ארון חשמל. צילום אילוסטרציה: עופר וקנין
ארון חשמל. צילום אילוסטרציה: עופר וקנין

"אל תיתן ל-8000 שקל להרוס לך את החיים": סחט, איים ולא יישב בכלא

החוב הכספי עבר לאיומים במסרונים. אלא שבית המשפט באשקלון גזר רק עונש על תנאי. הפרקליטות חושבת אחרת ודורשת להכניסו לכלא, בעיקר בזכות העבר העשיר שהוא סוחב אחריו

פורסם בתאריך: 20.11.17 16:32

     

חשמלאי צעיר, תושב אשקלון שנגזרו עליו עונשי עבודות שירות עלול למצוא את עצמו בקרוב מעבר לסורג ובריח. הצעיר, בן 32, עובד מזה מספר שנים בתחום החשמל. בשנה שעברה ביצע פרוייקט עבור קבלן חשמל במושב באזור שפלת יהודה. לאחר ביצוע העבודה דרש לקבל את הכסף. הקבלן ביקש ממנו להמתין מספר ימים כדי שיתאם את התשלום עם הלקוח שבביתו בוצעה העבודה. למחרת התקשר אליו שוב וביקש את הכסף. הקבלן מסר לו כי הוא כרגע בעבודה וביקש להיפגש למחרת. אלא שהדחיה לא מצאה חן בעניו של החשמלאי האשקלוני. הוא הגיע לאתר בו עבד הקבלן באותם ימים והחל להשחית את קופסאות החשמל, את צנרת וחוטי החשמל שהספיק הקבלן להתקין באתר. בהמשך היום, כשהקבלן גילה את הנזקים שגרם לו הגיש תלונה במשטרה.

בית משפט השלום אשקלון. צילום: אלירם משה

הדו שיח עבר למסרונים מאיימים. בין היתר כתב לו האשקלוני: "אני לא מאיים ותאמין לי אני לא רוצה להגיע למצב הזה שבו אתה תיפגע. יש לך משפחה ויש לך קריירה ועתיד לפניך, אל תיתן ל-8000 שקל להרוס לך את החיים. בוא נסגור את הסיפור בשלום. שוב פעם אני אומר לך, וזאת הפעם האחרונה שאני פונה אליך, לא מעניין אותי מה יש לך לעשות ואיזה סידורים, אני רוצה ת'8000 שקל עד יום שני בערב… עד יום שני אני רוצה את הכסף ואל תסכן את עצמך…"

המשטרה חקרה את האשקלוני ולאחר שגובש חומר הראיות הוגש כתב אישום בבית משפט השלום באשקלון. לפני חודש וחצי נגזר דינו של הצעיר: 10 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים לבל יעבור עבירה של דרישת נכס באיומים או סחיטה באיומים. גם על ההשחתה קיבל 3 חודשי מאסר על תנאי שלא יעבור עבירה של היזק בזדון במשך שלוש שנים. ללא ספק בית המשפט הקל בעונשו לאחר שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון.

הפרקליטות הגישה לפי מספר ימים ערעור על קולת העונש. מדובר בנאשם "שלא היסס לגבות חוב לאלתר, במגוון אמצעים אלימים. בשלב הראשון, הגיע לאתר בו עבד המתלונן כנותן שירות ומשלא מצא את המתלונן, הגיב באמצעות פגיעה במכלול תשתיות חשמל שהיו באתר ובאחריות המתלונן. בשלב השני, שיגר מספר מסרונים מאיימים על המתלונן, שעניינם פגיעה במכלול רבדים של המתלונן- משפחתו, גופו, רכוש, ותעסוקתו".

עוד שטחה הפרקליטות את עברו העשיר של האשקלוני וטענה שכבר בעבר קיבל עונשים על תנאי ולמרות זאת שב לסורו. "עיון ברישומו הפלילי של המשיב מלמד על הרשעות במגוון עבירות אלימות, הכוללות שוד, שוד מזויין, ניסיון לשוד מזויין, חבלה כשהעבריין מזויין, איומים, עבירות מרמה והפרעה לשוטר. כמו כן, מלמד הרישום כי מאסרים שהושתו על המשיב ורכיבי ענישה אחרים לא הרתיעו אותו לשוב ולבצע עבירות".

האיומים, כך טוענת הפרקליטות לא רק על אזרחים מן השורה אלא גם על אנשי החוק "כשפקח החל לרשום דו"ח לחובת המשיב, איים עליו המשיב תוך שהוא דופק על השולחן: "אני אשב עליך שנתיים.. אני לא אשלם את הדו"ח אני מעדיף לשבת בכלא". בהמשך צטטה הפרקליטות את איומיו על הפקח באזני חוקר המשטרה: "אני אחכה לו בחוץ עם מוט ברזל ואפגע לו בפנים. לא על מנת להרוג אותו, רק לפצוע אותו. כי זה לא עבירה חמורה, אני לא אשב הרבה שנים.. תשימו עלי אבטחה כי אני עלול לפגוע בו. בהזדמנות הראשונה שתהיה לי, אני אפגע בו. ביום מן הימים הוא יפגע" לבסוף איים גם על קצין החקירות…

בימים הקרובים יחלו הדיונים בבית משפט המחוזי בבאר שבע. ניסינו לקבל את תגובתה של עורכת הדין המייצגת את הנאשם מאשקלון, אך ללא הצלחה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר