המדרכה כמפגע בטיחותי. אילוסטרציה: אלירם משה

העירייה תשלם: 185 אלף שקלים לצעיר שנחבל מבור במדרכה

המפגע הבטיחותי במדרכה לא טופל על ידי העירייה והצעיר שנפל ונחבל תבע אותה. במסגרת הסכם פשרה יפוצה הצעיר בסכום שלא חלם

פורסם בתאריך: 10.12.17 08:05

     

עו"ד אייל כהן. צילום: יח"צ.

רבות נכתב ונאמר על ההזנחה של שכונת שמשון באשקלון, מה שאולי יכולה להוות עוד הוכחה לכך היא תביעה שהגיש צעיר תושב העיר לבית המשפט נגד עיריית אשקלון לאחר שנפל ונחבל עקב אבן מדרך שקועה ומפגע במדרכה, תביעה שבגינה תפצה העירייה קרוב ל – 200 אלף שקלים את הצעיר בגין אותה פגיעה.

לפני כארבע שנים צעד הצעיר ברחוב עולי הגרדום בדרום העיר ולפתע מעד ונחבל עקב המפגע שהיה קיים ברחוב. בעקבות המקרה הוא פנה לבית החולים 'ברזילי' בעיר לצורך קבלת טיפול רפואי, לאחר נפגע בברכו ובגבו.

לצעיר נגרם קרע במניסקוס בברכו הוא נותח, עבר הליכי שיקום ונשאר במעקב רפואי.

עקב התאונה ונזקיה פנה הצעיר לעורך הדין איל כהן – ממשרד עורכי הדין כהן-קריסי המתמחים בדיני נזיקין – בכדי שיגיש תביעה נגד העירייה בגין אותו מקרה. עו"ד כהן אכן הגיש תביעה נגד העירייה בגין אותו מקרה ובמסגרת כתב התביעה טען בין היתר עו"ד כהן כי "במועד התאונה אחת מהאבנים המשתלבות הייתה שקועה באופן חריג וכך יצרה בור מסוכן על שטח פני המדרכה אשר להולכי הרגל יש קושי להבחין בו", וכי המדובר היה במפגע בטיחותי אשר העירייה יכלה בנקל לתקן ולמנוע את קרות התאונה, אולם זו כשלה מלעשות כן.

בנוסף, טען עו"ד כהן כי העירייה לא פעלה על מנת לבצע תיקון במקום, גם לאחר שניתנה לה הודעה על קרות האירוע, כי לא דאגה למנוע מעבר במקום עקב המפגע או להזהיר את הולכי הרגל עליו, וכי התנהלות זו מהווה רשלנות, כמו גם, הפרת חובותיה החוקיות של העירייה עפ"י פקודת העיריות.

כן טען עו"ד כהן לגבי התובע כי "עובר לתאונה היה התובע בריא ויכול היה לבצע כל פעילות יום-יומית פשוטה, יכולת אשר נפגעה בעקבות התאונה", וכי בעקבות התאונה התובע יסבול ממגבלות תנועה ברגלו וכי יש ליתן לו פיצוי, בין היתר, בגין עוגמת הנפש הרבה שנגרמה לו, הוצאותיו, וכן בגין הפגיעה ביכולת ההשתכרות של הצעיר בעתיד.

בהסכם פשרה שנחתם לאחרונה וקיבל תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בקרית גת נקבע כי בעקבות המקרה תפצה עיריית אשקלון את הצעיר ב – 185 אלף שקלים.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר