מרכז הבקרה של קצאא. צילום: יח"צ.

תחנות הניטור בקצא"א החלו לעבוד

בעקבות דרישת איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון -האוויר ממתחם חברת קצא"א החל להיות מנוטר במשך 24 שעות ביממה

פורסם בתאריך: 7.6.17 14:49

     

בתום מאבק ארוך שהוביל איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון במהלך השנה האחרונה, החלו מנוטרים כל החומרים הנפלטים משטח חברת קצא"א באופן רציף במשך 24 שעות ביממה. משמעות הדבר היא שיפור ניכר ביכולת הפיקוח של האיגוד על איכות האויר וההגנה על בריאות הציבור באזור אשקלון והסביבה.
חברת קצא"א אשר מתוקף חוק הזיכיון הייתה פטורה באופן מסורתי מקיום הליכי תכנון, פעלה בחודשים האחרונים להרחבת פעילותה ובנייתם של שמונה מכלי אחסון חדשים בשטחה.
יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה וראש מועצת שפיר, אשר אברג'ל, מסר כי בעקבות דרישת האיגוד ניערך דיון תקדימי בוועדה המחוזית לתכנון ובניה במחוז הדרום, במסגרתו נקבעו שורה של תנאים מחמירים טרם קבלת האישור, זאת על מנת להבטיח את איכות האוויר של תושבי אשקלון והסביבה.
אברג'ל ברך על חיבור חברת קצא"א למערך הניטור, והודה למ"מ ראש עירית אשקלון תומר גלאם על שיתוף הפעולה המקצועי, ומסר כי הוא משוכנע שהתיאום ההדוק בין האיגוד לעיריית אשקלון יוביל לקידום הישגים מקצועיים נוספים במאבק להפחתת הזיהום אל מול המפעלים הגדולים הפועלים באזור, בניהם: תש"ן, תחנת הכח רוטנברג ועוד.
כאמור, לפני כשמונה חודשים דרשה מנכ"לית האיגוד, מיטל אמיתי ממנכ"ל החברה (הקודם) להתקין תחנות ניטור אוויר במתחם החברה אשר יחוברו למרכז בקרת ניטור האוויר של איגוד הערים, לאחר דין ודברים ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה חויבה קצא"א להתחבר למערך הניטור של איגוד הערים.
מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון מיטל אמיתי מסרה כי כעת יוכל האיגוד לדעת בכל רגע נתון על מגוון רחב של סוגי החומרים הנפלטים לאוויר כולל מהשטח שבמתחם קצא"א, הכולל מזהמים מקבוצת BTEX (המודד את החומרים: בנזן, טולואן, אתיל בנזן וקסילן).
יו"ר האיגוד אשר אברג'ל ציין כי חיבור התחנות יאפשר לאיגוד במקרה של חריגה ואו תקלה לאתר את המקור לכך במהירות ולטפל בו באופן מידי, דבר שיביא לצמצום משמעותי בהיקף פליטת המזהמים לאוויר ומטרדי ריח מהם סבלו תושבי אשקלון והסביבה מספר פעמים בשנה האחרונה.
בקיץ הקרוב צפויה להיחנך תחנת ניטור נוספת בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, אשר תנטר את החומרים הנפלטים מכיוון מכלי הדלק והמקשרים הימיים של חברת קצא"א – מכיוון צפון וצפון מערב דבר שיביא לבקרה כוללת ורחבה יותר לטובת עשרות אלפי תושבי האזור.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר