אילוסטרציה

אישום: הקימו מיליציית שיטור במושב תלמים ודקרו חף מפשע

קבוצת צעירים ממושב תלמים מואשמים כי הקימו יחידת שיטור מקומית על מנת שתילחם בגניבות במושב, וכי באחד הלילות הם לכדו גנב רכב, היכו אותו ודקרו אותו ורק בדיעבד התברר כי מדובר באדם השוכר דירה במושב

פורסם בתאריך: 20.5.20 16:05

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית משפט השלום באשקלון כתב אישום נגד שלושה נאשמים ממושב תלמים, אשר הקימו על דעת עצמם כוח "שיטור אזרחי" במושב ועל רקע חשדם שתושב המושב היה מעורב באירוע נסיון גניבת רכב, תקפו אותו באכזריות, דקרו באמצעות סכין, ניסו להכניסו לתא המטען וגנבו את כספו.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד הילה דרימר יאיר, הנאשמים, גיא טל, בן 29, עידן אלגבסי, בן 33 ואביעד מזוז, בן 31, הקימו יחד עם אחרים קבוצת ווטסאפ "שמירת תלמים".

לפני שבוע בשעת ליל מאוחרת שמע אחיו של טל רעשים מחוץ לביתו וחשד שמדובר בגנב. האח יצא מהבית והבחין באדם רעול פנים שמנסה לפרוץ את דלת רכבה של אמו מסוג טויוטה קורולה.

רעול הפנים הבחין שנתגלה, נכנס במהירות לרכב מילוט מסוג "טויוטה קורולה" כהה שחיכתה לו, התיישב ליד הנהג והשניים נמלטו מהמקום.

הצעיר התקשר לאחיו ודיווח לו על ניסיון הגניבה ועל כך שהגנבים נמלטו בטויוטה קורולה כהה. האח שלח הודעת וואטסאפ בקבוצת הוואטסאפ "שמירת תלמים" שפתחו ובה כתב לחברי הקבוצה "גנבים במושב, בקורולה שחורה".

באותו לילה, כחצי שעה לאחר בריחת הגנבים, עשה את דרכו, צעיר השוכר יחידת דיור במושב לכיוון המושב. בצירוף מקרים רכבו היה מסוג טויוטה קורולה בצבע אפור.

טל הבחין במכונית החשודה עושה דרכה לעבר המושב, חסם אותה עם רכבו כך שהנהג לא יכל להמשיך לנסוע ובמקביל שלח הודעה לחברי הקבוצה ובה כתב: "נתפס".

בתוך דקות הגיעו למקום כמה מכוניות של כאלו החברים בקבוצה וביניהם אלגבסי ומזוז.

בודקים את הרכבים החשודים. צילום: דוברות המשטרה

הנהג המבוהל יצא מרכבו ושלושת הצעירים והאחרים יצאו גם הם מרכביהם. אחד מהם הרים אבן וניפץ באמצעותה את השמשה הקדמית ואת המראות הצדדיות של רכבו של הנהג שהכחיש כל קשר למקרה. שניים אחרים, תקפו את הנהג במכות אגרוף לפנים ולחזה, תוך כדי שהצעירים דורשים ממנו פעם אחר פעם למסור להם את שותפיו לאירוע הגניבה והיכן הם נמצאים. הנהג המוכה ניסה פעם אחר פעם להסביר להם כי יש להם טעות בזיהוי, וביקש מהם שיתקשרו לתושב המושב ממנו הוא משכיר את היחידה שיאשר להם כי הוא מתגורר אצלו.

הצעירים שחשבו שתפסו את הגנב, למרות הכחשותיו המשיכו לתקוף אותו. אחד מהם דקר אותו באמצעות סכין בראשו ובקרסולו השמאלי, תוך שהוא אומר לו שהוא היה במשטרה ארבע שנים. "אם היית שוטר לא היית מתנהג ככה", השיב לו הנהג הדקור.

צעיר אחר שלף סכין ודקר את הנהג שלוש דקירות בירכו השמאלית. וצעיר נוסף הכה אותו עם מקל.

סכינים. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

סכינים. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

אחד מהם הכניס את ידו לכיס הקפוצ'ון שלבש והוציא ממנו 4,200 מזומן שהיו בו תוך שהוא מורה לחבריו לבצע חיפוש ברכב.

במהלך החיפוש מצאו חבריו מסיכת סקי, הוא קירב אותה לפניו של הנהג ושאל אותו אם עם המסיכה הזו הוא נוהג לבצע את הגניבות.

"נאשם 2 החל לגרור את המתלונן כשהוא פצוע ומדמם, לעבר תא המטען של רכבו, תוך שהוא צועק לאחרים שיבואו לעזור לו להכניס את המתלונן לתא המטען. המתלונן התנגד בגופו תוך שהוא ממשיך להתחנן בפני הנאשמים והאחרים ומבקש מהם שיתקשרו לאסף ויבדקו מולו אם הוא מתגורר אצלו".

שניים מהצעירים החליטו להתקשר לחבר המושב שאצלו טען הנהג שהוא משכיר יחידת דיור. הם התקשרו וגילו כי אכן צודק הנהג ואין לו שום קשר לניסיון הגניבה.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


הנהג הפצוע הגיע לבית החולים "ברזילי" כשהוא סובל משני חתכים עמוקים באזור קרסול שמאל, חתך בירך האחורי השמאלי, חתך ונפיחות באזור הקרקפת.

החתכים נשטפו ונתפרו והמתלונן שוחרר לביתו. יומיים לאחר מכן חזר המתלונן לבית החולים בשל כאבים עזים באזור החתכים. לאחר שקיבל טיפול שוחרר לביתו.

החתך שנגרם לילד מהמכות עם המוט

אילוסטרציה

"הנאשמים במעשיהם, בצוותא חדא עם האחרים, השתמשו שלא כדין בכוח כדי להניע את המתלונן לעשות מעשה או להימנע ממעשה שהוא רשאי לעשותו, ופצעו בנסיבות מחמירות בצוותא חדא את המתלונן באמצעות סכינים ומקלות. בנוסף לכך, נאשם 2 נטל מהמתלונן 4,200 ש"ח שלא כדין ובלי הסכמת המתלונן, כשהוא מתכוון בשעת הנטילה לשלול את הכסף מהמתלונן שלילת קבע" ניסחה זאת עו"ד דרימר יאיר בכתב האישום.

כתב האישום מייחס לשלושת הצעירים עבירות של סחיטה בכוח, חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות כשלאחד מהם אף נוסף סעיף של גניבה.

התיק נחקר בתחנת המשטרה בקרית גת.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

15 תגובות
 1. דיאבלו

  למה אין עונש מוות במדינה הארורה הזאת?! מי הזבלים האלה שלוקחים את החוק לידיים?! רקובים! זוהמה
  אני מקווה שישלמו לו פיצוי של כמה מיליונים טובים וולא רק, שיירקבו בכלא כל חייהם. אבל מציאות לחוד… כמו שאני מכירה את מעכרת המשפט… הם בטח יקבלו 3 חודשים על תנאי וימירו להם את זה בעבודות שירות…

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שקר שקר שקר!
  לא מליציות ולא בטיח!
  התמונות שמצולמות רק אילוסטרציה שקרנית.
  אותו בני מיעוטים שתפסו לא היה כזה שה תמים.
  באותו לילה נגנב רכב במושב
  והוא בדיוק נכנס.
  אם היו בטעות מכים יהודי לא היו חוקרים אותם בצורה כזאת. אבל בגלל שהרביצו לבני מיעטים אז כל המשטרה נגד
  "אלאור עזריה 2"!

 3. היה במקום

  מוציאים דברים מהקשרם
  לא היה ולא נברא.
  תפסו בני מיעוטים בשעה 3 לפנות בוקר עם כובע גרב וניסו לדעת מי ומה
  וכבר מליציה ודקירות וגניבה
  משטרה שחזקה על חלשים ועוזרת לאויב

 4. חפים

  בולשיט!!!!
  בואו נתחיל מזה שקבוצת השמירה הוקמה רקל אחר שכבר לא היה מנוס. לא היה מענה מהמשטרה. הגנבים הרגישו חופשיים לחלוטין. לילה לילה גניבה ועוד פריצה והקש ששבר את גב הגמל היה שבמצלמות האבטחה ראו שתי חוליות מסתובבות בין הבתים ובידי שניים מהגנבים שהיו רעולי פנים גרזן וסכין והם הלכו חופשי. באמצע השכונה באמצע הכביש בשכונה צפופה. פשוט לא עשו חשבון. כמו מחזה מסרט אימה. נחשפו לסרטונים נשים וילדים שנכנסו לסיוטים ואווירת הפחד היתה משתקת. ואז קם קול צעקה במושב עד מתי. הוצע רעיון להקים קבוצת מתנדבים שיחלקו ביניהם משמרות. עם כל הקושי, לילה לילה כל זוג לקח שעתיים וחצי ולמחרת קם לעבוד ולהמשיך בשגרת היום. שומרים עם אפודים וווסטים זוהרים. אגב, באותו שבוע שקרה המקרה המצער השמירה בכלל נעצרה כי לא היה לאנשים כבר כוח לעמוד בנטל הזה. בכל מקרה, ההנחיה לכל החברים בקבוצה היתה ברורה. לא חותרים למגע. לא נכנסים להרפתקאות. מראים נטו נוכחות כדי שהגנבים המכובדים ירגישו טיפה לא נוח. מיליציה???? אם מישהו דקר, שישלם על זה. שלושת החברים האלה לא מסוגלים לפגוע בזבוב. חסרים המון פרטים בסיפור הזה ומשום מה המשטרה העדיפה להסתפק שמה שיש לה והכל נפל עליהם. מתואר פה ובעוד אתרים כאילו מדובר בעבריינים. הם בני טובים שמעולם לא פגעו באף אחד. כולי תקווה שהאמת תצא לאור. אם לא, חפים משפע יישבו בכלא . חבל ועצוב.

 5. שי ירושלים

  כל הכבוד על היוזמה סוף סוף יש גברים אמיתיים במדינה באסה שטעו רק בזיהוי בכל מקרה המשטרה בדיחה ה"צעירים" מהפזורה וכו עושים מה שבא להם

 6. איש שרוצה את הצדק

  "הנהג התמים" במקרה לנהג התמים היה אותו רכב של הגנבים ובמקרה היה לנהג התמים כמה אלפי שקלים בכיס ובמקרה היה לו מסיכת סקי ובמקרה הוא "בן דודנו" ובמקרה בתקופת שהותו במושב יש גניבות.
  זה יותר נראה כאילו מנסים לחפות על גנבים ולהאשים את החפים מפשע , במקום שיחקרו את אותו אחד וישאלו אותו את כל השאלות ההגיוניות של החפצים שיש אצלו מאשימים את השומרים.

 7. עטלף

  חף מפשע לא מסתובב עם מסיכת סקי ברכב. זה שהוא גר במושב לא מהווה אליבי לכלום.

 8. יוסף

  למה בכתבה מראים צד אחד ואין את תגובת הצעירים מעניין

 9. ערבי פלסטינילכ

  לכל המגיבים שהם בעד המחבלים היהודים אתם שפנים פחדנים אני מאחל לכם אותו דבר

 10. אוליאל בן עמיצור

  בואו נתחיל מיזה שהוא לא תושב המקום אין לו חוזה שכירות מעולם
  רדפו אחריו רבע שעה בשטח ונעצר עם כלי פריצה מסכת רעול פנים ותירוצים שהוא הוריד חבר מהעבודה בשטח

 11. יהודי פשוט

  נשמע הזוי, המדינה הפקירה את החקלאים והם כל יום חרדים לרכוש שלהם, משטרת ישראל מגיעה לאירוע חצי מקבלת קריאה, לא ברור עד היום למה המשטרה לא מקינה תחנות משטרה במועצות האזוריות למענה לאירועים וסיורי נוכחות, ולא יספרו שיש את מגב, מגב נותן מענה כמעט לארבעה מועצות עם סיור אחד.

 12. מאיר

  משטרה לא מתפקדת!!!!
  יהודים טובים שרוצים להתגונן מפני הגנבים-כי המשטרה לא עושה כ-ל-ו-םםםםםם!
  ובסוף מגנים על הגנבים …
  לכן אני בוחר עוצמה יהודית-בכל הבחירות-כי רק להם אכפת!!!

 13. מזדהה עם הצדק

  איי איי מה שאפשר לעשות לא שים חפים משפע!!
  חוק במדינה שלנו שאנשים לא יודעים כל אדם חף מפשע עד שיוכח אחרת!!!
  כל אחד בא ומאשים אנשים מטובי בנינו ומטובי בחורינו פשוט בושה

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר