מזוז ופרג'ון במסדרונות המועצה בבת הדר. צילום: דוברות מועצה אזורית חוף אשקלון.

חוף אשקלון: תוספת של כרבע מיליון ₪ לניקוי חופים

סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז בישר למועצת חוף אשקלון כי המשרד יגדיל את התקצוב לניקוי בחופים ל-240 אלף שקלים. מזוז: "אני מקווה שהקיץ הזה אזרחי ישראל יוכלו לרחוץ בחופים נקיים"

פורסם בתאריך: 30.6.17 16:10

     

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, אירח השבוע בלשכתו את סגן השר להגנת הסביבה, ח"כ ירון מזוז. במפגש סקר ח"כ מזוז את התכנית "חוף נקי" מטעם המשרד להגנת הסביבה שבמסגרתה שילש המשרד את הסכום המתוקצב לתוכנית "חוף נקי", ומקצה 8.6 מיליון שקלים לרשויות מקומיות שבתחומן נמצאים חופים בלתי מוכרזים בים התיכון ובים סוף.
בתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון יש רצועת חוף בת שמונה ק"מ, מהם שני ק"מ חופים מוכרזים ועוד כשישה ק"מ חופים בלתי מוכרזים. לפי הקול קורא שפרסם המשרד לאיכות הסביבה, המועצה האזורית חוף אשקלון יכולה לקבל עד 240 אלף שקלים עבור ניקיון החופים. בפגישה גם עלתה האפשרות להעסיק שוטרים בשכר לביצוע פעולות אכיפה בחופים.
החופים הפתוחים בישראל מצויים בשטחי רשויות מוניציפליות או רשות הטבע והגנים ועליהן מוטלת החובה לשמור על ניקיון החופים שבתחומן, אבל רוב הרשויות מתקשות למלא את חובתן. משום כך יזם המשרד להגנת הסביבה את התכנית "חוף נקי" שמטרתה למזער את מפגע הפסולת הימית בישראל ולהביא לניקיונם של החופים והים, בהתאם למחויבות הבינלאומית ולטובת הסביבה ובריאות הציבור בישראל.

אנשי איכות הסביבה. פרג'ון ומזוז. צילום: דוברות המועצה האזורית חוף אשקלון.

במסגרת הקול הקורא שמפרסם המשרד, תינתן התמיכה תינתן רק לניקוי חופים פתוחים ובלתי מוכרזים בתחום הרשות, באמצעות מכונת ניקוי או עבודה ידנית. הרשות שתקבל את התקציב תתחייב, בתמורה לתמיכה, לנקות את שטח החוף לפחות שלוש פעמים בשבוע לאורך כל השנה, או יותר מכך במקרה שמדובר ברשויות מקומיות שלהן קטעי חוף עם פלטי פסולת חריגים מהים (ורשויות אלה יוכלו לזכות בתמיכה נוספת).
"אין ספק כי המעורבות האישית של ידידי, סגן השר מזוז, סייעה להגדיל את התקציב לצורך אחזקתם של קו המים ורצועת החוף הלא מוכרז לאורך שישה ק"מ" פרגן פרג'ון למזוז שהתייחס אף הוא לנושא: "עם פתיחת עונת הרחצה, אני שמח שתוכנית 'חוף נקי' יוצאת לדרך. כולנו מכירים את בעיית הלכלוך והזיהום של חופי ישראל, תופעה שמשפיעה הן בריאותית והן סביבתית" אמר מזוז והוסיף "המשרד שם לנגד עיניו בעיה זו ולכן החליט לשלש את התקציב לניקיון החופים, גם אלה הלא מוכרזים, זאת במטרה לסייע לרשויות שמתקשות בשמירה על ניקיון החופים. עם כינונה של תכנית זו, כולי תקווה שהקיץ הזה אזרחי ישראל יוכלו לרחוץ בחופים נקיים".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר