ברק חדריאן ויואב נקש. צילום: נדב כהן

חדריאן: "אקים מועצה ימית של פעילי סביבה וים"

כולם מדברים על פקקים ונדל"ן אבל ברק חדריאן מרים את הכפפה ומתחייב לשים את נושא החופים והסביבה בראש סדר היום העירוני במועצה הבאה ולשתף את הציבור בשמירה על הסביבה

פורסם בתאריך: 17.10.18 12:15

     

בעוד המתמודדים האחרים מדברים על פקקים, נדל"ן וחינוך נראה שרק בודדים מטילים את יהבם גם על תחום איכות הסביבה באשקלון. אחד מהנושאים המעסיקים את הרשויות באשקלון היא חופי אשקלון וסכנת קריסת המצוק.

ברק חדריאן, המועמד למועצת העיר מטעם סיעת יוזמה סייר השבוע עם פעיל הסביבה והים יואב נקש בחופי הים של אשקלון. נקש, ששמירת החופים קרובה לליבו, העלה במהלך הסיור המשותף עם חדריאן את הבעיות הסביבתיות לאורך החופים ואת ההזנחה המתמשכת של הגורמים הרלוונטיים. חדריאן מתכוון לכשישב במועצת העיר לפעול להקמת מועצה ימית של פעילי סביבה וים אשר תהיה מעורבת בנושאים אלה, ובכך יוכלו להשפיע על ההחלטות מתוך העירייה. "נקדם הליך של שיתוף ציבורי שבעזרתו נוכל לעזור לתושבים בנושאים מהותיים באשקלון" מסר.

המצוק באשקלון

המצוק באשקלון

חדריאן מתחייב לשים את נושא החופים והסביבה בראש סדר היום העירוני במועצה הבאה ולשתף את הציבור בשמירה על הסביבה.

סכנת קריסה ללא פתרון. חדריאן עם חברת הכנסת כהן פארן בסיור התצפית המצוק.

בעבר פעל חדריאן לקידום תכנית שתציל את המצוק מקריסה. דבר שעשוי לפגוע בתיירות העירונית ולהשפיע רבות על העיר. "חופי הים של אשקלון הם נופי הילדות שלי. הם הנכס הכי חשוב בעיר ועלינו לשמור ולהגן עליהם. כך אעשה לאחר הבחירות מתוך המועצה" מסר חדריאן והוסיף "ישנן בעיות רבות כמו הכנסת פלסטיק ושקיות לחופי הים שפוגעים בסביבה, ביוב שמוזרם בסמוך לחופי הרחצה ובניה לאורך החופים שפוגעת בנכס ציבורי ששייך לכולם ועובר לידיים פרטיות".

זבל בחוף. צילום: אלירם משה

בין היתר הציע חדריאן לשמר את האתרים הארכאולוגים בסביבת החוף ולהקים שביל שיעבור בכל האתרים ההיסטוריים.

יואב נקש וברק חדריאן. הכירו לפני שנה וממשיכים יחד למען חופי אשקלון. צילום: נדב כהן

ברק חדריאן ויואב נקש הכירו לפני כשנה בלבד, כשחדריאן יזם פעילות לניקיון חופים ויואב, פעיל ותיק שתחום שמירת החופים הצטרף אליה ומאז הם מקדמים יחד שמירה על הסביבה ועל חופי הים. "נוכחתי להכיר אשקלוני אמיתי שלקח יוזמה ופועל לשמור על הסביבה באהבה גדולה בעיר כבר 15 שנים, באופן נקי מאינטרסים ובהתנדבות מלאה, כדי שהטבע וחופי הים שלנו ישמרו ויראו טוב יותר" שיבח חדריאן את נקש.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר