ה-13 במספר. גוזרים את הסרט. צילום: יח"צ

איכות סביבה: נחנכה תחנת הניטור החדשה בזיקים

ממשיכים בהגברת פעולות הניטור כנגד מזהמים פוטנציאליים. כעת מחוברות באזור אשקלון 13 תחנות ניטור המאפשרות בקרה ופיקוח על כלל המזהמים

פורסם בתאריך: 11.7.17 17:06

     

נחנכה תחנת ניטור אויר בקיבוץ זיקים מדרום לאשקלון. האירוע החגיגי נערך בתחילת השבוע במעמד יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, אשר אברג'ל, ראש המועצה האזורית אשקלון יאיר פרג'ון, מנכ"לית האיגוד, מיטל אמיתי, חברי מועצה, נציגי חברת קצא"א ותושבים מאזור אשקלון. תחנת הניטור ה 13 האזור אשקלון הוקמה במימון חברת קצא"א ונתוניה יחוברו און לין למחשבי איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון ולמרכז הניטור הארצי של המשרד להגנת הסביבה.

מיכל במתחם קצא"א

תחנת הניטור החדשה תנטר את החומרים הנפלטים מכיוון מכלי הדלק והמקשרים הימיים של חברת קצא"א – מכיוון צפון וצפון מערב, זאת בנוסף לתחנת הניטור שהחלה לפעול באשקלון לפני כארבעה שבועות המנטרת באופן רציף (במשך 24 שעות ביממה) את כל החומרים הנפלטים משטח חברת קצא"א. משמעות הדבר היא שכעת יש לאיגוד בקרה רחבה וכוללת על כל החומרים הנפלטים מכלל פעילות קצא"א בשטח המפעל ביבשה ובמקשרים הימיים.

לאחרונה הסתיים מאבק ארוך שהוביל איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון במהלך השנה האחרונה. בתום המאבק החלה לפעול בחודש שעבר תחנת הניטור בעיר אשקלון אליה התווספה כעת התחנה בקיבוץ זיקים. חברת קצא"א אשר מתוקף חוק הזיכיון הייתה פטורה באופן מסורתי מקיום הליכי תכנון, פעלה בחודשים האחרונים להרחבת פעילותה ובנייתם של שמונה מכלי אחסון חדשים בשטחה. בעקבות דרישת האיגוד ניערך דיון תקדימי בוועדה המחוזית לתכנון ובניה במחוז הדרום, במסגרתו נקבעו  שורה של תנאים מחמירים טרם קבלת האישור, זאת על מנת להבטיח את איכות האוויר של תושבי אשקלון והסביבה. לאחר דין ודברים ובתמיכת הוועדה המחוזית והמשרד להגנת הסביבה חויבה קצא"א להתחבר למערך הניטור של איגוד הערים.

יו"ר האיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, אשר אברג'ל ציין את שיתוף הפעולה המקצועי בין האיגוד לעירית אשקלון וציין כי מאז כניסת תומר גלאם לתפקידו כראש עירית אשקלון, ישנה עליה משמעותית ברמת שיתוף הפעולה בין העיריה לאיגוד. "אני שמח לבשר לתושבים שכעת ביכולתנו לנטר את כלל החומרים הנפלטים מפעילות חברת קצא"א בים וביבשה" הודיע אברג'ל והוסיף "נמשיך לפעול להידוק הפיקוח למען בריאות תושבי אשקלון והסביבה".

מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון מיטל אמיתי מסרה כי כעת לאחר שהושלמה פריסת תחנות הניטור יש לאיגוד יכולת לדעת בכל רגע נתון על מגוון רחב של סוגי החומרים הנפלטים לאוויר כולל מהשטח שבמתחם קצא"א, הכולל מזהמים מקבוצת BTEX (המודד את החומרים: בנזן, טולואן, אתיל בנזן וקסילן). כמו כן, הוסיפה אמיתי כי בעתיד הקרוב יחל האיגוד לפעול מול יתר המפעלים הגדולים הנמצאים באזור אשקלון.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר