"רציתי בית ומשפחה לא דמיינתי שזה יגמר בצורה כזאת". בן אלישע. צילום: אורי קריספין

אורן בן אלישע מספר למה הנישואים עם שירה בצלאל לא החזיקו שלושה חודשים

הם היו הזוג הנוצץ שנישאו בחתונה מתוקשרת ויוקרתית, העתיד היה נראה ורוד. אבל שלושה חודשים לאחר מכן, הכל התרסק. איש הנדל"ן האשקלוני אורן בן אלישע וכוכבת 'מאסטר שף', שירה בצלאל, נפרדו בטונים צורמים, השמצות, תלונה במשטרה ותביעות משפטיות. בראיון ל"כאן דרום", מספר בן אלישע את הגרסה שלו לאירועים וטוען שנפל קורבן למעשה עוקץ מתוכנן בקפידה. בצלאל בתגובה: "מדובר במסכת הכפשות בלבד ואין כל שמץ של אמת בדבריו"

פורסם בתאריך: 12.5.17 01:09

     

השבועיים האחרונים בחייו של אורן בן אלישע, יזם הנדל"ן האשקלוני, נראים כמו עשור שלם. בתחילתם הוא עוד היה נשוי באושר לשירה בצלאל, כוכבת תכנית הריאלטי 'מאסטר שף', הם גרו בווילה מפוארת ומעוצבת בטוב טעם בגדרה ותכננו זוגיות ארוכה ומאושרת. אלא שאז סיפור הסינדרלה הזה קיבל תפנית מפתיעה, בני הזוג נפרדו והחלו בהליך גירושין מכוער ומתוקשר, שהגיע מהר מאוד לתקשורת. אלימות, קנאה אובססיבית, האזנות, מעקבים והלוואות בשוק האפור, אלה הדברים שהביאו לטענת בצלאל לפירוק החבילה. בן אלישע מצידו דוחה בתוקף את ההאשמות ואינו מבין כלל איך הוא נקלע לסיטואציה הזאת, שדומה יותר לתסריט שנלקח מתוך סרט ורחוקה מאוד מהחיים השלווים שהיו לו עד כה.

"בניתי הכל בעשר אצבעות". בן אלישע במשרדי החברה שלו

 

"לא מכיר את השפה הזאת"

בן אלישע הוא אדם שאינו מרבה להתראיין, גם בתקופה שהזוגיות בין השניים פרחה, הוא העדיף לתת את הבמה לזאת שלצידו. אך הפעם, לאור הנסיבות וההשמצות נגדו בתקשורת, הוא החליט לחרוג ממנהגו, לשים קץ לשמועות ולהציג את האמת שלו, שהיא שונה לחלוטין ממה שמספרת בצלאל. את הראיון הזה מלווים מקרוב שני עורכי הדין שלו, עורכת הדין לענייני משפחה שני בן דוד ועורך הדין בנימין מלכה, המייצג אותו בתחום הפלילי. "לא הבנתי מה קורה סביבי, מעולם לא הייתי מעורב שמשהו דומה לזה. לא תבעתי ולא נתבעתי, לא התעסקתי בפלילים. אני לא מדבר את השפה הזאת, אני לא מכיר אותה. לכן לקחתי מיד שני עורכי דין, שכל אחד מהם מומחה בתחומו, שיעזרו לי להתנהל נכון בתוך כל הדבר הזה", הוא מסביר.
השלושה הגיעו זה עתה מדיון שנערך בבית המשפט בעניינם של הזוג. "ככל הנראה פניה של המשיבה לשלום ואני אברך על כך, אבל אם פני הדברים יהיו אחרת לא נהסס למצות את הזכויות של אורן עד תום", אמרה עו"ד בן דוד.

בן אלישע: "נתתי לה את כל הכלים להיות מלכה". שירה בצלאל

 

הסכם ממון וחתונה של מיליון שקלים

בן אלישע מאזין, נדמה שהוא עדיין לא מעכל שהוא עצמו נמצא במרכזה של הפרשיה המביכה הזאת. לא כך הוא ציפה שתסתיים מערכת היחסים בין השניים, למעשה, הוא לא ציפה שתסתיים בכלל. "רציתי בית, משפחה וחיים שלווים ומאושרים לצד האישה שלי. לא חשבתי שזה יגמר כל כך מהר, לא דמיינתי שזה יגמר בצורה כזאת. הבחורה הזאת פעלה בצורה מסודרת ומתוכננת במטרה להוציא ממני כמה שיותר", הוא אומר.
הם הכירו ביולי שנה שעברה, כשבן אלישע הבחין בבצלאל ברשת החברתית ועשה את הצעד הראשון. היה זה טרום עידן 'מאסטר שף', התכנית צולמה אומנם, אך טרם שודרה. הזוגיות בין השניים התפתחה בצורה מסחררת ותוך זמן קצר כבר בילתה בצלאל את רוב זמנה בדירתו באשקלון. "היה לנו טוב ביחד. אחרי חודש היא ביקשה שאפתח לה עסק, עד אז היא עבדה מהבית של סבתא שלה וגרה ביחידת דיור סמוכה עם אביה. ראיתי בה בת זוג לחיים, רציתי חיים משותפים איתה ושמחתי לעזור לה ולהקים עבורה את העסק. חיינו נהדר, יצאנו, בילינו, טסנו וטיילנו, אכלנו באופן קבוע במסעדות הכי יוקרתיות. כולם קינאו בה ובמערכת היחסים בינינו", משחזר בן אלישע.

בן אלישע: "אני אדם שאוהב לחיות טוב ולהתלבש יפה, לנהוג על רכב יפה, בשביל זה עבדתי כמו חמור". צילום: אורי קריספין

תוך זמן קצר מהיום בו הכירו, עלתה התכנית לשידור, גם הוא ראה את זוגתו על מסך הטלוויזיה כשהיא מתרוצצת בין סירים בנעלי עקב באלפי שקלים ובבגדי מעצבים ומדברת על אהבתה לכסף ולגברים מבוססים כלכלית. הוא מספר כי בשלב זה ביקשה בצלאל שיחליף לה את הרכב למשהו יוקרתי, שיתאים למעמדה החדש ככוכב ריאלטי. "היא אמרה שהיא מתביישת להסתובב עם הרכב הישן שלה ועכשיו היא צריכה משהו מכובד יותר, אז קניתי את ה-BMW, שבסוף היא לקחה ממני. לאחר מספר חודשים, היא חגגה יום הולדת וערכתי עבורה מסיבה במתחם VIP של שרונה מארקט, חגיגה שעלתה לי שלושים אלף שקלים. לא ספרתי ולא התחשבנתי, נהניתי להשקיע באישה שלי ולעשות דברים שעושים אותה מאושרת", הוא אומר.
בן אלישע מספר כי בשלב זה, אחרי כחמישה חודשים של זוגיות, החברים הקרובים כבר התחילו להרים גבה, אבל הוא סירב לראות. "כל מה שהיא הצביעה עליו היא קיבלה, בלי לסנן, בלי לבדוק. היה לה את כרטיס האשראי שלי וזאת הייתה רשימת קניות בלתי נגמרת. החברים שלי התחילו לתהות קצת, אבל אני לא ראיתי את זה. אני אדם שאוהב לחיות טוב ולהתלבש יפה, לנהוג על רכב יפה, בשביל זה עבדתי כמו חמור ובניתי את כל זה בעשר אצבעות. מבחינתי זה היה טבעי לחלוטין לצרף אותה לתוך החיים האלה", הוא אומר.

חתונה במיליון שקל. צילום: אורי קריספין

בדצמבר האחרון החליטו בני הזוג למסד את הקשר ביניהם ותוך פחות משלושה חודשים עמדו מתחת לחופה באולמי 'אבניו' המפוארים. במהלך ההכנות הצטלמה בצלאל לכתבה בחדשות 10, בה סיפרה על ההכנות לחתונה ועל כך שעלותה עומדת על כמיליון שקלים. כתבה שגרמה לחלק מהצופים לנוע קצת באי נוחות על הכסא.
לא צרם לך לראות את זה?
"הגשמתי לה את כל החלומות. לקחתי בחורה שגרה ביחידת דיור עם אבא שלה ונתתי לה חיים מהסרטים, חתונה מהחלומות. זה היה מבחינתי טבעי שהיא תתרגש מזה ותדבר על זה ותציג איך שהיא הציגה. נכון שבשלב זה התחילו כבר להידלק נורות אדומות, התעלמתי. היום אני מבין שהייתי תמים, חשבתי שהיא באה ממקום אמיתי. האמנתי שאם אני אעשה לה טוב היא תחזיר טוב, למה לה להרוס הכל".
ובכל זאת, למרות האמונה התעקשת לחתום על הסכם ממון?
"נכון. ארבעה ימים לפני החתונה עשינו הסכם ממון, שאושר בבית משפט, כי כנראה שאיפשהו חששתי. תמיד אמרתי לה שארצה לעשות הסכם ממון, אבל כל ההכנות היו בסך הכל שלושה חודשים ולא הספקנו לעשות את זה לפני, אז יצא שזה היה רק ארבעה ימים לפני החתונה".
והיא הסכימה לחתום מיד?
"לא. היא לא רצתה לחתום בכלל, הבנתי שחשבה שאני אחליק את זה, אבל לא ויתרתי. אמרתי לה 'כפרה על המקדמות ועל כל הכסף שהשקענו עד עכשיו בחתונה, את לא חותמת לא מתחתנים. אם המטרה שלך טהורה ונקייה אז ממה את מפחדת'".

מתרוצצת בין סירים בנעלי עקב. בצלאל במאסטר שף. צילום יח"צ – אוהד רומנו

 

בלי שום סימני אזהרה

בתום החתונה שכר בן אלישע וילה מפוארת בגדרה ושם התחילו השניים את חייהם כזוג נשוי. "לקחתי אותה למקומות הכי טובים ויוקרתיים, היא ריהטה את הבית איך שהיא רצתה. זה היה בית חלומות, היה בו הכל. היה לה חדר שלם שהיה חדר ארונות, מפוצץ בבגדים ותיקים ונעליים בסכומים מטורפים. חיינו ברמת חיים מאוד גבוהה והיא לא הפסיקה לדרוש ולבקש, הכל נעשה מהכיס שלי למרות שהעסק, שאני הקמתי לה, עבד יפה מאוד. אין לי מושג מה היא עשתה עם הכסף שהרוויחה. נתתי לה את כל הכלים להיות מלכה", אומר בן אלישע.

בן אלישע: "כל מה שהיא הצביעה עליו היא קיבלה, בלי לסנן, בלי לבדוק". צילום: אורי קריספין

אך סיפור האגדות הזה, שכלל מלכה, כסף וחיי פאר, הסתיים באופן מפתיע תוך זמן קצר מאוד. ולפני כשבועיים, שלושה חודשים בלבד אחרי החתונה, הכל התמוטט.
מה קרה בעצם?
"הכל היה רגיל חלוטין, בלי שום סימנים שמשהו כזה הולך לקרות. מוצ"ש לפני שבועיים היא יצאה לבלות עם חברות, אני כבר ישנתי כשהיא חזרה. בדיעבד אני מבין שנקודת המפנה הייתה כאן, רק שלא ידעתי את זה אז. יומיים אחר כך, ביום שני בבוקר התפתח בינינו ויכוח שטותי על כלום ושום דבר. היא ביקשה שאני אדאג לה לחיבור תלת פאזי לעסקי ואני אמרתי שאין בעיה, רק שזו הוצאה מוכרת מע"מ ואעשה את זה עם הכרטיס של העסק בעוד מספר ימים. היא דרשה עכשיו, התפתח ריב והיא הלכה לחברה. יום למחרת היא שלחה לי הודעה שזה נגמר בינינו והיא לא יכולה להמשיך ככה".
לא יכולה להמשיך איך?
"לא יודע, לא הבנתי כלום. אמרתי לה שזה לא עובד ככה, שזה ויכוח טיפשי ושאנחנו נשואים ויש מריבות לפעמים, לא קמים ועוזבים בגלל דבר טיפשי כזה. היא אמרה שהיא לא מעוניינת ומבחינתה זה נגמר".
עקבת אחריה? צותתת לה? מנעת ממנה קריירה?
"לא. לא. לא. הרכב מחובר לאיתוראן כי הוא רכב חברה, בדיוק כמו כל הרכבים שלי. מעולם לא עקבתי אחריה ולא האזנתי לה. אף פעם לא הייתי מעורב בקריירה שלה, להפך תמיד עודדתי אותה ללכת. היא גם אף לא שאלה ולא הייתה צריכה לבקש רשות, תמיד הלכה לאן שראתה לנכון. חשוב לי שהאישה שלצידי תצליח בזכות עצמה, אני לא מחפש אישה קטנה שתשב בבית".
הגיעו אליכם אנשים מהשוק האפור?
"זה שקר, אני לא יודע מאיפה היא הביאה אותו והדברים הללו עלולים לגרום לי נזק, שאני בכלל לא יודע איך אצא ממנו. מעולם, אבל מעולם, לא היה לי קשר עם השוק האפור. אני בן אדם עם רגליים על הקרקע, מחושב מאוד ומודע ליכולות שלי. ברוך השם תמיד עמדתי בזכות עצמי ומעולם לא נזקקתי לשום דבר כזה".
יום למחרת עוד ניסה בן אלישע להגיע לליבה של בצלאל, הוא נסע לבית אימה וניסה לשכנע אותה לדבר עם שירה, היה בטוח שזו אפיזודה שתחלוף במהרה. "לא רציתי שזה יגמר, לא באתי לנישואים האלה במטרה שייגמרו מהר כל כך ובצורה כזאת. אני יכול לחיות חיים של רווק הולל, אבל זה לא אני וגם אין לי זמן לזה. חיפשתי שקט, ביטחון, אהבה וילדים", הוא אומר.

בן אלישע: "היום אני מבין שהייתי תמים". צילום: אורי קריספין

אך בצלאל עמדה על שלה ועוד באותו היום שלחה לו הודעה וביקשה ממנו לעזוב את הבית. "אני משלם על הבית, הערבות היא על שמי, כל התכולה שבו נקנתה מכספי הפרטי, איזה הגיון יש בזה שאני אעזוב. את רוצה לפרק? לך לא מתאים יותר, אז תעזבי. ארזתי את הדברים שלה ולקחתי לאמא שלה, אמרתי לה שאם היא צריכה דברים מהבית היא יכולה לקחת", מספר בן אלישע. משם הוא עשה את דרכו לעסק של בצלאל בקריית מלאכי, על מנת לקחת בחזרה את מכונית ה-BMW שלו. "כשאני הגעתי לשם היא נסעה למשטרה עם שריטה עמוקה בצוואר וסימן כחול ברגל, והגישה תלונה במשטרה על תקיפה. סיפרה שתקפתי אותה ערב לפני כי לא קיבלתי יפה את הפרידה, שהיא יצאה אחר כך והגיעה להתלונן רק עכשיו", הוא אומר.
איך ידעת על התלונה?
"כשהגעתי לעסק הבנתי שזה מה שקרה. התקשרתי למשטרה ואמרתי שהתלונה הוגשה נגדי. הגיעה ניידת התלוויתי לשוטרים והסברתי הכל. במקרים כאלה, כשיש חשד לאלימות, מוציאים מיד צו הרחקה וזה מה שקרה. קיבלתי צו הרחקה למשך חמישה ימים מהבית בגדרה. הייתי המום, אני לא אדם אלים, מעולם לא נעצרתי, איש שומר חוק, עושה מילואים, משלם מסים. אני אבא לילדים, לעולם לא אסתבך במשהו כזה".
למחרת התייצבו השניים לעימות בתחנת המשטרה, כשבמהלכו קיבל בן אלישע שיחת טלפון. על הקו היה בעל הבית שבו התגוררו השניים, שגר בבית הסמוך. "הוא אמר לי 'אורן, יש משאית הובלה מחוץ לבית ומוציאים את כל התכולה'. לא האמנתי למה שאני שומע, התחננתי לשוטר אמרתי לו שזאת מזימה, שהכל מתוכנן. היא עשתה הכל בכוונה ודאגה להובלה, כי היא יודעת שאני כאן בעימות ויש נגדי צו הרחקה. ביקשתי ממנו שניסע לבית, אבל הוא אמר שהם לא מתערבים בדרים הללו וזה לטיפול בית המשפט. בגלל שהייתי נורא נסער הסכים השוטר להתלוות אליי לבית, הגעתי לשם וחשכו עיני", משחזר בן אלישע.
מה ראית?
"בזזו לי את הבית. הכל נגנב, כל הציוד מהקטן ועד לגדול. מרהיטים ומוצרים חשמל ועד אוכל בקבוקי קולה וקופסאות שימורים. הכי כאב לי לראות את החדר של הילדים שלי, מנישואיי הראשונים. עשיתי להם חדר כל כך יפה שהם אהבו להיות בו והוא היה ריק. מה יש לה לעשות עם הרהיטים של הילדים שלי? אני חושב שברגע הזה כמעט התעלפתי. אחר כך היא גם עקבה אחרי הרכב והעלימה אותו באמצעות מפתח ספייר שהיה לה. נסעה איתו לבאר שבע ופירקה את האיתוראן".
הוא הגיע המום למשרדו, איתר דירה חלופית, כינס את העובדים שלו וביקש עזרה. כולם נרתמו ותוך שעות הדירה החדשה כבר הייתה נקייה ומאובזרת ובן אלישע החל פרק אחר בחיים. "המזל שלי, שיש לי אמצעים וסביבה תומכת, כי בלי זה סביר להניח שהייתי מתמוטט, זה לחץ נפשי מאוד גדול, התרסקות", הוא אומר.

בן אלישע: "לא רציתי שזה יגמר". צילום: אורי קריספין

תוך זמן קצר כבר הגיעו השמועות אל כל חבריו ומכריו והוא התחיל לקבל שיחות טלפון ולחבר את פיסות הפאזל. במקביל, המשיכה בצלאל לעדכן את חשבון האינסטגרם שלה. "הבנתי שמעורב גבר בסיפור זה. היא גם דאגה להראות את זה ולצלם את הרכב שלו לאינסטגרם כדי שאדע במי מדובר. דיברתי עם חברים שאישרו לי שזה אכן ככה. כבר לא היה איכפת לי, לא כאב לי על הבן אדם שאיבדתי והאהבה שהתנפצה לי בפרצוף, היה איכפת לי מתחושת התרמית והעוקץ. עשיתי הכל, בעזרת עורכי הדין שלי, כדי להשיב אליי את הרכב ואנחנו נמשיך לעשות הכל כדי להחזיר את כל מה ששלי ולמזער נזקים", הוא אומר.

"גאה מאוד בדרך שעשיתי"

בן אלישע, בן 31, גרוש ואב לשניים מאור (6) ונדב (4). נולד וגדל באשקלון ולמד בבית הספר 'אורט'. הוא מעיד על עצמו כמי שתמיד הייתה לו זיקה ואהבה לתחום הבניין. בתום שירותו הצבאי פנה לאחד מחבריו, שבבעלות משפחתו חברת הבנייה 'נפתלי ניסן ובניו בע"מ' והציע את שירותיו. הוא השתלב איתם ועד היום הם עובדים יחד.
תוך זמן קצר, החל בן אלישע לקחת פרויקטים גם באופן עצמאי ולפני שבע שנים פתח את חברת 'חי מגדלי מאור 2010 בע"מ', חברה שהריצה עד היום פרויקטים מצליחים ברחבי הארץ. באותה תקופה גם נישא למי שהייתה חברתו מהשירות הצבאי, אך הנישואים הללו הסתיימו. "היא בחורה מדהימה והיום אני מגלה שהיא מונתה להיות סגן אלוף בצבא ואני מברך אותה על זה ומאחל לה הצלחה. אמא מדהימה לילדים שלי, לא יכולתי לבקש או לאחל לעצמי טוב יותר עבורם. נפרדנו כי לא התאמנו ודברים נגמרים לפעמים", הוא מספר.

עוה"ד שני בן דוד ובנימין מלכא

נכון להיום הוא מנהל שישה פרויקטים במקביל בערים שונות. "בהתחלה עבדתי יותר בידיים, היום הגעתי למצב שאני מנהל את החברה הזאת ויש לי עובדים. פרויקטים מאוד מצליחים, עסק שעובד ומרוויח, מעולם לא נקלעתי לקשיים ולא לקחתי שקל מאף גורם. אני כל היום על הכביש משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות, עובד קשה מאוד, אבל גם נהנה מהחיים שבניתי לעצמי. זה מפעל החיים שלי, עשיתי אותו בשתי ידיים ועשר אצבעות ואני גאה מאוד בדרך שעשיתי", אומר בן אלישע.
איך אתה מרגיש היום?
"כואב לי על העוקץ, לא במובן הכלכלי, אלא בפן האנושי. זה היה השבוע הכי נוראי בחיים שלי, הרגשתי שכל העולם נופל לי על הראש. אני בחיים לא עשיתי לה רע ורציתי רק טוב בשבילה, את הכי טוב שיש. לצערי העובדות בשטח מראות שהכל היה תרגיל מתוכנן ומתוזמן היטב. אם היית אומרת לי לפני כמה חודשים שכך זה יסתיים, בטח הייתי צוחק".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר