שטרות כסף. אילוסטרציה: דוברות המשטרה
שטרות כסף. אילוסטרציה: דוברות המשטרה

הדודים נגד הנכדה: מי יקבל את ירושת ה-800,000 ש"ח

למעלה משש שנים לאחר שניתן צו קיום לצוואה שהותירה אחריה קשישה בה הורישה את כל רכושה לנכדתה, הגישו ילדיה בקשה לביטול הצוואה וטענו כי יש לפסול אותה. עורך דינה של הנכדה נתנאל מויאל טוען כי הצוואה חוקית ומתנגד לביטולה. הבקשה למחיקה על הסף עומדת כעת בפתחו של בית המשפט המחוזי

פורסם בתאריך: 1.2.18 15:48

העיסוק בתחום הצוואות והירושות טומן בחובו לא מעט סיפורים מעניינים פיקנטיים ורווי אמוציות, גם הסיפור הנוכחי אינו שונה. לפני למעלה משש שנים נפטרה קשישה תושבת האזור. הקשישה חתמה בצוואתה כי כל הרכוש אשר יוותר לאחר מותה (כ-800 אלף שקלים) יימסר לאחת מנכדותיה. באופן מפתיע, למרות שיש לה חמישה ילדים, איש מהם לא יקבל דבר, אלא רק הנכדה.

במשך כשש שנים איש מילדיה לא התנגד לאותה צוואה. אלא שבחודשים האחרונים המציאות השתנתה, חלק מהאחים התאגדו יחד ובאמצעות עורך דינם פנו לבית הדין וטענו כי הצוואה אינה חוקית. לטענתם החתימה של אמם נעשתה מתוך לחץ, כמו כן לדבריהם האם לא הייתה במצב כשיר גופני ונפשי, ולא קיבלה את ההחלטה בצלילות.

הנכדה שחשה שהירושה עלולה להישמט מבין ידיה פנתה לעורך הדין נתנאל מויאל, מומחה לדיני משפחה מאשקלון, בכדי שייצג אותה מול הדודים שלה שטענו כי יש לבטל את הצוואה.

כאמור, הדודים טענו כי אמם חתמה תחת לחץ שהופעל עליה בעת החתימה וגם שלא הייתה כשירה נפשית וגופנית לביצוע חתימה שכזו. לאותה טענה השיב עו"ד מויאל כי הצוואה נערכה על ידי עורך דין מוערך והגון שאף הקליט את מעמד החתימה, והוכיח כי הצוואה אף נחתמה בפני שני עדים נוספים שהעידו כי המנוחה הייתה צלולה וחתמה בלב שלם על צוואתה ללא כל לחץ.

בקשה לייצוגית. עו"ד נתנאל מויאל. צילום: יח"צ

טענה נוספת שטענו עורכי דינם של ילדיה של הדודים הינה כי היות ועוה"ד הקודם, זה אשר הגיש את הבקשה לצו קיום הצוואה- לא הודיע להם על הבקשה לקיום הצוואה ועל כך שאמם החליטה להעביר את כספה לנכדתה- הצוואה אינה חוקית ויש מקום לדון בטענותיהם אפילו בחלוף זמן רב.

 

עו"ד מויאל התנגד לטענה והסביר מדוע לא הייתה כל חובה על עוה"ד הקודם להודיע לדודים על הבקשה, עו"ד מויאל ציטט מאת התקנה בדיני הירושה: "..משלוח ההודעה בדואר רשום ליורשים על פי דין שפורטו בבקשה לצו הירושה, או לזוכים על פי הצוואה לפי העניין".

"על כן מתבקש בית המשפט", כותב מויאל בבקשה שהוגשה לאחרונה, "לקבוע כי לא הייתה חובה על המבקשת בבקשה לצו לקיום צוואה למסור הודעה על קיום ההליך ליורשים על פי דין ולהורות על דחיית הבקשה לביטול צו קיום הצוואה על הסף".

כעת ממתינים הצדדים להחלטתו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע. דבר אחד בטוח- כמו בהרבה מקרים בענייני צוואות וירושות – גם הפעם יהיה מעניין.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר