בית הספר אור חיה
בית הספר אור חיה

המושלים בכיפה: התיכונים הדתיים-חרדיים לבנות מובילים את הזכאות לבגרות באשקלון

שלושה מוסדות חינוך באשקלון הגיעו ל-100% זכאות לבגרות - שניים מהם חרדים ואחד דתי. באחוז הזכאות העירוני, אם משווים לשנה שעברה אז ישנה עלייה ל-93.8% זכאות לבגרות באשקלון, הנתון הגבוה בתולדות העיר. אלא שהשנה גם צורף בית הספר של משרד העבודה - אורט אדיבי, מה ששינה מעט את התמונה. ראש מינהל החינוך, יובל זוזט: "הנתונים משקפים את החזון החינוכי שהתווינו לצד המאמצים שמשקיע מינהל החינוך ועבודתם המסורה של הצוותים החינוכיים בבתי הספר"

פורסם בתאריך: 11.9.23 13:29

     

כמידי שנה בחודש ספטמבר, פרסם משרד החינוך את התמונה החינוכית באשקלון, ממנה עולה כי אחוז התלמידים הזכאים לתעודת בגרות באשקלון בשנת התשפ"ב עלה ב-2.3% לנתון של 93.8% לעומת שנת התשפ"א, אז עמד אחוז הזכאים על 91.5%.

בתמונה החינוכית שפורסמה, נכנס השנה לראשונה גם בית הספר המקצועי 'אורט אדיבי', לאחר שבשנים קודמות פעל תחת משרד העבודה ולא חושב. בית הספר 'אורט אדיבי' הוצג בתמונה החינוכית עם הישג מרשים של 29% זכאות לבגרות – כשליש מתלמידיו, אשר בהתמדה ובעבודה משותפת עם צוותי החינוך בבית הספר הצליח להיכנס גם הוא לתמונה החינוכית בעיר. נציין, כי גם בחישוב הממוצע העירוני יחד עם נתון זה, עומדת התמונה החינוכית באשקלון על אחוז זכאות גבוה ביחס לממוצע הארצי עם 89.4%.

בעירייה מציינים כי החינוך "מוביל את סדר היום הציבורי בעיר אשקלון ומשאבים רבים מושקעים בתוכניות פדגוגיות חדשניות, בשעות לימוד, בהקמת מעבדות וספריות בבתי הספר, בשיפוץ והקמת מבנים ובמתן סביבה אופטימלית לתלמידים, על מנת שאלו, יקבלו את כל המעטפת הנדרשת ללמידה מיטבית. ההשקעה בחינוך אכן מוכיחה את עצמה ותלמידי אשקלון קוטפים את פירות ההשקעה. בחמש השנים האחרונות זינק אחוז הזכאים לבגרות באשקלון בנתון מדהים של 11.4%, תוצאה של השקעה בתלמידים, בתכני הלמידה ובאקלים הבית ספרי".

בין בתי הספר התיכוניים, ניתן לראות כי שלושה מוסדות חינוך מגיעים ל-100%: אור חיה ובית יעקב החרדיים וכן אולפנת צביה. אחריהם אורט אפרידר (99%), אמנויות ואורט רונסון (97%), מקיף ה' דרכא (96%), מקיף א' וישיבת צביה (94%), מקיף ד' (92%), בית הספר החרדי לבנות מעיין חיים ושלום רשם צניחה מ-96% ל-88%.

הזכאות לבגרות לפי מוסדות חינוך

הזכאות לבגרות לפי מוסדות חינוך

מי שרשם עלייה מרשימה הוא בית הספר מקיף ב', אליו הפנו במינהל החינוך את הפוקוס בשנים האחרונות וכעת קוצרים את הפירות עם 6% עלייה באחוז הזכאים ובסך הכל 86%, זאת אחרי שנים של דשדוש בתחתית.

עלייה מרשימה. בית הספר מקיף ב'

בבתי הספר המקצועיים יש את אמית טכנולוגי עם 55% וזאת עלייה יפה לעומת 47% בשנה שעברה. ואורט אדיבי כאמור שרשם 29%.

עוד ניתן ללמוד מהתמונה החינוכית כי אחוז הנשירה בעיר עומד על 0.9% בלבד וזאת מתוך 35,847 תלמידים הלומדים במוסדות החינוך בעיר. אם לא די בכך, גם אחוז ההתמדה של תלמידי בתי הספר באשקלון עומד על 91%, נתון המשקף את שביעות הרצון של האוכלוסייה בעיר ממוסדות החינוך בהם לומדים התלמידים.

נתון נוסף שנראה בתמונה החינוכית, הינו אחוז הזכאים לתעודת בגרות מצטיינת, שעומד על 12% זכאות, נתון אשר יסייע בידי התלמידים בהליכי הקבלה לאוניברסיטאות והפקולטות היוקרתיות בישראל.

מינהל החינוך, בהתאם לחזון החינוכי העירוני, שם לו כמטרה גם את ההשקעה בלימודי הליבה והמיקוד במתמטיקה ואנגלית משתקף במספר התלמידים הניגשים ל-4 ו-5 יחידות לימוד עם קפיצה משמעותית במרבית בתי הספר. מקיף ה' הציג קפיצה של 6% במספר התלמידים הניגשים ל-4-5 יחידות במתמטיקה, ביה"ס לאמנויות עם 79% תלמידים שניגשו למקצוע זה ובתי הספר מהחינוך הממ"ד עם עליה מרשימה של 18% בביה"ס בית יעקב, 19% עליה בביה"ס אור חיה ו-7% עליה במקיף עירוני ב'.

הזכאות ל-5 יחידות אנגלית

הזכאות ל-5 יחידות אנגלית

גם במקצועות האנגלית, ניתן לראות את פירות ההשקעה עם 100% תלמידים שנגשו ל-4-5 יחידות בבית הספר לאמנויות, עליה של מעל 25% בבית הספר הממ״ד אור חיה וממוצע של מעל 50% מכלל תלמידי אשקלון הניגשים ל-4-5 יחידות לימוד במקצוע זה.

יובל זוזט. צילום: פבל

יובל זוזט. צילום: פבל

ראש מינהל החינוך, יובל זוזט, התייחס לתמונה החינוכית ואמר: "אני שמח ונרגש לקבל את התמונה החינוכית המציגה עלייה מתמדת ומרשימה בכל שנה ועומדת בהלימה לחזון החינוכי שהתווינו עם הנהלת העירייה והעומד בראשה. הנתונים מדברים בעד עצמם ומוכיחים כי ההשקעה בתלמידים ובצוותי ההוראה נותנת את אותותיה. אני רוצה להודות לתלמידי אשקלון על ההישגים המדהימים. תלמידי אשקלון הינם דור העתיד של מדינת ישראל בכלל ואשקלון בפרט ואני פועל מתוך שליחות אמיתית ואמונה כי נמשיך לטפס מעלה לטובת ילדי העיר. אני מברך את צוותי החינוך על עבודתם המקצועית והמסורה ומאחל למורים ולתלמידים שנה טובה ומוצלחת".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר