קצא"א

איגוד ערים אשקלון דורש להקים תחנות ניטור נוספות סביב קצא"א

איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון בפנייה דחופה לממונה על המערך הארצי לניטור אוויר - יש לחייב בהקדם את קצא"א בהתקנת תחנות ניטור לאורך הגדר הצפונית של מתחם מכלי הדלק באשקלון

פורסם בתאריך: 13.3.22 16:46

במהלך השנים האחרונות, נרשמה עלייה בהיקף ובחומרת תלונות הציבור הנוגעות למפגעי ריח בנפת אשקלון. לצערנו, מגמה זו נמצאת בהלימה עם עלייה בהתרחשות אירועים סביבתיים. מדובר על עשרות אירועים של מטרדי ריח אשר התרחשו לאחרונה באשקלון, בזיקים ובסביבה הקרובה ליישובים אלה.

 

איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון מקפיץ את כונני האיגוד בכל דיווח על אירועי סביבה. מדיווחי הכוננים עולה כי פעמים רבות לאחר סריקה ובדיקה של השטח, אחד המקורות הפוטנציאליים והמשמעותיים ביותר למטרדים אלו, הינו פעילות של חברת קצא"א, ובדגש על פעילות מכלי אחסון הדלק של קצא"א, וזאת על אף שקצא"א נדרשת להתקין אמצעים להפחתת השפעות סביבתיות למכלי האחסון שלה.

במהלך השנה החולפת התרחשו שלושה אירועים חמורים של מטרדי ריח, בעקבותם התקבלו אלפי פניות ציבור. התושבים התלוננו על תחושות בחילה, סחרחורות ועוד, במוקד העירוני של אשקלון, במוקד הסביבה של המשרד להגנת הסביבה ובאיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון. לאחר אירועים אלו אף הוחלט על ידי מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה על פתיחה בחקירה פלילית בנושא זה.

תחנות ניטור btex באשקלון ובזיקים. צילום באדיבות איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון

תחנות ניטור btex באשקלון ובזיקים. צילום באדיבות איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון

איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון פונה כעת בבקשה לממונה על המערך הארצי לניטור האוויר, להטיל את החובה הרגולטורית על קצא"א, ולהציב בהקדם האפשרי וללא עיכוב שתי תחנות ניטור BTEX נוספות, לאורך הגדר הצפונית של מתחם מכלי הדלק של קצא"א באשקלון. פנייה זאת נעשית בהתאם לסמכות הממונה במשרד להגנת הסביבה לפי חוק אוויר נקי.

בנוסף לפנייה לממונה, נציגי איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, ערכו השבוע סיור שמטרתו בחינת חלופות אפשריות למיקום שתי תחנות ניטור BTEX חדשות בסמוך למתחם קצא"א באשקלון. לסיור הוזמן גם דוד בן אברהם, יו"ר הוועדה לאיכות הסביבה בעיריית אשקלון. בן אברהם דורש את הצבתן של 6 תחנות ניטור מסביב למתחם.

חבר המועצה, דוד בן אברהם בסיור ליד קצא"א

תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון ויו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון: "אירוע הסביבה האחרונים שאירעו במתחם קצא"א, מחדדים עוד יותר את הדחיפות בהצבה של תחנות ניטור נוספות. התחנות הללו הן חלק אינטגרלי במענה מהיר ויעיל שלנו לתושבים. לכן אנו פועלים בדחיפות אל מול הממונה, ונעשה הכל כדי שנוכל לעדכן בהקדם על הצבתן".

מיטל אמיתי, מנכ"לית איגוד ערים לאיכת סביבה אשקלון

מיטל אמיתי, מנכ"לית איגוד ערים לאיכת סביבה אשקלון

מיטל אמיתי, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון: "להצבתן של שתי תחנות הניטור ישנה חשיבות מכרעת בפעילותנו לצמצום התרחשותם של מטרדי ריח ולמניעת אירועי הסביבה בפעילתה של חברת קצא"א. קבלת נתוני תחנות ניטור כאמור, תאפשר לאיגוד לאתר במהירות רבה יותר את המקורות למפגעי הריח, ועל ידי כך לתת מענה יעיל יותר לתלונות התושבים, ואף לצמצם את ממדיהם ככל הניתן".
רוצים להישאר מעודכנים?

"כאן דרום אשקלון" בוואטסאפ

באינסטגרם

בטלגרם

בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר