מחאת תושבי ניצן ביום חמישי
מחאת תושבי ניצן ביום חמישי

מחאת תושבי ניצן חוזרת: הערב תיחסם שוב מסילת הרכבת

הערב צפויים שיבושים משמעותיים בתנועת הרכבות בדרום. ראש המועצה, איתמר רביבו מעביר את לשכתו לאוהל מחאה שהוקם סמוך לצומת ניצן ואומר כי רכבת ישראל הונתה את התושבים

פורסם בתאריך: 9.12.21 16:04

הערב בשעה 18:00 צפויים תושבי חוף אשקלון לקיים הפגנת מחאה על סגירת צומת ניצן לכניסה מכביש 4.

במועצה טוענים כי סגירת הצומת מהווה "סיכון חיי אדם ואטימות של רכבת ישראל ומשרד התחבורה עקב סגירת צומת ניצן ללא מתן מענה הולם לתושבי היישוב, חיילי בט"ר ניצנים וציבור המבקרים בחוף ניצנים".

התושבים טוענים כי סגירת הצומת הביאה להתארכות הנסיעה ביציאה מהיישוב בזמן רב. בעבר, הובטח כי סגירת הכביש תהיה זמנית, אלא שהיא הפכה לקבועה והתושבים במחאה חסמו לא פעם את מסילת הרכבת.

עד 15 באפריל

עד 15 באפריל

המחאה הופסקה לאחר פגישה עם עוזרת שרת התחבורה, אך נראה כי הדבר לא הביא לפתרון המיוחל מצד התושבים.

במקביל, גם המשטרה הזהירה את המפגינים כי חסימת המסילה היא עבירה פלילית ואף זימנה לחקירה את אחד ממובילי המחאה.

מאז סגירת הצומת נאלצים תושבי ניצן, חיילי בט"ר ניצנים ובאי חוף ניצנים לנסוע דרך כביש גישה פנימי צר, ללא שוליים, יחד עם כלים חקלאיים כבדים המשמשים את חקלאי האזור והשבוע אף התרחשה שם תאונה בין כלי חקלאי לכלי רכב פרטי.

"בחודשים האחרונים התרחשו בכביש מספר תאונות שהוכיחו שלמשרד התחבורה אין פתרון ראוי להציע לתושבי האזור, ומכאן מגיעה תסכולם ומחאתם", נמסר מהמועצה, "חברת נתיבי ישראל מקדמת פרויקט להקמת כביש יציאה צפוני זמני מהיישוב עד להקמת מחלף בצומת ניצנים, אך רכבת ישראל מעכבת את קידום התכנית ובכך מסכלת כל מענה ופתרון לתושבי ניצן הדורשים את פתיחת הצומת, ולמציאת פתרון הולם לדרך גישה ליישוב ניצן, לבט"ר ניצנים ולחוף הים".

ראש המוא"ז חוף אשקלון, איתמר רביבו נואם בהפגנה. צילום: אביבית וקנין

ראש המועצה רביבו נואם בהפגנת המחאה. צילום: אביבית וקנין

במסגרת מהלכי המחאה, הודיע היום ראש המועצה, איתמר רביבו על העברת לשכתו לצומת ניצן ועל המשך המחאה בהובלת המועצה.

"רכבת ישראל הונתה את תושבי ניצן, מזלזלת בבטיחות התושבים, בחיילי צה״ל המשרתים בבט"ר ניצנים במבקרים המגיעים לחוף ניצנים", מסר רביבו, "הרכבת ומשרד התחבורה הבטיחו לפתוח את הצומת לאחר סיום עבודות החשמול, אך הדבר לא נעשה תוך פגיעה קיצונית בבטיחות ובאורח החיים. בחודשים האחרונים אני פועל על מנת לקדם את פתרון כביש היציאה הצפוני מהיישוב – ורק בימים האחרונים נוכחנו לראות עד כמה הפתרון שהוצע לתושבי ניצן מהווה זלזול קיצוני ומשמעותי בחיים של תושבי היישוב לאחר תאונה בין כלי חקלאי כבד לרכב פרטי, שרק בנס הסתיימה ללא נפגעים בגוף. בימים האחרונים חלה נסיגה ברצון ובמאמץ של משרד התחבורה ורכבת ישראל לקידום הפתרון ולכן אני רואה לנכון לממש את זכות המחאה שלנו וזאת עד לפתיחת הצומת ומציאת פתרון".


רוצים להישאר מעודכנים?

"כאן דרום אשקלון" בוואטסאפ

באינסטגרם

בטלגרם

בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר