פרץ מצרפי
פרץ מצרפי

גניבה והפרת אמונים: אישום נגד האיש החזק בעשות אשקלון

כתב אישום הוגש היום נגד פרץ מצרפי, יו"ר ועד העובדים לשעבר במפעל עשות אשקלון בעבירות של גניבה והפרת אמונים. "כתב אישום תמוה", מסרה עורכת דינו, לימור רוט-חזן

פורסם בתאריך: 28.5.17 18:23

     

כתב אישום הוגש נגד מי שהיה האיש החזק במפעל הביטחוני 'עשות אשקלון', פרץ מצרפי וכנגד מאיר זבן, בעל חברה לפינוי פסולת מתכות. את כתב האישום הגישה פרקליטות מחוז דרום – פלילי לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בגין עבירות של גניבה בידי עובד ציבור, הפרת אמונים, הפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ופעולה ברכוש אסור – כל אחד עפ"י חלקו, בגין מכירת פסולת מתכות של מפעל עשות שלא כדין.

על פי עובדות כתב האישום, אשר הוגש באמצעות עו"ד שלום שיפר, עולה כי מצרפי כיהן בין השנים 2007 – 2015 כיו"ר ועד עובדי חברת עשות, שהינה חברה ציבורית העוסקת בייצור ציוד בטחוני, שבעלת השליטה בה היא תע"ש שהיא חברה ממשלתית. בין היתר היה מצרפי אחראי על מכירת פסולת המתכות של עשות ושימש בתפקיד זה עד לחודש 11/2015. מתוקף תפקידו היה מצרפי עובד ציבור. זבן היה הבעלים והמנהל של חברת א.מ. טיטניום (2004) בע"מ וחברת מ.ס. אשפה בע"מ, אשר עסקו בין השאר בפינוי פסולת מתכות וסחר בהן.

מצרפי וזבן מואשמים בכך שגנבו בצוותא פסולת מתכות מעשות בשווי של כ- 935.000 ש"ח, בכך שמצרפי מכר את פסולת המתכות של עשות לחברות הנ"ל שבבעלות זבן במחיר נמוך משמעותית מהמחיר שאושר ע"י ועדת המכירות מטעם עשות (בכל הנוגע לפסולת מתכת ושבבי מתכת) ומהמחיר שסוכם עם מצרפי (בכל הנוגע לפסולת אלומיניום ונירוסטה), וזאת מבלי שמצרפי קיבל על כך אישור מחברת עשות.

בנוסף, מצרפי מואשם בכך שאפשר לזבן לקחת פסולת מתכות מבלי לגבות תשלום כלשהו ממנו או מהחברות אשר בבעלותו. מועדי הגניבות, סכומיהן ומשקל המתכות שנגנבו מפורטים בטבלאות המצורפות כנספחים לכתב האישום. סכום הגניבה הכולל של פסולת המתכות בגינן לא נגבה כלל תשלום הוא כ- 713,000 ש"ח.

הנאשמים מואשמים בכך שבמעשיהם שלחו ידם בפסולת מתכות של חברת עשות בהיקף כולל של כ- 1,648,000 ש"ח וזאת בעת היותו של מצרפי עובד ציבור, ובשל כך מיוחסת לו עבירה של הפרת אמונים לציבור ולתאגיד בכך שניצל לרעה את האמון שניתן בו וכן את כוחו כיו"ר ועד לצורך ביצוע העבירות וגרם לפגיעה כלכלית בתאגיד ולפגיעה באמון הציבור בתאגיד.

עו"ד לימור רוט-חזן

עורכת הדין, לימור רוט-חזן, מסרה בשמו של מצרפי: "המדובר בכתב אישום תמוה וזאת בלשון המעטה. למעשה מר מצרפי מואשם בכך שאיפשר לחברה חיצונית להימנע מלשלם לחברת עשות עבור פסולת מתכת, שאיש לא רצה לשלם עבורה.
חברת עשות מעסיקה מחלקות שלמות שתפקידן לעסוק בניהול הכנסות, מכירה וגבייה. אף על פי כן, מנסים להטיל אחריות על מר מצרפי שלא עסק בגבייה ואין זה כלל תפקידו. חשוב להבין שכל מהותו של כתב האישום הוא לא בנטילת כסף לכיס האישי, אלא מייחסים למר מצרפי אי גבייה! וזאת בשעה שכל אותה העת עסוק מר מצרפי בדיונים בעניין הסכמי שכר ופרישה בתע"ש, כדי להבטיח את זכויותיהם של מאות עובדי עשות ובהיקף של מיליונים. זהו כתב אישום דחוק ומוזר מבחינה משפטית ועל פניו נראה שמדובר בסכסוך כספי אזרחי של החברה ותו לא שאינה נוגעת  למר מצרפי. הנ"ל יאבק על חפותו המלאה בבית המשפט".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר