התלמידים הזוכים עם ראש העירייה בפועל, עם המורה מיכל רביב וחברת המועצה מיריי אלטיט. צילום: אלדד עובדיה
התלמידים הזוכים עם ראש העירייה בפועל, עם המורה מיכל רביב וחברת המועצה מיריי אלטיט. צילום: אלדד עובדיה

המירוץ למיליון באשקלון: הרעיון של המורה, הביצוע של התלמידים

לרגל חגיגות ה-70 של מדינת ישראל, השתתפו תלמידים מבתי הספר היסודיים בעיר אשקלון בפרויקט ייחודי וראשון מסוגו בישראל: המירוץ לשפה - אשקלון חוגגת 70 שנה בסימן השפה העברית. ראש העירייה תומר גלאם: "במסגרת ההשקעה בחינוך נהפוך את הפרויקט הזה למסורת בעיר"

פורסם בתאריך: 28.6.18 20:31

     

בחודשים האחרונים עבדו בעיריית אשקלון, מינהל החינוך ובתי הספר היסודיים על פרוייקט ייחודי וראשון מסוגו בישראל לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל. במסגרת הפרוייקט, תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר מהחינוך הממלכתי, הממלכתי דתי והתורני, למדו וחקרו את סמל העיר אשקלון ואף הציעו אלטרנטיבות בעלות משמעות חינוכית ועיצובית לסמל. מנהלי בתי הספר באשקלון, נרתמו כולם למשימה ויחד עם רכזות השפה החלו בהליך למידת סמל העיר בצורה חוויתית וסייעו אף הם לצקת תוכן פדגוגי לפרוייקט.

שיאו של הפרויקט היה אתמול כאשר בשעות הבוקר הזניק ראש העירייה בפועל תומר גלאם, כ-300 תלמידים מבתי הספר הייעודיים בעיר למסע משימות נוסח "המירוץ למיליון" בין אתרים מרכזיים בעיר, מרחבת בית "יד לבנים" באשקלון למסע משימות נוסח "המירוץ למיליון" בין אתרים מרכזיים בעיר. התלמידים רצו בין מוסדות העיר ואתריה הארכאולוגיים ובכל נקודה קיבלו משימה חינוכית הנוגעת לעיר אשקלון והשפה העברית ואף ניסו למצוא פתרונות לבעיות קיימות.

המירוץ למיליון. צילום: אלדד עובדיה

המירוץ למיליון. צילום: אלדד עובדיה

בתי הספר לחינוך מיוחד ״מעיין שרה״ ו״איתן״, הגדילו והכינו סמלים אלטרנטיביים לעיר אשקלון ובזכות היצירתיות וההשקעה, זכו בפרס ״יקירי המירוץ״ על ההשקה והסמלים שהכינו התלמידים.

תחילתו של הפרויקט הוא במירוץ שהתקיים בתוך בתי הספר בעיר בין כלל התלמידים וכלל את חקר סמל העיר אשקלון והצעות אלטרנטיביות לגביו שישקפו את ההיסטורי וההווה של העיר על כלל מרכיביו. בתי הספר בחרו עשרה תלמידים שייצגו את בית הספר במירוץ העירוני.

המורה מיכל רביב, סופי חוטובלי פנחס ומיריי אלטיט לצד תלמידים מהתחרות. צילום: אלדד עובדיה

המורה מיכל רביב, יו"ר פורם ההורים סופי חוטובלי פנחס ומיריי אלטיט לצד תלמידים מהתחרות. צילום: אלדד עובדיה

בסיום המשימות, הגיעו הרצים לפארק העירוני אשקלון שם התקיים הפנינג ענק לכ-2,000 תלמידים עם מתקני ספורט, חוויה ואקסטרים, מכלל בתי הספר היסודיים בעיר. בשעה 13:00 קיבלו התלמידים את הרצים לקראת טקס הכרזת הזוכים במעמד ראש עיריית אשקלון בפועל תומר גלאם, מ"מ ראש מינהל החינוך יובל זוזט, חברת המועצה מיריי אלטיט, יו״ר פורום הורים סופי חוטובלי-פנחס, מנהלי ומפקחות בתי הספר.

הפרויקט הינו יוזמה של מורה מהחינוך היסודי ומדריכה בתחום השפה, מיכל רביב. רביב, מורה מזה כ-18 שנה, משמשת כמדריכת שפה בבתי ספר יסודיים במחוז דרום, הגיעה עם רעיון המיזם שהתקבל בזרועות פתוחות בפיקוח ובעיריית אשקלון שם תקצבו את הפרויקט והוציאו אותו אל הפועל.

גלאם עם אייל חסאן, המורה רביב וחברת המועצה אלטיט

גלאם עם אייל חסאן, המורה רביב וחברת המועצה אלטיט

חברת המועצה, מיריי אלימלך אלטיט: "כשמיכל הגיע עם הרעיון, הבנתי שעומדת בפנינו הזדמנות גדולה להנחיל לילדי בתי הספר את חשיבות השפה העברית ומשמעותה בלמידה חוויתית, ואכן, ביקשתי לתקצב את האירוע על מנת שיוכל לשתף תלמידים מכלל בתי הספר בעיר. אני שמחה וגאה שאכן היום עבר בהצלחה מרובה".

מיכל רביב

המורה והרעיון: מיכל רביב

רביב, ביחד עם מנהלת בית הספר "מצפה ברנע" הגב׳ אלכסנדרה ימין, מנהל בית הספר "בית יחזקאל" אייל חסאן, יו"ר פורום ההורים, סופי חוטובלי פנחס, חברת המועצה מיריי אלימלך-אלטיט ויובל זוזט – מ"מ ראש מינהל החינוך הוציאו את הפרויקט החינוכי אל הפועל בשיתוף עיריית אשקלון, מנהל החינוך, הפיקוח ומנהלי בתי הספר.

נספר לכם כי הזוכים במקום הראשון במירוץ הינם תלמידי בית הספר האקולוגי הרמב"ם. למקום השני הגיעו תלמידי כוכב הצפון ולשלישי, תלמידי בית הספר אילנות שקיבלו את הפרס היישר מידיו של ראש העיר, מר תומר גלאם.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר