תדריך יציאה לשטח. צילום: דוברות המשטרה

"הטיל אימה באשקלון": בנו של ראש ארגון פשיעה נעצר

הבן הצעיר נעצר במסגרת פעילו של סוכן סמוי שהפליל עשרות חשודים בעבירות- סחר בסמים, סחיטה באיומים ואלימות. אביו של הצעיר מרצה כעת מאסר

פורסם בתאריך: 13.2.18 09:56

סוכן סמוי שהופעל בחודשים האחרונים בקרב גורמים עברייניים, הביא לאיסוף ראיות מפלילות נגדם. בין העצורים, בנו של ראש ארגון פשיעה מוכר בדרום המרצה את עונשו מאחורי סורג ובריח.

רכבי המשטרה יוצאים לביצוע המעצרים בבתים. צילום: דוברות המשטרה

במסגרת מאבקה המתמשך והנחוש של משטרת ישראל נגד ארגוני פשיעה ושלוחותיהם, הופעל בשלושת החודשים האחרונים "סוכן סמוי" בעיר אשקלון בקרב גורמים עברייניים, מרביתם ככולם משתייכים לארגון פשיעה מוכר בדרום. חשודים אלו הינם בעלי השפעה רבה על ביטחון ואיכות חייהם של תושבי העיר אשקלון והסביבה מאחר וחשודים אלו נהגו להטיל אימתם ברחבי העיר תוך שלא בחלו באמצעים ובמעשיהם. בין העצורים הבוקר בנו של ראש ארגון הפשיעה, ראש ארגון המרצה מספר שנות מאסר מאחורי סורג ובריח, ויד ימינו של זה.

מעצרים לפנות בוקר. צילום: דוברות המשטרה

"הפעלת סוכן בעיר אחת הנה פעילות מורכבת שבעתיים מכל הפעלה אחרת, שעה שמדובר בתא שטח קטן ובאוכלוסייה המכירה את כלל תושביה ובפוטנציאל חשיפה גבוה. הפעלה מקצועית תוך שימת לב לכל פרט ופרט, היא זאת שתביא להגברת תחושת הביטחון בקרב אותם אזרחים שומרי חוק", ציינו במשטרה.

גם סמים נתפסו בבתים. צילום: דוברות המשטרה

הבוקר, שלישי, עם שחר פשטו עשרות בלשים, שוטרים ולוחמי יס"מ ומג"ב על בתיהם של 33 חשודים ועצרו אותם עת עבר מבצע הפעלת הסוכן למישור הגלוי. במהלך גל המעצרים ובחיפוש שערכו כוחות המשטרה נתפסו גם הבוקר סמים וסכומי כסף מזומן רב ברשות חלקם של המעורבים, וכמו כן נגררו מספר כלי רכב שבכוונת המשטרה לבקש את חילוטם. כלל החשודים הועברו לאחר מעצרם אל תחנת המשטרה לחקירה ובמהלך היום הם יובאו לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

גם גראס נתפס. צילום: דוברות המשטרה

 

כסף שסומן מראש נתפס בבית אחד החשודים. צילום: דוברות המשטרה

פיקוד המשטרה בדרום החליט למקד אכיפה בעקבות ריבוי אירועי אלימות בעיר אשקלון, לרבות עבירות בתחום הסמים וסחיטה באיומים. מניתוח האירועים הוחלט כי הדרך הטובה ביותר לטפל במיגור הפשיעה ועקירתה מן השורש היא איתור והפעלת סוכן סמוי ברחבי העיר וזאת לאחר כ-5 שנים בהן לא פעל סוכן שכזה באשקלון.

מריחואנה בכמויות שלא לצריכה עמית. צילום: דוברות המשטרה

הסוכן הסמוי גויס על ידי מחלק הסוכנים ביחידה המרכזית מתוך ארגון הפשיעה עצמו בה שימש כ"חייל" של החשוד המרכזי, בנו של ראש ארגון הפשיעה, ולמרות שכך נסחט אף הוא על ידי מי מהחשודים. במסגרת הפעלתו בחודשים אלו של פעילות סמויה, אסף הסוכן ראיות מפלילות נגד 31 חשודים בשנות ה-20 לחייהם תושבי אשקלון, תושב מושב שחר ותושב מושב בת הדר, וזאת כל העת תחת עיניהם המלווה של מפעיליו ביחידה המרכזית לכיש. במהלך פעילות זאת רכש מבין החשודים סמים מסוג מריחואנה וקוקאין בכמויות שונות והביא לאיסוף ראיות גם כנגד מי מהחשודים בעבירות אלימות וסחיטה באיומים, להם נקלע אף הוא כאמור.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר