המערכת ללימוד מתוקשב של רשת עתיד. צילומסך

רשת חינוך עתיד: אם נצטרך אנו ערוכים ללמידה מרחוק גם עד החופש הגדול

רשת חינוך עתיד, המנהלת את בתי הספר בעיר אשקלון "תיכון עתיד אור חיה" ו"ישיבת עתיד אור מנחם" נמצאת בכשירות מלאה להמשיך את שנת הלימודים בבתי הספר בעיר עד סוף שנת הלימודים הנוכחית במידה ותדרש לכך

פורסם בתאריך: 7.4.20 12:53

     

רשת חינוך עתיד, המנהלת את בתי הספר בעיר אשקלון "תיכון עתיד אור חיה" ו"ישיבת עתיד אור מנחם" נמצאת בכשירות מלאה להמשיך את שנת הלימודים בבתי הספר בעיר אשקלון עד סוף שנת הלימודים הנוכחית במידה ותדרש לכך.

הרשת נערכה למשבר הקורונה מבעוד מועד עם מערכת שעות אלטרנטיבית מקוונת לכל כיתה, והיא מהרשתות המובילות בישראל במוכנות לשמר את הרציפות הלימודית והמסגרות הכיתתיות גם בלמידה מהבית. בתוך כך, נבדקו כל המערכות הטכנולוגיות וצוותי ההוראה הודרכו וקיבלו כלים ללימוד מרחוק.

המערכת ללימוד מתוקשב של רשת עתיד. צילומסך

עם תחילת המשבר, מנהלת התיכון "עתיד אור חיה", שרית אוריאן, ומנהל ישיבת "עתיד אור מנחם", בנימין ועקנין מינו רכזי תקשוב בתוך בתי הספר, אשר עבדו בשיתוף פעולה ובהכוונה של מנהלת טכנו-פדגוגיה של רשת עתיד.

רכזי התקשוב, יחד עם צוותי ההוראה והמנהלים בנו תוכניות לימודיות ומערכת שעות אלטרנטיבית מקוונת לכל כיתה וכיתה, המשלבת לימודי ליבה, כישורי חיים, לימודי קודש ולא ויתרו גם על שיח מורה – תלמיד שכה חשוב בימים אלו. רשת עתיד העמידה לטובת המורים וצוותי החינוך מאגר לימודי ייעודי לתקופה זו אשר מסייע להם לקבל מענה לחומרים איכותיים ללמידה חדשנית באמצעות הטכנולוגיה.

אתגר נוסף עימו התמודדו מנהלי בתי הספר בעיר הוא העובדה שלחלק מהאוכלוסייה החרדית אין יכולת להתחבר לאינטרנט וללימודים בצורה מקוונת. תלמידים אשר לא היה באמתחתם מחשב או אינטרנט זמין בביתם, קיבלו מענה מיידי וקו טלפון ייעודי לשיחות ועידה של רשת "אוהלי יוסף יצחק". תוך מספר ימים דאגה רשת עתיד גם להנגיש לאותם תלמידים קו אינטרנט והם הצטרפו ללימודים המקוונים יחד עם כולם.

כל השיעורים המקוונים, מתקיימים על פי הכללים של בית הספר, עם רישום נוכחות מסודר, מטלות ושיעורי בית, כל זאת על מנת לצמצם את הפגיעה במהלך התקין של הלימודים ולהבטיח את הצלחתם בבחינות הבגרות הקרובות.

גם בימים אלו, בהם בתי הספר החרדיים יצאו לחופשת הפסח כבר ב-א' בניסן, הנהלת בתי הספר וצוות המורים מאמינים כי בימים של חוסר וודאות, שמירת הקשר הרציף על התלמידים תהווה עבורם עוגן להתמודדות הלא פשוטה שעימה כולנו מתמודדים, ובנו מערכת שעות ייעודית לימים אלו אשר נותנת מענה ייחודי בהכנה רגשית ורוחנית לקראת חג הפסח.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"


רשת בתי הספר "עתיד" הינה מרשתות החינוך המובילות בישראל. הרשת, אשר מתמודדת בימים אלו על הפעלת שלושה בתי ספר נוספים בעיר, מפעילה כיום 45 מוסדות חינוך הטרוגניים בפריסה ארצית רחבה, אחראית על חינוך, הכשרה והעשרה של 27,500 תלמידים בכל שנה ומעסיקה מעל ל- 2,000 מורים. בימים אלו משלימה הרשת היערכות לתרחישים שונים בהם הלימודים לא יחזרו לאחר חופשת הפסח וזאת במקביל להכנת בני הנוער לבחינות הבגרות או בחינות הגמר.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר