מתחם תחזוקת הרכבת. הדמיה: ד.א.ל הנדסה
מתחם תחזוקת הרכבת. הדמיה: ד.א.ל הנדסה

מאות בעלי עסקים בכנס הרכש הגדול של SIEMENS באשקלון

מוסך הרכבות החשמליות כבר מוקם באשקלון ויש צורך לחבר אליו את העסקים באשקלון. מנהל מעוף מרחב דרום: "נמשיך לפעול להעמקת הרכש של חברות בינלאומיות מעסקים מקומיים". ראש העירייה בפועל: "מדובר בצעד חשוב לצמיחה הכלכלית של אשקלון"

פורסם בתאריך: 17.10.18 13:41

     

מוסך הרכבות הגדול שמוקם בימים אלה במזרחה של אשקלון, סמוך לצומת אשקלון טומן בחובו הרבה עבודה והתקשרויות עסקיות בין חברת SIEMENS העולמית לעסקים המקומיים שמעוועים להגיל את הכנסותהם.

כידוע, חברת SIEMENS העולמית זכתה במכרז יצור ואספקת רכבות חשמליות דו-קומתיות לרכבת ישראל. במסגרת המכרז, על החברה לתכנן ולהקים את מרכז האחזקה הרכבתי באשקלון עבור הרכבות החדשות.

לצורך פרויקט זה נבחרו חברת גליל וינושבסקי כדי לבצע אותו. בימים אלה כבר ניתן לראות את תחילת העבודות מדרום לצומת אשקלון ובחודשים הקרובים יהיה ניתן לראות ממש את מתחם המוסך שאין דומה לו בארץ, שקורם עור וגידים.

מאות עובדים תושבי אשקלון והאזור צפויים להיות מועסקים במוסך החדש. כל הטיפולים והתיקונים של הרכבות החשמליות בישראל יבוצעו במוסך באשקלון.

אבל כדי לפעול נכון ויעיל יש צורך כבר כעת ליצור חיבורים עסקיים עם עסקים מקומיים עם המחלקת הרכש של המוסך שתזדקק לשירותי ניקיון, שמירה, הסעדה, מיכון משרדי, כח אדם, תקשורת ועוד מעסקים אשקלוניים.

(מימין לשמאל): ד"ר שמואל פלדל-מנכ"ל סימנס ישראל, צחי גולן מחברת סמנס ישראל, לילי קידר-עיריית אשקלון, אפי מחלב-מנהל מעוף מרחב הדרום, חזי שגיא-מנהל מעוף סניף אשקלון. צילום" יח"צ

כחלק מפעילות משרד הכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף מרחב דרום, לפיתוח כלכלי באזור, הוחלט לקיים כנס רכש גדול, בו נחשפו מאות עסקים מהאזור למערך הרכש של SIEMENS והתקיימו חיבורים בלתי-אמצעיים בינם לבין ספקים פוטנציאליים.

"זהו יום חשוב ומלמד", פתח מנכ"ל SIEMENS ישראל, שמואל פלדל את הכנס והוסיף: "הוא חשוב כי יש לנו פה חשיפה של חברה בינלאומית לחברות מצוינות אבל מקומיות, שעובדות בדרך כלל ברמה המקומית באזור וההזדמנות לחשיפה היא רק דרך מהלך שבו מגיעים למקום, פוגשים את החברות שלא נחשפו לחברות בינלאומיות במהלך העסקים השוטפים שלהם ושיש להן את הפוטנציאל והיכולת המצוינת".

הכנס יצא לדרך בין היתר גם באמצעות מעוף מרחב דרום. "זהו הכנס ה-14 בסדרה של כנסים שמערך מעוף מפיק בשלוש שנים האחרונות, במטרה לחשוף עסקים בדרום להזדמנויות עסקיות מול חברות גדולות ובינלאומיות", אמר מנהל המרחב, אפי מחלב. "הכנס הזה הינו תולדה של קשר ממושך ביננו לבין הרשות לשיתוף פעולה תעשייתי וקידום השקעות זרות (רשפ"ת), וחברת סימנס, במטרה למצוא את הנוסחה הנכונה לחיבור עסקים מקומיים למהלך הרכש של רכבת ישראל מול חברת סימנס".

רכבת ישראל. דוברות הרכבת

רכבת ישראל. דוברות הרכבת

גם ראש העירייה הפועל, תומר גלאם נכח בכנס והתייחס לפוטנציאל הכלכלי של הפרויקט עבור העיר אשקלון. "מדובר בכנס חשוב שמעיד על עוד צעד בדרך להפיכת אשקלון לעיר מובילת תעשייה" אמר גלאם "אנו רואים חשיבות גדולה לקידום והצלחת העסקים הקטנים בעיר, הם המנוע לצמיחה הכלכלית של העיר".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
בכנס הוצג הפרויקט החסר תקדים ולוחות הזמנים שלו. בנוסף הוצגו התחומים הרלוונטיים לקבלנים וספקים אשקלוניים לצורך הפרויקט. חזי שגיא, מנהל מעוף סניף אשקלון, הציג את הכלים ואפשרויות הסיוע לעסקים.

הכנס שהתקיים עם חברת SIEMENS, מצטרף לשורה של כנסים שמערך מעוף בדרום מפיק ומקיים בשלוש שנים האחרונות עם מוסדות עוגן שונים בהם חברת החשמל, משרד הביטחון, נמל אשדוד ועוד. בכנסים השתתפו אלפי עסקים מאזור הדרום והשתלבו כספקים במוסדות אלה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר