מדרחוב אשקלון. צילום: דני סבח

גל פריצות במגדל: בעלי העסקים זועמים

התפרצויות, מעשי השחתה וונדליזם, הזנחה ולכלוך – הפכו זה מכבר למנת חלקם של בעלי העסקים בשכונת מגדל. בפניה למשטרה, לעירייה ולשר לביטחון פנים הם דורשים לשים לזה סוף

פורסם בתאריך: 18.5.17 23:34

     

לבעלי העסקים בשכונת מגדל בעיר נמאס לשמוע חדשות לבקרים על עוד עסק שנפרץ או הושחת במהלך הלילה. בסוף השבוע האחרון ארעה שוב פריצה לאחד מהעסקים באזור, מה שגרם למשפטן ובעל עסק במקום, רונן שירז, לשגר מכתב למפקד תחנת אשקלון במשטרה סנ"צ משה לוי ולכתב גם את השר לביטחון פנים ואת ראש העירייה בפועל, תומר גלאם. "לא ייתכן שהעיר אשקלון על כל תושביה ועסקיה, תיהיה נתונה להתנהלות מפרת חוק זו, אשר בצידה לא רק נזקים ממוניים כי אם הטלת מורא ופחד", כתב שירז.

למרות ששירז טוען כי העסקים במגדל סובלים מהבעיה כבר זמן ממושך והיא אף החריפה לאחרונה, הנתונים שמציגה המשטרה מראים תמונה שונה לחלוטין. על פי הנתונים דווקא ישנה מגמה של ירידה בעבירות הרכוש בעיר, שהחלה כבר במחצית של שנת 2016 ונמשכת גם במחצית הזאת של שנת 2017. עוד אומרים במשטרה כי ככלל, ברחבי העיר נרשמת ירידה של 14 אחוזים בעבירות פשיעה ורכוש ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. כמו כן גם בעבירות של התפרצות לבתי עסק נרשמה השנה עד כה יריד של 52 אחוזים. לעומת זאת בעבירות התפרצות לבתי מגורים הנתון זהה לתקופה מקבילה אשתקד.

"דורשים את המינימום". שירז. צילום: אולפני שלום טל

 

"הנתונים הללו לא משקפים את התמונה כמו שהיא", אומר שירז. "אני יודע על המון מקרים שבעלי העסקים בכלל לא מדווחים על פריצות לעסקים שלהם, כי הם מיואשים ויודעים שגם ככה הפורצים לא ייתפסו".

לפני כשנתיים נפרץ גם בית העסק שלו, אז החליט שירז לעשות מעשה וביקש לכנס ישיבה דחופה בעניין יחד עם גורמים מהמשטרה וראש העירייה דאז איתמר שמעוני.

"בישיבה הזאת נכחו מפקד תחנת המשטרה באשקלון דאז, ראש העירייה, קב"ט העירייה ועוד גורמים נוספים. בישיבה הזו הובטח כי תוקם נקודת שיטור בשכונת מגדל וכן כי יתקיימו סיורים רגליים מטעם המשטרה משעות הערב ועד שעות הבוקר. הבטחות אלו לא התממשו ולצערי לא רק שהפריצות ומעשי הוונדליזם לא הופסקו, אלא שאף התגברו", מסביר שירז. כעת הוא מבקש לזמן שוב ישיבה דחופה בנדון, בה יהיו נוכחים גורמי אכיפה ובכירים בעירייה, זאת על מנת לגבש תכנית עבודה מקיפה למיגור התופעה. "אני בסך הכל מבקש שכל מה שהובטח לנו לפני שנתיים יתממש, זה הכל. לא ייתכן שבעלי העסקים במגדל יסבלו מהכל גם יחד. גם ככה לא קל כאן, האזור מאוד מוזנח, מלוכלך ולא נעים כאן. כבר מהשעה חמש בערב אין כאן אף אחד, וגם במהלך היום הוא לא בדיוק שוקק חיים. בעלי העסקים משלמים ארנונה הגבוהה פי 5 מכל בית אחר ולא מקבלים כלום בתמורה. אנחנו בסך הכל מבקשים את המינימום, תחזוקה ותחושת ביטחון".

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת אשקלון מפעילה את מיטב כוחותיה, והאמצעים העומדים לרשותה, במטרה למגר את עבירות אלו ולשם הגברת תחושת ביטחונו של אזרח שומר החוק המתגורר בעיר או הנכנס בשעריה. בין היתר, הקימה משטרת ישראל יחידת "שוטרי מקוף", קרי – שיטור רגלי, שפעילותו מוכוונת זה מכבר אל האזור הנידון".

מעיריית אשקלון נמסר בתגובה: "עם קבלת הפנייה הורה ראש העירייה בפועל, תומר גלאם, לתגבר את כוחות השיטור והפיקוח העירוני באזור בשיתוף משטרת אשקלון על מנת לצמצם עד כמה שניתן תופעות מסוג זה. בנוסף, קיים ראש העיר בפועל סיור במגדל על מנת לעמוד מקרוב אחר המצב במקום והנחה לבצע באופן מיידי עבודות ניקיון ופיתוח וכן שינויים משמעותיים לטובת בעלי העסקים והמבקרים במקום. אין לנו ספק כי שינויים אלו יביאו לפריחתו מחדש של המדרחוב".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר