ראש העירייה, תומר גלאם מעניק למצטיינים את אות ההוקרה. צילום: סיוון מטודי

הטובים בנוער: 20 בני נוער קיבלו פרס על הצטיינות והתנדבות

בטקס חגיגי שנערך ביום חמישי האחרון, הגיש ראש העיר פרס ל-20 בני נוער שהצטיינו השנה בעשייה ערכית וחברתית; "הנוער באשקלון מוביל ברמה הארצית במעורבות חברתית והערכית", אמר ראש העיר

פורסם בתאריך: 1.7.19 17:30

     

מאות בני נוער, מורים, מנהלים ומתנדבים התכנסו בהיכל התרבות על מנת לחלוק כבוד ל-20 בני נוער מצטיינים, פעילים ומתנדבים בקהילה. זה העשור השלישי ברציפות בו עיריית אשקלון מקיימת את טקס פרס ראש העיר לנוער מצטיין.

ועדת הפרס העניקה את הפרס לבני הנוער הפעילים בעשייה חברתית ערכית, התנדבותית ובמעורבות קהילתית אזרחית, בעזרה לזולת ובדאגה לחריג ולחלש. המצטיינים מייצגים גם את הצטיינותם בלימודים, בספורט, באומנות, במוזיקה ובתרומתם הייחודית לקהילה ובכך הם מהווים מודל ליצירת חברה אידיאלית, חברה פחות אלימה וחברה ערכית.

 

במהלך הטקס הוקרנו סרטונים על המצטיינים, שביטאו יותר מכל את תרומתם הייחודית לחברה ולקהילה, בנוסף להצטיינותם בלימודים, ידעו המצטיינים לפעול ולעשות למען קשישים, ניצולי שואה, גמ"ח, עזרה לחלש, לאחר והשונה ועוד.

מצטיין מאושר עם קבלת תעודת ההצטיינות. צילום: סיוון מטודי

"הערב אנחנו מעניקים לכם את הפרס. אבל חשוב שיידעו כולם כי אתם חלק ממשהו גדול יותר שקורה כאן בשנתיים האחרונות. אתם חלק מ-7,000 בני נוער שמתנדבים למען הקהילה באשקלון, והמספר המשמעותי הזה רק הולך וגדל. אין לי ספק שיש הרבה שותפים לנתון החשוב הזה אבל אתם, בני נוער יקרים, האבות העיקריים להצלחה הזאת} אמר ראש העיר, תומר גלאם בטקס והוסיף "בזכותכם, העיר אשקלון מובילה שנה אחר שנה את נתוני הזכאות לתעודת בגרות חברתית, בזכותכם, יותר אנשים עם מוגבלויות, קשישים, חולים בבתי חולים וניצולי שואה נהנים מסיוע יומיומי, פנים מחייכות, אוזן קשבת וכתף תומכת. בזכותכם, מאות ילדים עברו את סבבי הלחימה האחרונים שאירעו בעיר כשיש מישהו לידם, שמרגיע אותם, משחק איתם ומדבר אליהם. ואתם עושים זאת באהבה. אתם עושים זאת תוך כדי שאתם לומדים בבית הספר ומשקיעים כדי להצליח גם בתחום הלימודי, אתם מצליחים לנווט בין שעות של התנדבות לבין למידה למבחנים, בין ערכיות להישגיות, ואתם עושים זאת הכי טוב שאפשר.

"אתם לא מתפשרים על שום דבר, אתם לא עושים לעצמכם הנחות, אתם דורשים מעצמכם, מסמנים יעדים ועם המון נחישות, התמדה ואמונה אתם מצליחים לכבוש כל מטרה. אתם הדוגמא לכל מה שטוב ויפה בחברה שלנו. כראש העיר, וכממונה על תיק הנוער, אני מבטיח לכם שנעשה את הכל כדי להיות ראויים לכם".

מופע אומנותי של לירן דנינו ולהקתו. צילום: סיוון מטודי

מנהל המחלקה לנוער, יעקב אטיאס, שמזה שנים מפיק את האירוע ומנחה אותו, ציין בדבריו את החשיבות הרבה ברצף החינוכי מבוקר עד ערב ואת שיתוף הפעולה עם המוסדות החינוכיים בעיר, בתי ספר, מתנסים, מועדוני נוער, תנועות נוער, ארגונים וולונטריים ואחרים לקידום המטרות הנעלות.

החניך גבריאל זאלסקובסקי, מהמרכז לשירות משמעותי, בירך בשם בני הנוער וקרא לבני הנוער להמשיך לפעול ולהתנדב בקהילה ,למען הזולת. כמו כן, עודד את הנוער להתגייס לצה"ל ולשירות משמעותי בצה"ל.

המצטיינים זכו בפרס כספי בסך 900 ₪ ובתעודת הוקרה והערכה. לסיום, הקהל ובני הנוער נהנו מהמופע הייחודי והמרגש של האמן היוצר לירן דנינו ולהקתו.

לירן דנינו על הבמה. צילום: סיוון מטודי

ואלה שמות

אלה הם התלמידים הזוכים ותחום ההצטיינות שלהם:

 1. דולב גבע מבית ספר אורט רונסון, כיתה יא', מאמן ילדים בסיכון.
 2. יונתן אלטמן מישיבת צביה, כיתה יא', פעיל במספר עמותות לנזקקים ומתנדב בבית החולים.
 3. דימה ווזיאן מבית ספר אורט אפרידר, כיתה יב', מוביל פרוייקט מועדון גלישה וחונכות קשישים.
 4. ניקול רבינוביץ מבית ספר הנרי רונסון, כיתה יא', פעילה בפרויקטים למנהיגות צעירה רוטר, מבעד לעדשה.
 5. ליאל ברמי מבית ספר מקיף ה' – דרכא, כיתה יב', מתנדבת במספר מקומות ותלמידה מצטיינת בלימודים.
 6. רפאל ברוך מבית ספר מקיף עירוני ב', כיתה יב', מתנדב בקהילה וליצנות רפואית.
 7. מרגלית אליזבת מבית ספר עירוני ב', כיתה יב', מתנדבת בקהילה ומתנדבת במשמר האזרחי.
 8. עליה דרופר (עולה חדשה) מבית ספר אמי"ת טכנולוגי, כיתה יב', מתנדבת בסיוע לקשישים ובבית אבות.
 9. טל כהן מבית ספר מקיף ד', כיתה יב', מתנדבת בהדרכה למשלחת מדנמרק מטעם הצופים ורכזת קהילה.
 10. רוני שטרית מבית ספר מקיף א', כיתה יב', מסייעת בהכנה למסע לפולין.
 11. טל מקניק מבית ספר מקיף א', כיתה יב', מדריכת חניכים בחטיבת ביניים בתנועת המש"צים.
 12. גבריאל זאלסקובסקי מבית ספר מקיף ה', כיתה יב', מרכז הכנה לצה"ל, מתנדב בקהילה, וקידום החברה לשירות משמעותי.
 13. שיר עדשה מאולפנת צביה, כיתה יב', מפעילה גמ"ח במסגרת סניף בני עקיבא.
 14. נתן בינסין מבית ספר אורט אדיבי, כיתה יא', מעורבות במרכז נשר ופרוייקט אחריי.
 15. אסף חג'ג' מקידום נוער, כיתה יב', מתנדב בהפועל אשקלון.
 16. סתיו דנוך מבית ספר הנרי רונסון, כתה י', פעילה עם ילדים עם צרכים מיוחדים, כנפיים של קרמבו.
 17. יאיר מירל לומד בתיכון תלמה ילין בגבעתיים, זכה במקום הראשון בקטגוריית סולו-פסנתר, בתחרות בינלאומית שבה השתתפו למעלה מ-12 מדינות.

ראש העירייה תומר גלאם ובכירי העירייה עם המצטיינים ואנשי חינוך. צילום: סיוון מטודי

שלושה מצטיינים נוספים ייצגו את מועצת הנוער העירונית והם:
18. ליאב משה משכבת י"א במקיף ה' דרכא אשקלון. השתתף בהתנדבויות כמו מש"צים, נציג וסגן יו"ר מועצת התלמידים הבית ספרית, יו"ר מועצת הנוער העירונית, נציג במחוזית.
19. נתנאל שימנוב, בוגר כיתה י"ב במקיף ה דרכא אשקלון. השתתף בהתנדבויות רבות כמו גמ"ח בית ספרי, בתנועת המש"צים בה הוכשר והדריך תלמידים בכיתות ח-י"א, נציג ויו"ר מועצת התלמידים הבית ספרית, נציג במועצת הנוער העירונית, המחוזית ופעיל בארצית.
20. גילי אריאלי בוגרת י"ב בבית הספר אומניות, נציגה שנתיים במועצת התלמידים שכיהנה בעבר כמזכ"לית, הייתה בדילר ובמשפט בינלאומי לזכויות האדם, נציגה חמש שנים במועצת הנוער העירונית והייתה חלק מתכנית הילל.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"


בטקס נכחו ראש העיר, תומר גלאם, המשמש גם כממונה על הנוער, ראש מינהל חינוך, יובל זוזט, מנהלת אגף תרבות, נוער וספורט, דפנה עמירה ביטון, מנהל המחלקה לנוער, יעקב אטיאס, מפקחת חברה ונוער, הדס דמתי ואורחים נכבדים נוספים.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר