התלמידים מפגינים

כאן שביתה: תלמידי מושב גיאה לא יפתחו מחר את שנת הלימודים

התלמידים ממושב גיאה, ישבתו מחר במחאה על סירוב המועצה האזורית חוף אשקלון לאפשר להם ללמוד בבית הספר 'שדות סילבר' הסמוך למושב ושולחת אותם ללמוד בבית הספר 'ניצן' המרוחק. "קביעת אזורי הרישום לבתי הספר התקבלה לאחר שיקול דעת", אומרים במועצה

פורסם בתאריך: 31.8.17 22:26

     

ביום שלישי השבוע הפגינו עשרות הורים וילדים ממושב גיאה בבניין המועצה האזורית חוף אשקלון. ההורים קיבלו הודעה כי ילדיהם לא יוכלו ללמוד בבית הספר 'חופים' בקיבוץ 'יד מרדכי' ותחת זאת ילמדו בבית הספר 'ניצן' מרחק 40 דקות נסיעה מהיישוב. במכתב ששלחו טענו כי "המועצה מתעקשת להתעלל בילדים הקטנים העולים לכיתה א', להשכים אותם בשעה שש בבוקר ולהסיע אותם בכבישים עמוסים ומסוכנים לבית ספר מרוחק".

הפגנת תלמידי גיאה

את המאבק מנהלים ההורים מתחילת תקופת הרישום לבתי ספר, אז התקבלה ההודעה כי ילדים העולים לכיתה א', משלושה ישובים שונים במועצה, לא יוכלו מעתה ואילך להירשם לבית הספר 'חופים' הסמוך לאזור הישובים. ההורים נפגשו מספר פעמים עם ראש המועצה יאיר פרג'ון ומנהלת אגף החינוך יפית בוכריס, וועד ההורים החל תהליך של משא ומתן מול המועצה בסופו הוסבר להם על ידי המועצה כי "עקב בעיות בינוי אין אפשרות ריאלית לרשום את הילדים ל'חופים'".

התלמידים מפגינים

בניסיון לפשרה ביקשו ההורים לרשום את ילדיהם לבית הספר הצומח 'שדות סילבר', הקרוב ליישוב 'גיאה', אולם גם פשרה זו לא התקבלה על ידי מקבלי ההחלטות במועצה והדרישה היא כי הילדים ילמדו בבית הספר 'ניצן'. ההורים המאיימים בשביתה כללית, פרטו במכתב את הסיבות אשר בגינן הם מבקשים לרשום את ילדיהם ל'שדות סילבר הסמוך, בין היתר טענו כי הנסיעה ל'שדות סילבר' אורכת 10 דקות לעומת 40 דקות ל'ניצן' וציינו כי השנה ההסעה הייתה מעורבת בתאונת דרכים, שעות הפעילות אינן מסונכרנות עם הפעילות בחופים והורים אשר יש להם ילדים ב'חופים'  יקלעו לבעיות לוגיסטיות.

עוד טענו ההורים כי 'שדות סילבר' הוא בית ספר קטן הכולל שתי כיתות, בית ספר בעל אופי חקלאי המתאים לרוח המושב. וועד ההורים נפגש עם הנהלת 'כפר סילבר' ומסר כי לבית הספר נכונות ויכולת לקלוט את ילדי 'גיאה' לבית הספר.

יאיר פרג'ון

ועד ההורים מדגיש, "כי מהחלטת המועצה הראשונית, על העברת שלושה ישובים מבית הספר 'חופים', למסגרת אחרת במועצה, נותרה על כנה ההחלטה רק לגבי מושב 'גיאה' דבר המעלה ספק לגבי השיקולים העניינים של המועצה בקביעת אזורי הרישום".

שלושה ימים לפני פתיחת שנת הלימודים החליטו ההורים כי אין מנוס מהחרפת המאבק. "החלטנו כי במידה ולא תתקבל בקשתינו, ילדי המושב מכל הגילאים והכיתות לא יחלו את שנת הלימודים כסדרה וישבתו". ההורים אשר הגיעו היום בהמוניהם לבניין המועצה התאכזבו כי איש מהנהלת המועצה לא יצא אליהם.

יאיר הרוש דובר המועצה האזורית חוף אשקלון, מסר בתגובה כי "ראש המועצה לא היה במשרדו בעת ההפגנה ולכן לא נפגש עם ההורים שהפגינו. יאיר פרג'ון נפגש עם הורי התלמידים מ'גיאה', כמה פעמים וגם אמש נועד איתם". הרוש הוסיף כי "קביעת אזורי הרישום לבתי הספר התקבלה לאחר שיקול דעת והיוועצות עם כל הגורמים, בין היתר בהתחשב בנתוני ילודה ובתכניות בינוי וצמיחה לשנים הבאות ובצורכי התלמידים ביישובי המועצה ובטובתם של תלמידי 'גיאה'. בהתחשב בנתונים אלה קבע ראש המועצה כי אזור הרישום לילדי גיאה יהיה בבית הספר המעולה 'ניצן', שבקיבוץ ניצנים. בעקבות ערעור של הורי התלמידים על מקום הרישום פרג'ון, עם ההורים ועם גורמי החינוך ולאחר שיקול דעת החליט להשאיר את ההחלטה בעינה. לדברי הרוש, תלמידים שלהם אחים הלומדים בבתי ספר אחרים יוכלו לבקש ללמוד עם אחיהם. נדגיש כי בית הספר ב'ניצן' הינו מוסד חינוכי מעולה עם צוות מורים מהשורה הראשונה".

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר