אפי מור. צילום דוד לוי
דורש חסינות. אפי מור. צילום: דוד לוי

אפי מור דורש חסינות בתביעת הדיבה של שלמה כהן: פעלתי מטעם העירייה

במסגרת משפט הדיבה שמנהל חבר המועצה שלמה כהן נגד ממלא מקום ראש העיר אפי מור, דורש מור כי התביעה תתנהל כנגד העירייה ולא כנגדו

פורסם בתאריך: 26.2.16 10:58

     

ממלא מקום ראש העיר אפי מור היה אמור השבוע להגיש את כתב ההגנה שלו במסגרת תביעת הדיבה שהגיש נגדו חבר המועצה שלמה כהן. כזכור, מור טען כי כהן "משתייך לארגוני פשיעה". אלא שבמקום כתב הגנה, ולמרות שמור דרש מכהן "תתבע אותי", הגיש מור בקשה לחסינות ודרש כי התביעה נגדו תידחה וכי עיריית אשקלון תיכנס במקומו כנתבעת. זאת מאחר ולטענתו הוא הטיח בכהן את הדברים במסגרת תפקידו.

במסגרת הבקשה שהגיש עמד מור על דבריו ולא חזר בו מהם ואף הוסיף לטעון כי שלמה כהן, לצד חבריו לאופוזיציה בני וקנין וד"ר ריקי שי פעלו למען גורמים עבריינים בעיר אשקלון ואף נלחמו עבורם בוועדה לתכנון ובנייה. "שלושה חברי מליאת המועצה – המשיב, ד"ר ריקי שי ומר בני וקנין, עשו מאמצים יוצאי דופן כדי לסייע בידי שני העבריינים… וכדי לסייע להם לקבל רישיון עסק. ניתן לומר אף כי המשיב (שלמה כהן) ממש 'נלחם' כדי לעשות כן", כתב מור בתצהיר שהגיש לבית המשפט.

 

שלמה כהן. צילום דוד לוי

"דברי בישיבת המועצה נאמרו במסגרת תפקידי כסגן ראש העירייה. תוך כדי מילוי תפקידי, הייתי רשאי, ואף מחויב באותן נסיבות, להביע את מורת רוחי מהתנהלותו של המשיב ומפעילותו – בתוך המועצה ובתוך ועדת המשנה לתכנון ובנייה – עבור גורמים עבריינים", הצהיר מור והוסיף, "תופעה שכזו, שבה גורמים עבריינים מנסים להשפיע על גורמים בעירייה לצורכיהם הכלכליים, היא תופעה חמורה המחייבת התייחסות". עוד הצהיר מור כי לא היתה לו כל כוונה להזיק לחבר המועצה כהן וכי מעולם לא היה לו דבר נגד שלמה כהן. "מדובר בחילופי מהלומות מילוליות בין שני חברי מועצה, בישיבה רשמית של מליאת המועצה, כאשר הדברים נרשמו בפרוטוקול הרשמי", כתב מור.

עוד נכתב  בבקשה: "אין חולק, כי מעשיו הנטענים של המבקש (אפי מור) בנסיבות, נעשו במסגרת תפקידו השלטוני כעובד ציבור. לכל הקורא את התביעה מתחוור על נקלה, כי המבקש איננו נתבע במסגרת התביעה בגין מעשים שעשה במסגרת חייו הפרטיים ו/או ענייניו האישיים; אלא שהמבקש נתבע לגבי מעשים שנעשו במסגרת תפקידו הציבורי כסגן ראש העירייה".

כאמור, כאשר הטיח מור את הדברים בכהן, הוא דרש ממנו ואמר: "תתבע אותי", אולם למרות זאת כעת מבקש מור להתחמק מהתביעה כנגדו ודורש כי העירייה תיכנס במקומו וכי היא זו שתצטרך להיתבע במקומו. "את תביעתו בחר המשיב (שלמה כהן) להגיש באופן אישי כנגד המבקש, כמקום להגישה כנגד העירייה, אשר בשמה ומטעמה פעל המבקש (אפי מור) כאשר אמר את הדברים… לאור כל האמור לעיל, מתבקש בית משפט נכבד זה לעשות שימוש בסמכותו ולהורות כדלקמן: לצרף את העירייה כצד לבקשה ולהורות ליועצת המשפטית של העירייה להגיש עמדתה בכל הנוגע להכרה בחסינות עובד ציבור לנתבע, בנסיבות התביעה נשוא הליך זה, כאשר עמדה התומכת בחסינות תיחשב כבקשה מקבילה מצד העירייה… להורות על הכרה בחסינותו של המבקש כעובד ציבור, ובהתאם לדחות את התביעה כנגדו ולקבוע כי העירייה תיכנס כנתבעת תחתיו", נכתב.

כפי שפורסם לראשונה ב"כאן דרום", בדצמבר 2015 הגיש שלמה כהן תביעת דיבה כנגד מור ודרש ממנו פיצויים בגובה של 200 אלף שקל. המקרה המדובר אירוע בישיבת מועצה שהתקיימה בתאריך 12 באוקטובר. חבר המועצה כהן הגיש הצעה לדיון במועצה אודות פרסום של כתבה באולפן שישי של ערוץ 2, שלפיה גורם פוליטי ניסה יחד עם עובדת עירייה "לתפור" לראש העיר איתמר שמעוני סיפור מיני עם נערת פיתוי. כהן הציע כי חברי המועצה יקבלו דיווח על המקרה ויתרשמו ממהימנות הקלטת ויחליטו בכל מקרה להעבירה לטיפול המשטרה.

לאחר תגובה קצרה של היועצת המשפטית של העירייה, היה זה מור שקיבל את זכות התגובה והוא הגיב בצורה קשה מאוד, חלקה בצרחות: "על מה אתה מדבר, מר שלמה כהן? זה מה שמעניין אותך? המוטו של התשדיר היה מאוד ברור: ניסיון של כמה מחברי המועצה, שאתה נמנה עליהם, להחדיר לתוכנו גורם עברייני… מעניין מה הקשר שלך לעולם הזה? (של ארגוני הפשיעה), אל תשחק לנו אותה, אתה יכול לשחק אותה לאנשים, לי אתה לא יכול לשחק אותה… אתה שייך לארגון פשע, אתה מגן עליהם, אתה מממן אותם! מעניין מה האינטרס שלך? תגיד לי מה האינטרס שלך? אתה מגיש שאילתות והצעות לסדר היום, אתה שייך לארוגני פשיעה! אתה! תתבע אותי. אתה משחק אותה תמים". כהן הגיב לדברים בכעס ובעיקר אמר למור כי הוא "שקרן עלוב".

תגובתו של פרקליטו של שלמה כהן, עו"ד רון לוינטל, לא נתקבלה עד למועד סגירת הגיליון.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר