מצויינות. בית הספר שקמה ביד מרדכי. צילום: דוברות מוא"ז חוף אשקלון

בי"ס שקמה: זינוק במספר הניגשים לבגרות מוגברת במתמטיקה ופיסיקה

במתמטיקה העליה היא פי 3 ובפיסיקה פי 7 לעומת הכמות מלפני שנתיים. מנהלת ביה"ס: "תוצאה של השקעה מאומצת מתוך הכרה שלימודי המדעים ובכללם פיזיקה, הם בסיס לחינוך ערכי ולא רק עוד שלב ללימודי הנדסה"

פורסם בתאריך: 5.2.18 10:02

     

בתיכון 'שקמה' שבקיבוץ יד מרדכי נרשמה עליה משמעותית במספר התלמידים שבחרו ללמוד ולגשת לבגרות במתמטיקה ופיסיקה ברמה של חמש יחידות לימוד. בתשע"ח מספר הניגשים למתמטיקה שילש את עצמו לעומת תשע"ו ויעמוד על 23 תלמידים. מספר הניגשים לפיסיקה הוא כמעט פי 7 (!) לעומת תשע"ו ויעמוד על 39 תלמידים.

מהנתונים עולה כי בשנת תשע"ח ייבחנו 23 תלמידי י"ב בהיקף של 5 יחידות לימוד במתמטיקה, המהווים 18% מתלמידי השכבה, זאת לעומת 9 תלמידים בלבד שניגשו בתשע"ז ושמונה תלמידים שניגשו בתשע"ו. יצוין כי ממוצע הציונים נשמר לאורך השנתיים ועומד על 88, כאשר זה גם הצפי לממוצע הציונים בבחינת הבגרות בתשע"ח.

בית הספר שקמה. 

הנתונים המחמיאים במיוחד כאמור נרשמו בפיזיקה, כאשר יש עלייה משמעותית במספר התלמידים הלומדים וניגשים לבגרות בשלוש השנים האחרונות. מהנתונים עולה כי נכון לשנת הלימודים תשע"ח, צפויים 30% מהתלמידים לגשת לבחינת הבגרות ברמה של חמש יחידות, לעומת שבעה אחוז אשתקד. בתשע"ו ניגשו רק שישה תלמידים עם ממוצע ציונים 82. בתשע"ז ניגשו 12 תלמידים והממוצע שהושג היה 79. הצפי לשנה זו הוא ציון דומה, כאשר מספר הניגשים עומד על 39 תלמידים, מספר שיא בביה"ס.

מנהלת בית הספר, אופירה גל, מסבירה את המשיכה של התלמידים למקצוע הריאלי המתוגבר: "העלייה המשמעותית במספר תלמידי המדעים היא תוצאה של השקעה מאומצת מתוך הכרה שלימודי המדעים ובכללם פיזיקה, הם בסיס לחינוך ערכי ולא רק עוד שלב ללימודי הנדסה" מסרה היום גל "בתפיסה החינוכית שלנו אנו מכוונים ללימודי מדעים גבוהים מתוך הבנה שלימוד הטבע וסביבתו, תוך חקירה ופענוח, מביא להתייחסות הומאנית יותר אל שאר בני האדם והתייחסות מתחשבת ונבונה כלפי הסביבה הפיזית, כדור הארץ ומשאביו המוגבלים. לימודי המדעים הם מהותיים בחינוך הומניסטי דמוקרטי".

בית הספר שקמה

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון היה גאה כשהוצגו לפניו הנתונים המעודדים. "במערכת החינוך שלנו אנחנו נותנים את הדגש לא רק למסגרות החלשות, אלא גם למסגרות החזקות. כמו שיש לנו בי"ס לקדום נוער, שבו אנו מחזקים ונותנים בית חם לנוער לפני נשירה, כך אנו מחזקים את החזקים, כמו תלמידי הפיסיקה והמתמטיקה" הסביר פרג'ון "בתקופת הקיץ אנו מעבירים לתלמידים סמינרים ושיעורי עזר על מנת להתחזק וזה מוכיח את עצמו במספר שיא של הניגשים לבגרות. בחינוך אין לשקוד על השמרים, יש לבדוק כל יום, כל הזמן, איך להתקדם ולשכלל את הלימוד ואת זה תיכון 'שקמה' עושה, ועל כך גאוותנו".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר