בית הספר שקמה

חוף אשקלון: שבועיים לפתיחת שנת הלימודים וההורים מאיימים בשביתה

ארי ליפשיץ יו"ר ועד ההורים במועצה האזורית חוף אשקלון מאיים להשבית את פתיחת שנת הלימודים בשל מה שהוא מכנה "יחס מזלזל" מצד המועצה למצוקות של בתי הספר. "ראש המועצה נפגש עם ההורים ולא חוסך במאמצים לפתור את הבעיות", נמסר מהמועצה

פורסם בתאריך: 15.8.17 20:41

     

שבועיים לפתיחת שנת הלימודים ובמועצה האזורית חוף אשקלון מאיימים בשביתה במכתב שנשלח מוועדי ההורים, אל ראש המועצה, הם מאיימים כי השנה לא תפתח אם לא ייענו דרישותיהם.

ארי ליפשיץ יו"ר ועד ההורים בבית ספר 'שקמה'

"מזה זמן רב מתקיים שיח בין הנהגות וועדי ההורים "שקמה" ו"חופים" בנושא מחסור בכיתות, הצללות, מגרשי ספורט ועוד, שיח שבאופן תמידי נולד פרי יוזמתם של הנהגות וועדי ההורים", נכתב במכתב "הנהגות וועדי ההורים אינן מתגאות על לקיחת קרדיט זה שהרי היו מעדיפות שמי שאמון ואחראי לעסוק בכך היא המועצה והעומד בראשה ולא הנהגות וועדי ההורים. קשה לתאר את התחושות על אזלת ידה של המועצה והעומד בראשה בכל התייחסותם למוסדות החינוך בתחום אחריותם".

בית הספר שקמה

במכתב עליו חתומים דלית בניש יו"ר ועד ההורים בבית הספר "חופים" וארי ליפשיץ יו"ר ועד ההורים בבית הספר "שקמה" המשמש גם כיו"ר פורום וועדי ההורים היישובי "חוף אשקלון", הם מאשימים את ראש המועצה, יאיר פרג'ון בזלזול, "עושה הרושם שהעומד בראש המועצה אינו רואה "עין בעין" עם הנהגות וועדי ההורים את הצרכים הלגיטימיים לניהול בסיסי של מוסדות חינוך. ואם לא די בכך, הנה נותרנו מודאגים ונתונים לחסדיי שמיים עד עצם כתיבת מכתב זה, עת שנותק הקשר עם מחלקת החינוך והעומד בראש המועצה שבחר דווקא בעת הזו לצאת לחופשה בחו"ל. קצנו מכתיבת מכתבים אליכם שעל רובם לא מצאתם לנכון כלל להשיב ולו רק מתוך נימוס".

מגרשי משחקים וספורט ללא הצללות

בסיום המכתב הם מציינים כי הם מתכוונים להשתמש בנשק השביתה, "מתוך אחריות, מתוקף המנדט שניתן לנו ומשלא נותרה כל ברירה החליטו הנהגות וועדי ההורים להודיע להורי תלמידי "שקמה" ו"חופים" כי לצערנו לא נוכל לאפשר את פתיחת שנה"ל תשע"ח כסדרה".

יפית בוכריס, מנהלת אגף החינוך שנכנסה לעבודתה לפני חודשים ספורים אומרת בשיחה עם 'כאן דרום' כי איום ההשבתה עומד לכל הורה כזכות, והיא אינה חוששת מאיומים, אך באותה נשימה היא מרגיעה את ההורים, מפרטת את פועלה בנושא ולדבריה היא קרובה מאד לפתרון. "התחלתי לעבוד כמנהלת אגף החינוך במועצה אחרי חפיפה, בחודש מרץ השנה. אני מבינה את מצוקות ההורים שבסך הכל מבקשים שהילדים ילמדו בכיתות ראויות וממוגנות ואני עושה הרבה מאד כדי להביא את בית הספר לכך. מה שחורה לי בעיקר היא ההתנהגות האירגונית ודרך הפעלת הלחץ מצד הוועדים שכנראה נהוגה כאן מימים ימימה. אני שוקדת על תכנית עבודה עם ראייה אופקית ארוכת טווח ואילו הצפייה היא שנגיש פתרונות קסם, זה לא דבר מעשי מבחינתי".

יאיר פרג'ון

בוכריס אומרת עוד כי מאז נכנסה לתפקיד היא פעלה לפתור את הבעיות המדוברות וכי היה פתרון בדמות מבנים יבילים, אך הוא נדחה לעת עתה וזאת לאור פתרון הקבע בדמות אישור בכתב מסמנכ"ל משרד החינוך "לצאת לבינוי מיידי עבור 6 כיתות, תוספת שעות לטובת פיצולי כיתות נוספים והכשרת שתי כיתות מבית הספר למוזיקה לטובת ילדי שקמה לשנה הקרובה". היא אומרת כי היא ופרג'ון דווקא רואים חשיבות רבה בקשר רציף וטוב עם הנהלת בית הספר והנהגת ההורים, "יחד עם זאת הראיה חייבת להיות ארוכת טווח".

ליפשיץ מתקשה לקבל את דבריה של בוכריס ואומר כי הפתרונות שלה לא מרשימים אותו "לוקחים מפה מעבירים לשם, מגדילים, מקטינים, ואחרי כל המאמצים  חסרות עוד שתי כיתות. יש בבית הספר כיתות שעומדות כאן מקום המדינה. להגיד שהן לא מזמינות זה עדין – הן נראות כמו מחסנים. אנחנו ההורים מתוחים לראות הילד של מי יפול ללמוד בכיתות האלו. ולא מדובר רק בכיתות. יכול להיות שבבית ספר כל כך גדול שמשרת את מרבית ילדי המועצה לא יהיה אולם ספורט? מגרש ספורט? שמאז החורף בו נקרעו ההצללות חיכינו ארבעה חודשים וחצי עד לתיקונן ובינתיים הילדים שלנו בילו בשמש הקופחת? והדברים הרבה יותר עמוקים מאישור למבנים יבילים".

דוד סעדון

בעקבות המכתב פנה חבר מליאת המועצה, דוד סעדון, לראש המועצה ודרש ממנו לכנס בדחיפות את מליאת המועצה, "יחד עם נציגי פורום הורים לדיון מעמיק, לשמיעת קולם ומצוקתם של נציגי ההורים ולבחון את הסוגיה לעומק עד למציאת פתרונות הולמים ונכונים", כתב סעדון. "אני תקווה שלא תנהג בנושא כלאחר יד ושתיתן להורים ולחברי המליאה את הזכות לשמוע,להשמיע ולדון בנושא. אני מצפה לכינוס חירום. נושא החינוך הוא בראש מעייננו ולכן אל תדחה את הדיון אלא תקצה לנושא דיון מיוחד".

מהמועצה האזורית חוף אשקלון נמסר בתגובה: "על פי התקן של משרד החינוך חסרות כיום שתי כיתות תקניות בביה"ס שקמה ולמרות זאת, בהשתדלות של ראש המועצה אצל כל הגורמים המעורבים בנושא, ניתן אישור להקמת 6 כיתות נוספות בביה"ס שקמה. כמו כן השיג ראש המועצה תוספת שעות הוראה וכן אישור להכשרת שתי כיתות נוספות לשמש ככיתות מוזיקה בשנה הבאה. ראש המועצה וראשי מחלקת החינוך במועצה לא חסכו מאמץ לקדם את הנושא. בין היתר נפגשו מר פרג'ון ובכירי מחלקת החינוך עם הורי התלמידים בביה"ס שקמה, סיירו איתם בשטח ביה"ס דנו בנושא עם חברי כנסת  ונפגשו עם ראשי משרד החינוך. ההורים קיבלו כל העת דיווחים שוטפים על התקדמות המגעים לתוספת כיתות לביה"ס. לפני חודש, בישיבה עם סמנכ"ל הבינוי במשרד החינוך ניתן אישור סופי של משרד החינוך לבניית הכיתות במבנה קבע. בשל מתן האישור למבנה קבע, בוטל האישור שנתן המשרד להקמת מבנים יבילים. המועצה עומדת אפוא להוציא מכרז לבינוי הכיתות. ביה"ס למוזיקה יפנה כיתות עבור ביה"ס שקמה והמועצה תשפץ את הקפטריה עבור ביה"ס למוסיקה".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר