן אנו מיבאים רכיבי נשק חיוניים (בריטניה- של הלייבור?), או שהן בעלות משקל בהחלטות מועצת הבטחון.
  "נזדקק .. לסיוע .. אמריקאי [נשיא מהדמוקרטים?]… מפני סנקציות" … "ב-2006 …חיזבאללה הקימו מחסומים כדי למנוע מאזרחים לברוח … הם רוצים שנהרוג אותם…את הנזק המדיני-משפטי … אחרי שנהרוג ..אלפי ..חפים מפשע"; (-ד"ר מייקל אורן, דוקטור להיסטוריה של המזה"ת וליחסים בינ"ל, היה שגריר ישראל בארה"ב, בראיון למערכת זווית אחרת 28.02.19 ).
  -חרבן תשתיות ברצועת עזה יאלץ תושבים רבים מאד לברוח ממנה, ואלה מהם שלא יעדיפו להפגע על גדר הגבול עם ישראל יברחו למצרים. זה דבר שהמצרים מתנגדים לו מאד ועשוי להרע את יחסי ישראל-מצרים, בפרט אם המצרים יאמינו שישראל היתה יכולה להמנע מתקיפה הרסנית. למצרים כבר יש צבא חזק מאד, ותוצאות הרעת היחסים אתה- מי ישורן?
  -כבוש מתמיד של רצועת עזה, למניעת חזרת ירי הטילים יחיב אותנו לשוב לשלוט בה בלי השת"פ של הבטחון המסכל הפלסטיני שאליו התרגלנו ביו"ש, ואז נתגעגע לשרפת השדות שלפני הכבוש (החלופות לכבוש גרועות ממנו, והן: 1. מאזן אימה מתמיד של טבח אזרחים הדדי 2. שליטה של הרשות הפלסטינית בעזה כמבא ל- א. מדינה פלסטינית שתעשה את כל השטח המיושב ביהודים לעוטף עזה החדש. ב- תלית הבטחון שלנו בכך שחמאס לא ישלוט ברשות הפלסטינית כולה, על אף שהוא כבר קרוב להשיג זאת, בין ע"י בחירות בין ע"י טרור, ועל אף שפצול כחות הרש"פ להרחבת שליטתה יגדיל את הסכוי לתבוסתה מול חמאס והג'יהאד האסלאמי, ולאבדן השלטון לטובתם גם ביו"ש. ג- מעגל נקמה בינינו לבין כחות הרשות הפלסטינית בגלל כניעת אנשיהם לעריצי חמאס. כניעה שתוצאתה רקטות, מנהרות ונחילי רחפנים חמושים).
  – כשיתגלה חסר התוחלת של הלחימה בעזה הוא יוטף עד בלי די (גם באותם אמצעי התקשורת שקודם לכן דרבנו "להכנס בהם אחת ולתמיד"). כמו שהיה אחרי מלחמת של"ג, הבקורת הזאת תחזיר את סרבנות הלחימה ואת סרבנות הגיוס. החלשת האמון בהנהגה, ובהחלטתה להלחם בשטח האויב, תשפיע גם על ציות להחלטה ללחימה בעתיד נגד אויב אחר, ותשפיע על מורל הלוחמים ומזה יושפעו גם יעילות לחימתם וסכוי לנצחון.
  |
  נספח סייבר
  מ-ynet 11.05.18 אמירה לם מפי גיורא איילנד, ראש המל"ל לשעבר: "יכול להיות שבמלחמה הבאה יהיו תקיפות של אתרי שליטה וחסימות של מערכות קשר. שתהיה לחימת סייבר ..שתשבש … אני לא בטוח שהתרבות הארגונית בצבא היום מעודדת את העצמאות שעלולה להידרש [בהעדר קשר]".
  מ"ישראל היום" 07.02.19 יואב לימור תחת הכתרת: " תא"ל נועם שער… ראש חטיבת ההגנה בסייבר על… הניסיונות לשבש … אמצעי לחימה מתוחכמים, לחדור לרשתות תקשורת ולהשיג מידע": "מודיעין, ייצור מטרות, פיקוד ושליטה, .. ומידע… תשתיות מבוססות רשת – כמו … חשמל… ואמצעי הלחימה… ממטוסי קרב ועד טילים… אין דבר שאי אפשר לחדור אליו… מטריד מאוד.. המחשבה ..על פעולות שנעשו …לך תדע מה מחזיקים עלינו השחקנים ש.. מולנו"…במלחמה הבאה? "הנחת העבודה היא שיהיו לא מעט הפתעות…. בתרחיש המחמיר, נראה ניסיונות לאתגר את מערכות האמל"ח שלנו, כמו מערך ההגנה האווירית".
  מ"מידה" 15.03.19 פלורית שויחט תחת הכתרת: " ד”ר הראל מנשרי, ממקימי מערך הסייבר של השב”כ, אומר": " איראן חזקה … בסייבר" " יש להם גם ניסיון תקיפה מוצלח מול ישראל" " הטמעת הגנה לוקחת חודשים רבים, ולכן היתרון תמיד אצל התוקף".
  מ"גלובס" אורי ברקוביץ' 29.06.19 : "כריסטופר קרבס, ראש הסוכנות לאבטחת סייבר של ארה"ב: ' סין, רוסיה, איראן וצפון קוריאה. אלו המדינות בעלות היכולת הגבוהה ביותר' "
  מ"וואלה" אמיר בוחבוט 28.06.19 : "הסיוט…של כל ראשי החברות הגדולות .. ומנהלי התשתיות הטכנולוגיות מבוססות רשת .. ש… יצליחו …לשתק פעילות קריטית" [ אמנם, ספק אם הכוונה היא לשתוק ממושך ].

 2. מיכאל בר-דב

  פנייה לבני גנץ:
  "על כל בלון יש להחיר טיל". נכון. 100%.
  אך אדוני, עושה זאת ממשלת ישראל וזאת הבעיה שלה – וגם שלך.
  אתם מגיבים ואינכם פועלים.
  גם תומכיה אינם יודעים מה הן תכניותיך ומה הוא חזונך.
  הגיע הזמן שתפרסם תכנית. לא רק הצהרות אלא מעט תוכן.

 3. אבי

  אלוף בדיבורים כמו שאר החברים שלו תמשיך לדבר ולפנטז בזה אתה טוב .. ביבי המלך

 4. מיכאל בר-דב.

  ביבי המלך? אז המלך עירום!
  2 מערכות בצפון. שלוש מערכות בדרום. לא נגד מדינות אלא נגד קבוצות טרוריסטים. בלי אף הכרעות. לפי הרמטכ"ל במשמרתו של המלך שלך חמאס הפך בקבוצה טרוריסטית לצבא סדיר.
  אין לו דרך. אין לו חזון.. הוא מוביל אותנו למדינה דו-לאומית.
  אני לא צודק? אז, בבקשה. מה התכנית שלו?
  אתה לא יודע כי הוא לא יודע.
  תקציב המדינה בחריגה. במדינה שוררת שנאת אחים וגזענות.
  זה המלך שלך?

 5. אזרחית

  בנימין נתניהו מספר אחד בביטחון . בשנות כהונתו המצב הביטחוני הוא הטוב ביותר מכל הזמנים . מספר האבידות בנפש קטן באופן משמעותי . אסור לבחור באף אחד אחר מלבד בנימין נתניהו …כל נבחר אחר שמדבר בהתלהמות יכול להפר את האיזון במזרח התיכון ..ולגרור אותנו למלחמה שעוד נתגעגע לשדות השרופים של הדרום .

 6. חן

  בוגי היה שר הביטחון הוא דאג למיגון לתושבי אשקלון הוא ביקר שם פעם עכשיו הם מראים את הפרצוף שלהם אחרי הבחירות אף אחד לא יראה אותם והם לא ידעו איפה אשקלון נמצאת. עבודה בעיניים

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר