אילוסטרציה: א.ס.א.פ קריאייטיב/ingimage

קטינה ונתין סודן חשודים באונס וסחיטה של נערה בת 13 באשקלון

זעזוע באשקלון: נערות סרסרו קטינה לקיים יחסי מין עם סודנים, כיבו סיגריות על גופה, שרפו את שיערה, בעטו בכל חלקי גופה וזו רק חלק מהרשימה

פורסם בתאריך: 20.6.17 13:40

     

עכשיו ניתן לפרסם: פרשת אונס וניצול מיני, סחיטה באיומים ואלימות נחשפה באשקלון. עם פתיחת החקירה ביקשה המשטרה לאסור את פרסום הפרשה אך היום, לאחר שהוגשה לבית המשפט הצהרת תובע ניתן כבר לפרסם במה מדובר.

תחילת הפרשה ביום רביעי לפני כשבועיים: אל מועדון נוער הגיעה קטינה בת 13 כשהיא חבולה. ניסיון לברר את פשר החבלות זוכה מפיה לתשובה כי טיגנה שניצלים ונכוותה מטיפות שמן שהותזו. חשדו של המדריך במקום גובר לאחר שהיא מבקשת ממנו בדחיפות סכום כספי של מאות שקלים בטענה כי היא נסחטת על ידי מספר קטינות והיא רוצה לסיים את הסיפור איתן במהרה.

חוקרי משטרת ישראל שנכנסו לתמונה כבר בסמוך לכך, הצליחו לרכוש את אמונה של הקטינה שנרתעה בתחילה מכל קשר עם אנשי החוק, והצליחו להביאה אל 'בית לין' בשכונת גבעת הפרחים, אך גם שם, סירבה לשתף פעולה ורק לאחר שכנועים רבים הסכימה למסור עדות ראשונה.

צילום אילוסטרציה: א.ס.א.פ קריאייטיב/imagine

צילום אילוסטרציה: א.ס.א.פ קריאייטיב/imagine

הקטינה החלה לגולל את מה שעברה מספר ימים קודם לכן, על שהותקפה מינית, שהותקפה פיזית תוך כדי שכיבו על גופה סיגריות ונקטו נגדה אלימות קשה תוך גרימת חבלות וכי סוחטים אותה כספית.

כבר באותו היום עיכבו חוקרי המשטרה שתי נערות, גם הן קטינות, האחת בת 13.5 והשניה בת 16. השתיים הובאו לחקירה והחלו לשפוך לגולל את כל מעשיהן. זה החל כמה ימים קודם לכן בחוף הים. השתיים הטביעו את ראשה של הקטינה אל תוך בור אותו חפרו ומילאו אותו במים וחול, ולא אפשרו לה להוציא את ראשה מהבור זמן ארוך.

לאחר זמן מה, מתרה בה בת ה-16, שעם התפתחות החקירה מתגלה כחשודה המרכזית והדומיננטית במעשים, כי חובה עליה להביא לה כסף וכי לא מעניין אותה מהיכן. יתרה מכך, היא מציעה "ללכת עם גברים" וכך להשיג כסף. לאחר שהקורבן אינה ששה לממש את רעיון היצירתי, ניגשת בת ה-16 להדגים לה איך עושים זאת ומספרת לה כי היא לוקחת אותה לסודנים ושם היא תציע להם לקיים איתה יחסים תמורת תשלום שהיא תשלשל כמובן, לכיסה. השתיים נוסעות במונית ומגיעות אל מול בנין בדרום העיר, בו שוכנת דירתם של פליטים סודנים. הקטינה המנוצלת מקבלת הנחיות ברורות: להגיע לדירה, לבקש מהסודנים כסף תמורת קיום יחסי מין בפארק בשעה מאוחרת יותר.

אילוסטרציה: משטרת ישראל

הסודנים מסכימים ובהמשך היום מתבצע בפארק בעיר, המפגש כשבתחילתו מתנהל משא ומתן לגבי התשלום. בת ה-16 מסכמת עם אחד הסודנים על 300 שקלים עבור יחסי המין על אף שזה נעשה בניגוד לרצונה של בת ה-13. תחת מסכת האימה שהוטלה עליה היא נאלצת בלית ברירה לעשות את המעשה.

זה לא נגמר בכך: בהמשך השבוע החשודה ממשיכה לסחוט כספים מאותה קטינה, הקורבן, ומאיימת עליה כי אם לא תשיג לה את הכסף היא תשים מטען חבלה מתחת לרכבה של אמה, תשרוף לה את הבית ותנקוט בה אלימות נוספת. אלימות שכזאת התרחשה במשך מספר ימים, ובאחד המקרים אף נמשכה מספר שעות רב, במהלכם תקפו אותה באכזריות תוך אלימות קשה שכללה בין היתר משיכה בשיערה, בעיטות בכל חלקי גופה כולל בפניה, יריקות, כיבוי סיגריות על פניה ושריפת שיערה באמצעות מצת. ואם לא די בכך, עולה מחומר החקירה כי הקטינה המסכנה נדקרה בבטנה על ידי נער בן 12.5, באמצעות ענף עץ חד עד כדי שדיממה, וראשה הוטח בגדר ובקיר סמוך. למרבה המזל, חולף במקום קטין אחר שמבחין במתרחש ומחייב, תרתי משמע, את הקורבן ללכת עמו לביתה על מנת להרחיקה מהמקום. דבר זה מתאפשר רק לאחר שהחשודה העיקרית מאשרת לה ללכת, רק אז נעתרת הקורבן לדרישתו של הקטין והוא מלווה אותה.

מסכת ההתעללות לא הסתיימה בזאת. גם ביום המחרת נפגשות החשודות וקטינה נוספת עם הקורבן ומאחר ולזאת אין ברשותה כסף מאחר ושכחה אותו בבית, לוקחות החשודות את הקורבן אל סמוך למתחם ה"סקייטפארק" שם תקפו אותה באלימות שכללה זריקת מטף לעברה, וחניקתה באמצעות פיסת בד שנדחפת אל תוך פיה, תוך שמאוימת כי עליה להביא עד יום שישי הקרוב סכום של 300 ש"ח ולולא כך היא, החשודה, תהרוג אותה.

בחקירתן של שתי החשודות, בת ה-13 קשרה עצמה לחשדות המיוחסים לה ואילו בת ה-16 בתחילה הכחישה את המיוחס לה בתואנה כי הקורבן חייבת לה כסף בעקבות משחק פוקר ועל כן דרשה ממנה את הכסף חזרה, וכמו כן הכחישה את עניין השידול לזנות והסחיטה. עם התקדמות החקירה ותוך שמעצרה הוארך, קשרה עצמה האחרונה והודתה במיוחס לה, קרי עבירות סחיטה באיומים לאורך תקופה ארוכה, אלימות קשה ושידול לזנות עם החשוד הסודני.

המשטרה הגיעה גם לדירת הסודנים ופשטה עליה. שלושה נתינים זרים סודנים נעצרו והועברו לחקירה. בתחילה הכחישו שלושתם את החשדות, אך לאחר כמה תרגילי חקירה לאחר שנאספו עדויות נוספות נגדו נעצר אחד מהם, בן 31, על אף שהכחיש את החשדות. מעצרו הוארך בבית המשפט ותוך ימי החקירה הצליחו חוקרי המשטרה להפריך את האליבי אותו מסר ולבסס כנגדו תשתית ראייתית שהבשילה לכדי כתב אישום שיוגש נגדו וכנגד בת ה-16, החשודה העיקרית, בבית המשפט.

במשטרת ישראל הביעו זעזוע עמוק נוכח עבירות האלימות הרבות והפגיעה הקשה בקורבנות. ״נחישותם של החוקרים וחתירתם הבלתי מתפשרת להגיע לחקר האמת ולהביא את העבריינים לדין הניבה תוצאות בתיק חקירה מורכב. עבירות אלימות כנגד בני נוער משבשות את חיי הילדים ונעשה כל שלאל ידינו על מנת למגר תופעה זו מן היסוד" עוד הוסיפו במשטרה: ״מדובר בחקירה סבוכה ורגישה בה נדרשה רגישות מרבית לנוכח העובדה כי מדובר בחשודים קטינים, וחלקם אף קטינים של ממש. חשוב כי בני הנוער יבינו כי אל להם להיכנע למעשי בריונות של אלו הבוחרים לעשות כן, וכי משטרת ישראל ובסיוע גורמי מקצוע, תפעל להגן ותדאג למצות את הדין עם עוברי החוק.

מעצרם של השניים, הקטינה והסודני הבגיר, הוארך מספר פעמים ולקראת סוף השבוע עת צפויה הפרקליטות להגיש כנגדם כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, יתכן שתבקש האחרונה להאריך שוב את המעצר.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר