לא מאושר. רמי סופר

משרד הפנים: מינוי רמי סופר לסגן ראש העירייה אינו מאושר

חמישה חודשים עברו מאז נכנס רמי סופר לתפקידו כסגן ראש העירייה, והוא אינו מקבל שכר מאחר שנבדק חשש לניגוד עניינים בגלל גיסו חיים סופר מנכ”ל העירייה. השבוע הודיעה ועדה מיוחדת כי יש ניגוד עניינים. העירייה צפויה לערער. עוד התברר כי בניגוד להצהרתו של רמי סופר כי מינויו אושר, במשרד הפנים טוענים כי מינויו לא אושר

פורסם בתאריך: 29.9.17 07:24

     

סגן ראש העירייה רמי סופר קנה את כהונתו לאחר שתמך בראש העירייה בפועל תומר גלאם בבחירות שהתקיימו במועצה לבחירת מחליף לאיתמר שמעוני. לגלאם הייתה חסרה אצבע אחת, וסופר הסכים לתמוך, ובתמורה זכה בתפקיד הנכסף. אלא שמאז נכנס לתפקיד, ואף מונה לו עוזר אישי, דותן חיים, הוא לא קיבל כל שכר עבור תפקידו.

במכתב ששלח בסוף חודש אוגוסט מנכ”ל משרד הפנים מרדכי כהן נכתב כי מינויו של סופר לתפקיד תלוי בהחלטה של הוועדה למניעת ניגוד עניינים של משרד המשפטים. זאת מאחר שמנכ”ל העירייה חיים סופר נשוי לאחותו של רמי סופר. “יובהר כי אישור מינויו ושכרו מותנים בכך שהוועדה לניגוד עניינים של משרד המשפטים תאשר כי אכן אין ניגוד עניינים בכהונתו”, כתב כהן.

הוועדה אכן ישבה על המדוכה ודנה בעניין, ולבסוף החליטה כי אכן ישנו ניגוד עניינים בין שני נושאי התפקיד. כעת נותר לעירייה להחליט מי מהשניים יסיים את תפקידו: רמי סופר כסגן או חיים סופר כמנכ”ל.

הגיס והמנכ"ל, חיים סופר. צילום: דוד לוי.

בשיחה עם רמי סופר הוא מתעקש לטעון כי מינויו אושר על ידי משרד הפנים, זאת אף על פי שמשרד הפנים קבע כי מינויו אינו מאושר. “אני לא אפוטר ולא קשקושים”, אמר סופר. “מי שצריך לעשות את העבודה ולעשות סדר זה תומר גלאם. נבחר ציבור לא מפוטר מתפקידו. אף אחד לא יכול לפטר אותי, אושרתי במועצה, אושרתי במשרד הפנים. יש כרגע ניגוד עניינים, ואת זה צריך לפטור. זה הכול”.

בעקבות ההחלטה, שמכניסה את תומר גלאם למצב בעייתי, הוחלט להגיש ערעור לוועדה ולנסות לשכנע אותה כי בין השניים זורם דם רע ונוהגים כזרים זה בזה, ולכן אין כל סיכוי כי יהיה ניגוד עניינים בעבודתם.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר