מהיום אמרו מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם סופר. צילום: דוברות המשטרה
מהיום אמרו מפקד המחוז הדרומי במשטרה ניצב יורם סופר. צילום: דוברות המשטרה

הניצב מאשקלון: יורם סופר נכנס לתפקיד מפקד המחוז הדרומי במשטרה

אשקלון יכולה להתגאות בבכיר במשטרה שנמנה על תושביה. יורם סופר שבעבר פיקד על תחנת המשטרה המקומית ועל מרחב לכיש הוא מהיום מפקד המחוז הדרומי

פורסם בתאריך: 4.3.19 17:50

     

למחוז הדרומי במשטרה יש מהיום מפקד חדש והוא אשקלוני. ניצב יורם סופר נכנס הבוקר לתפקידו כמפקד המחוז הדרומי ה-27 של משטרת ישראל בטקס שנערך במטה המחוז בבאר שבע.

הטקס המשטרתי במחוז הדרומי לכבוד המפקד הנכנס. צילום: דוברות המשטרה

ניצב סופר החליף את ניצב אמנון אלקלעי שכיהן בשלושת החודשים האחרונים כממלא מקום מפקד המחוז, ולפני כן שימש כסגנו של מפקד המחוז ניצב מוטי כהן המשמש כיום כממלא מקום מפכ"ל משטרת ישראל, ובסבב המינויים האחרון מונה לתפקיד ראש אגף השיטור והקהילה והועלה לדרגת ניצב.

ניצב אמנון אלקלעי מעביר את הפיקוד לניצב יורם סופר. צילום: דוברות המשטרה

טקס החלפת הפיקוד התקיים הבוקר במעמד השר לביטחון הפנים, ח"כ גלעד ארדן שגם הוא אשקלוני במקור, ממלא מקום המפקח הכללי, ניצב מוטי כהן, סגל הפיקוד של משטרת ישראל, קצינים, שוטרים ובני משפחותיהם הנרגשים של המפקד היוצא והמפקד הנכנס.

הניצב שיוצא הניצב שנכנס והשר לביטחון פנים גלעד ארדן. צילום: דוברות המשטרה

"מחוז דרום פועל לאורך כל ימות השנה למען ציבור אזרחי הדרום והבאים בשעריו. הודות לקצינים, שוטרים ומתנדבים נחושים, הן במחוז הדרומי והן ביחידות מג"ב ואת"ן, הגענו להישגים תוך מהלכים מתקדמים שביצענו להעצמה ושיפור יכולות המחוז. הוקמה תחנת משטרה בערוער לאחר 15 שנים, הקמנו את הרצף המודיעיני במטרה להביא למיצוי יכולות והגברת סיכוי העבריין להיתפס, חיזקנו את תחנות המשטרה והקמנו יחידות נוספות- יחידת אופנועים, יחידת יס"מ בעיר אילת, יחידת "רמון" בשדה"ת החדש, גייסנו מאות שוטרים ושוטרות למחוז הדרומי ועוד" אמר ניצב אלקלעי והוסיף "זה המקום להודות לממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, שהוביל עד לפני כשלושה חודשים את המחוז להישגים מרשימים. אני מאחל הצלחה רבה לניצב יורם סופר המפקד הנכנס. אין בליבי ספק כי ידע להוביל את המחוז הדרומי להישגים מרשימים נוספים".

ניצב מוטי כהן מברך את סופר ואלקלעי. צילום: דוברות המשטרה

גם חתן השמחה, מפקד המחוז הנכנס, ניצב יורם סופר נשא דברים, בירך את ניצב אלקלעי ואיחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו ובתפקידו המאתגר כראש אגף השיטור במשטרה. "לפני כ-20 שנים הגעתי אל המחוז הדרומי לאחר שירות ארוך ביחידת הימ"מ ישירות לתפקיד קצין מבצעים מחוזי. היום אני עומד כאן ומקבל את הפיקוד על המחוז הדרומי. זה אירוע מרגש ומשמעותי עבורי ועבור משפחתי שמלווה אותי לאורך השנים. כל תפקיד אותו ביצעתי לאורך שנותיי, תרם את חלקו להכנה שלי ליום זה" אמר סופר בנאומו.

"הגדלת סיכוי העבריין להיתפס אינה רק סיסמה, היא דרך חיים במחוז הדרומי וכך גם יימשך. זו הדרך האפקטיבית בהעברת המסר שהעבריינות אינה משתלמת ויש לה מחיר. החברה בישראל מציבה לנו אתגרים רבים ולמשטרה חלק משמעותי באתגרי החברה. במחוז הדרומי ישנם גם אתגרים משלו. תחושת הביטחון ובפרט המצב הביטחוני, בריונות בכבישים, עבירות הרכוש, האלימות ושאר התחומים שהם חלק בלתי נפרד מעיסוקה של משטרת ישראל בחברה וכחלק בלתי נפרד ממתן שירות לאזרח. היום אני מקבל את הפיקוד על מחוז בו שירתי שנים רבות. אני מבין את גודל המשימה והאחריות הנלוות אליה ואעשה כל מה שיידרש למלא את האחריות שהוטלה עלי. למשפחות השכולות, ליבנו אתכם. תמיד אהיה שם בשבילכם, אני באופן אישי וכל המחוז הדרומי.

לך אמנון שבימים האחרונים מונה לראש אגף השיטור וקהילה, תודה על שמלאת את מקום מפקד המחוז בחודשים האחרונים ובהצלחה בתפקידך החדש".

 

את הטקס כיבד גם ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן שכאמור עד לפני שלושה חודשים פיקד על המחוז הגדול. ״אני גאה להיות כאן בטקס החלפת פיקוד מחוז דרום, מחוז אשר הייתה לי הזכות לעמוד בראשו עד לפני מספר חודשים. מחוז דרום חולש על מרבית משטחה של המדינה ומתמודד עם אתגרי בטחון הפנים הנובעים מסמיכות לשטחי רצועת עזה וסיני, הברחות הגבול האלימות מירדן וממצרים, התמודדות עם הפשיעה על כלל רבדיה השונים ומתן שירות לחברה הרב תרבותית המתגוררת בשטחו" אמר כהן והוסיף "שוטרי, קציני ומתנדבי המחוז עומדים בפני מבחנים לא פשוטים ונדרשים למעבר מהיר משגרה לחירום, תוך שמערך השיטור הקלאסי נדרש להיות דרוך ומוכן לאתגרי הלחימה בכל עת״.

בהצדעה. יורם סופר נכנס לתפקידו כמפקד המחוז. צילום: דוברות המשטרה

 

עוד איחל הצלחה לממלא מקומו לשעבר ניצב אלקלעי. ״היית לי שותף נאמן בדרכך הייחודית, בצניעותך האופיינית כשנקראת כהרגלך התייצבת לדגל, דאגת לרציפות הפיקודית במחוז במקצועיות ובמסירות אין קץ״.

למפקד המחוז הנכנס אמר מ"מ המפכ"ל: ״אני מאחל לך הצלחה רבה ומשוכנע שבזכות מסירותם, כישוריהם ויכולותיהם של המפקדים והשוטרים, תבנה ותטפח מחוז מצוין, שירותי ונחוש, שיתמקד במאבק בפשיעה החמורה ובאכיפת החוק, בסוגיות הנוגעות לביטחון הציבור ולאיכות חייו, במאבק בבריונות בכביש ובהעמקת שירותי המשטרה בחברה הערבית״.רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"


ניצב יורם סופר – קורות חיים

בקרוב ניצב. יורם סופר כשהיה ניצב משנה. צילום: פבל

בתמונה ניצב משנה, עבר את תקופת התת ניצב וכעת ניצב יורם סופר. צילום: פבל

ניצב יורם סופר בן 54, נשוי + 2, מתגורר עם משפחתו באשקלון. בוגר תואר ראשון בקרימינולוגיה ומדע המדינה ובוגר תואר שני במדעי החברה באוניברסיטת חיפה והמכללה לביטחון לאומי.

התגייס למשמר הגבול בשנת 1987 ושירת כלוחם וכקצין ביחידת העילית של משטרת ישראל- הימ"מ.

בשנת 2000 עבר למשטרה הכחולה ומונה לקצין המבצעים במחוז הדרום.

שירת בין היתר כסגן מפקד תחנת אשקלון וממלא מקום מפקד תחנת אופקים.

בהמשך שירת כראש מדור כשירות מבצעית במטה הארצי.

בספטמבר 2006 מונה למפקד תחנת אשקלון וב-2007 מונה למפקד תחנת באר שבע.

ב-2011 מונה למפקד מרחב לכיש ושירת בתפקיד עד ספטמבר 2013.

לאחר מכן מונה למפקד המרכז ללימודי משטרה ושנתיים לאחר מכן מונה לראש מנהלת המשטרה לנושא הרכבת הקלה בתל אביב.

בשנת 2016 מונה לסגן מפקד מחוז ש"י והבוקר (4.3.19) מונה למפקד מחוז הדרום.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר