טופז: "שינהגו איתי לפי החוק". צילום: דוד לוי

מנכ"לית החברה העירונית, חיה טופז: "שיזמנו אותי לשימוע"

מנכ"לית החברה העירונית לתרבות נוער וספורט, חיה טופז, זומנה לפגישה עם ראש העירייה בפועל, לדבריה היא התבקשה לסיים את תפקידה בהסכמה - אך סרבה

פורסם בתאריך: 19.5.17 12:33

     

שנתיים וחצי לאחר שנבחרה לתפקיד, זומנה מנכ"לית החברה העירונית לתרבות נוער וספורט (תנו"ס), חיה טופז לשיחה בלשכת ראש העירייה, תומר גלאם. לדבריה בשיחה שם היא התבקשה לסיים את תפקידה בהסכמה. היא אומרת כי סירבה לכך, "שוחחו איתי וביקשו ממני להגיע להסכמה ושלחתי מכתב והודעתי שאני מבקשת לקבל את הזכויות המגיעות לי על פי חוק, שיזמנו אותי לשימוע. אני רוצה את הפרוצדורה שמגיעה לכל עובד מהראשון עד האחרון. אני רוצה שינהגו איתי לפי החוק", אומרת טופז.

מינויה של טופז לתפקיד, עורר בזמנו ביקורת בשל היותה פעילה במחנהו של איתמר שמעוני. הדבר בא לידי ביטוי אף בדו"ח מבקר המדינה בעניין המינויים הפוליטיים בעיריית אשקלון. "הליקויים בהליך מינוי מנכ"לית החברה – לרבות הפסקת ההעסקה שנכפתה על המנכ"ל היוצא, התאמת תנאי הסף במכרז לנתוני המועמדת שנבחרה והתערבות מנכ"ל העירייה, המקורב לראש העירייה ולמנכ"לית שנבחרה ובעל זיקה פוליטית אליהם, בכל שלבי המכרז, אף שלא היה חבר ועדת הבחינה – כל אלה מעלים חשש שהסיבה לבחירתה הייתה פעילותה הפוליטית", כתב המבקר והעיר למשרד הפנים כי עליו לבחון שוב את הליך בחירתה של טופז לתפקיד.

בנוסף, בשנה האחרונה, התעוררו בעיות כספיות בחברה שבאו לידי ביטוי בכך שכספי הפנסיה שנגבו מהעובדים לא הופקדו בקופת הגמל. רק השבוע הורה ראש העירייה למצוא פתרון למחדל.

יכול להיות שזה קשור למצבה הכלכלי של החברה?

"אני לא יודעת, אני רוצה הסברים זה בדיוק מה שאני אומרת. אני לא יודעת למה ומה הסיבות".

איך זה שבמקביל לשיחה איתך, נמצא פתרון בעניין הפנסיה?

"שאלה מצוינת, איך שנה שלמה לא מצאו פתרון וביום אחד מצאו".

גורמים בעירייה אמרו כי הרקע לרצון שלהם לסיים את עבודתה של טופז, קשור מאוד למצב הכלכלי של החברה והמחדל של הפנסיות: "היא המנכ"לית והיא צריכה לקחת אחריות למצב הזה".

מעיריית אשקלון נמסר: "איננו דנים בענייני עובדים בתקשורת".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר