בית הספר לאמנויות. צילום: פבל
בית הספר לאמנויות. צילום: פבל

נתוני הבגרות נחשפים: אמנויות וצביה בראש, אמי"ת טכנולוגי בסוף

אשקלון מזנקת באחוז הזכאים לבגרות, כך על פי אתר חדש שהשיק משרד החינוך. באתר תמצאו גם פרטים על הישגי בתי הספר, האקלים החינוכי וההשקעה של הרשות

פורסם בתאריך: 22.8.17 13:19

     

משרד החינוך העלה את האתר "שקיפות בחינוך" ובו פרסום "התמונה החינוכית" של כל הרשויות ובתי הספר העל יסודיים. על פי הנתונים של משרד החינוך, ישיבת צביה ובית הספר לאמנויות הם המובילים בעיר באחוז הזכאים לבגרות ונחשבים למובילים בארץ עם 100 אחוזי זכאות לבגרות. את הרשימה סוגרים ישיבת אור מנחם עם 22.2 אחוזי זכאות ואמי"ת טכנולוגי עם 10.9 אחוזי זכאות לבגרות. אחוז הזכאים העירוני עומד על 77.6 מה שמהווה זינוק באחוז הזכאים העירוני. ישנם גם נתונים די מפתיעים כמו מספר תלמידים ממוצע בכל כיתה העמוד על 26.1.

נתוני הבגרות המלאים

נתונים נוספים על הבגרויות

האתר כולל גם חיתוכי נתונים ברמה הארצית והמחוזית. יצויין כי "התמונה החינוכית" כוללת 21 מדדים המחולקים לארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, למידה והישגים, התמדה ונשירה והצוות החינוכי. כמו-כן, כוללת התמונה מאפיינים נוספים בהם: השכלת המורים, שיעור התלמידים המאובחנים, מספר כיתות האתג"ר והמב"ר, שיעור תלמידי החינוך המיוחד ושיעור התלמידים העולים. לצד כל אלה, כולל האתר את ההשקעות התקציביות של המשרד ברמה הארצית, המחוזית, הרשותית והבית ספרית, וכן את מפת התקצוב הדיפרנציאלי אשר יישומה נכנס לשנה הרביעית. בכך, חובק האתר מסד רחב היקף של נתונים.

נתוני חינוך כלליים

האתר מאפשר למשתמש באופן נגיש, ידידותי, אינטראקטיבי ופשוט לבצע חיתוכים שונים ברמות שונות (ארצי, מחוזי, רשותי ובית ספרי) וכן להפיק דוחות בשורה רחבה של תחומים, על פי צורכי המשתמש. לכניסה לאתר לחצו כאן.

ההשקעה העירונית בתלמידים

שר החינוך, נפתלי בנט: "מערכת השקיפות שעלתה היום לאוויר פורסת בפני הציבור בישראל מסד רחב ביותר של נתונים. הם כוללים עשרים ואחד מדדים המשקפים את העשייה הענפה והמכובדת של בתי הספר. לצדם, נתוני ההשקעות של המשרד ברמה הארצית, המחוזית והבית ספרית. ההשקעות הרבות מצביעות באופן ברור שצמצמנו את הפערים בחינוך היסודי ובחטיבות הביניים. יש לנו עבודה בתיכון, ובכוונתנו לשנות גם שם את המצב. באתר עוד שורה רחבה של נתונים, וזאת חלק מהמדיניות שאני מוביל ומאמין בה – מקסימום מידע ומקסימום כלים להורים. אני מאמין במתן דין וחשבון ציבורי, ובהקשר זה האתר הינו כלי מהפכני".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אין לי ספק שהאתר יהווה כלי עבודה משמועתי בעבור הרשויות, ציבור החינוך בישראל ובעבור ההורים שיוכלו לקבל תמונת מצב פרטנית ומלאה על המוסד בו לומד ילדם. אני מברך את הצוות המקצועי של המשרד אשר פעל ללא לאות כדי לאפשר לציבור לקבל שירות חינוכי מקצועי ואיכותי".

 

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר