אילוסטרציה: אלירם משה

אשקלון: עשרה ילדים נפגעים בתאונות דרכים בכל חופש גדול

על פי נתוני עמותת אור ירוק: אשקלון היא העיר במקום השמיני בהיפגעות ילדים בחודשי הקיץ. "חייבים לרתום את הרשויות המקומיות להתקנת פסי האטה שירסנו את מהירות נסיעת כלי הרכב במקומות שבהם יש ריכוז גבוה של ילדים כמו פארקים וגנים ציבוריים", אומר ארז קיטה מנכ"ל העמותה

פורסם בתאריך: 1.7.18 11:03

     

לרגל החופש הגדול, בעמותת אור ירוק ניתחו את שיעור הילדים (0-14) הנפגעים בתאונות דרכים בערים ביחס לאלף ילדים בכל עיר.  מן הניתוח המבוסס על נתוני הלמ"ס עולה כי אשקלון היא העיר במקום השמיני בארץ בשיעור הילדים הנפגעים בתאונות דרכים בחופש הגדול. 52 ילדים נפגעו בעיר במהלך חודשי החופש הגדול (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2013-2017) – ממוצע של כעשרה ילדים בכל חופש גדול.

הניתוח של עמותת אור ירוק כלל ערים בהן מעל 50 אלף תושבים בתקופת חודשי הקיץ והחופש הגדול –יוני, יולי ואוגוסט. נתוני הבדיקה מתייחסים לילדים בגילאי 0-14 ובהשוואה לכל אלף ילדים בכל ישוב ועיר. הבדיקה נערכה על פי ממוצע של חמש שנים (2013-2017) וכללה את נתוני ההיפגעות הילדים (0-14), בחודשים יולי ואוגוסט באופן כללי, בממוצע בכל חודש וביחס למספר הילדים בכל עיר.

אילוסטרציה: דוברות מד"א הצלה דרום

בחודשי החופש הגדול הקודם (יוני – אוגוסט 2017) נפגעו באשקלון שמונה ילדים (0-14) בתאונות דרכים, ילד אחד מהם נפצע באורח קשה.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "החופש הגדול הוא תקופה שבה מספר הילדים הנפגעים בתאונות דרכים הוא הרב ביותר בשנה מאחר והילדים לא נמצאים במסגרת שתגונן עליהם ומבלים שעות רבות מחוץ לבית, בחלק מהמקרים ללא השגחת מבוגר ולכן הסיכון שלהם להיות מעורבים בתאונת דרכים הולך וגובר. כדי שכל הילדים יעברו את החופשה בשלום, במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לרתום את הרשויות המקומיות להתקנת פסי האטה שירסנו את מהירות נסיעת כלי הרכב, במקומות שבהם יש ריכוז גבוה של ילדים כמו פארקים וגנים ציבוריים. במקביל חייבים להגביר את ההסברה בקרב הנהגים לסכנות שהכביש מציב  בפניהם בעיקר בתקופת החופש, תקופה המרובה בנסיעות משפחתיות, בעייפות ובכבישים אדומים".

על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס, בכל קיץ בממוצע (יוני-אוגוסט) נפגעים כ-1,600 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים כאשר חודש אוגוסט הוא החודש האדום והמסוכן ביותר עבור – 571 ילדים ובני נוער נפגעים בממוצע.

טבלת הערים המלאה:

טבלת הערים המלאה על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

טבלת הערים המלאה על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר