המצוק באשקלון
המצוק באשקלון

ח"כ כהן פארן: "מזועזעת ממצב המצוק באשקלון"

חברת הכנסת יעל כהן פארן, סיירה היום בטיילת העיר אשקלון לאחר פנייתו של הפעיל החברתי ברק חדריאן והתרשמה מהמצוק שמאיים לקרוס ולגרום לנזק בלתי הפיך לסביבה ולפגוע בחיי התושבים בעיר

פורסם בתאריך: 12.2.18 11:58

     

מצב המצוק מול חוף ימה של אשקלון הולך ומחמיר. כבר למעלה מעשור חוששים אנשי איכות הסביבה מקריסת המצוק ולמרות הכל טרם הצליחה המדינה למצוא פתרון שימנע את קריסתו יחד עם בית המלון שהוקם עליו כבר לפני עשרות שנים.

המדינה הקימה לפני שנים את "החברה הממשלתית להגנת מצוקי הים התיכון בע"מ" אלא שלמרות פעילותה של החברה שנים רבות טרם נמצא פתרון לסכנת ההתמוטטות. לפני מספר חודשים בישרה לנו החברה על הטבעת גיאוטיבים בקרקעית הים שמטרתם להיות שוברי גלים תת קרקעיים ובכך למנוע את התהליך המסוכן שמידי שנה הופך את ההתמוטטות לקרובה יותר ויותר.

עולים על המצוק למרות הסכנה. חדריאן וכהן פארן

חברת הכנסת הגיעה למצוק מלווה בחדריאן. "אני מזועזעת לנוכח מצב המצוק בטיילת אשקלון. כמחצית מתוואי הטיילת כבר נסגר לכניסת מטיילים. כעת ישנו פער של כ 10 מטרים עד שסכנת קריסה תרחף מעל המלונות והמבנים לאורך הטיילת. שנה אחר שנה שהחברה הממשלתית שנועדה לטפל במפגע כושלת בתפקידה כיוון והיא מציגה פתרונות לא ישימים שאינם מונעים את כרסום יסודות המצוק על ידי הגלים" אמרה כהן פארן בסיור ליד המצוק "המגמה של צוקים קורסים היא מגמה מטרידה שרואים אותה לאורך כל חופי ישראל ולא נמצא לה פתרון הולם. גם בנתניה, ובהרצליה המצב דומה לאשקלון. צריך להבין שזהו מפגע סביבתי שהגורם האנושי מחריף את השפעותיו בשטח על ידי בניה של תשתיות בים ובקו החוף ובשל כך על הגורם האנושי גם למצוא את הפתרון המתאים. באשקלון המצב מעיב על ייחודה של הטיילת המקסימה ופוגם באיכות החיים של התושבים בעיר וחייבים לפעול כעת לבלום אותו. בכוונתי ליזום דיון חירום בוועדת הפנים והגנת הסביבה כדי לנסות להביא לפתרון לטווח המיידי והארוך."

חדריאן וכהן פארן. "מזועזעת"

מי שהזמין את חברת הכנס לסיור באשקלון הוא כאמור ברק חדריאן, פעיל חברתי תושב העיר שרואה במצוק סכנה ממשית שהולכת וקרבה. "בשבוע שעבר העליתי פוסט בנושא לאחר שיצאתי לריצה בטיילת ונתקלתי במרפסת סגורה, בעוד שמספר ימים קודם לכן בעת שעברתי במקום היא הייתה פתוחה.

סכנת קריסה ללא פתרון. התצפית שעל המצוק

את מפגעי הטבע יוצר האדם ועלינו להעלות מודעות ולפעול למזער נזקים ככל שניתן כדי שיישאר לדורות הבאים משהו ממה שאנחנו היכרנו וחווינו. ראשית הבעיה החלה בהקמת המרינה וכזכור, עם השנים, ניסו פתרונות כמו שרוול חול שהתפרק והנה, איתני הטבע ניצחו גם את השובר התת ימי שרק הוקם לו עם תחילת החורף.

חדריאן הוסיף: "נדרשת היום יותר מתמיד מדיניות סביבתית רחבה וקבלת החלטות לטווח הארוך. המצב החמור מחייב לפעול בהקדם להגן על המצוק והטיילת היפה של אשקלון אחרת זה יהיה מאוחר מידי. אני רוצה להודות לח"כ יעל כהן פראן שנענתה לפנייתי ועל כוונתה ללוות את הנושא עד אשר ימצא לו פתרון הולם".

שאלה של זמן. חדריאן וכהן פארן

כאמור חלק מהטיילת כבר אסור לכניסה מחשש לקריסה. משנה לשנה המצב מחמיר וההנחה היא שלא ירחק היום שמלון 'הרלינגטון', זה שבעבר נקרא 'הולידיי-אין' ייאסר לשימוש ויוכרז כמקום מסוכן שסכנת ההתמוטטות מרחפת עליו בכל רגע.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר