חוף אשקלון: בתי הספר החלו ליישם את תכנית 'מנהיגות ירוקה'

בבתי הספר של המועצה מחנכים להתייעלות אנרגטית. התלמידים יקימו קבוצות מנהיגות ויעלו קמפיין להפחתת זיהום אוויר. ראש המועצה: "העיסוק אצלנו בנושא סביבה הוא לא טרנד חולף, עבורנו זוהי תרבות ועוסקים בכך כל השנה". צעד קטן לאדם, צעד ירוק לסביבה

פורסם בתאריך: 4.3.18 13:10

     

בימים אלו מתקיימים בבתי הספר במועצה האזורית חוף אשקלון פעילויות בנושא הפחתת זיהום האוויר, כחלק מהתכנית להתייעלות אנרגטית בחסות המשרד להגנת הסביבה. התוכנית, אשר מוביל האגף לאיכות הסביבה במועצה באמצעות חברת 'צעד ירוק', מתמקדת בין היתר בצמצום צריכת החשמל ובצמצום הנסיעות ברכב פרטי. התכנית מיושמת בבתי הספר היסודיים : באר גנים, ניצן, שדות סילבר, ניצני קטיף, מורשה וחופים.

קבוצות המנהיגות הירוקה בכל אחד מבית הספר לומדות, מתכננות, מבצעות ומוציאות לפועל שבוע שלם של קמפיין להפחתת זיהום האוויר. במסגרת שבוע הקמפיין, יעבירו התלמידים מצגות בכיתות, יפרסמו באמצעות שילוט, יעבירו הפסקות פעילות ותחרויות לכלל בית הספר והכל לטובת העלאת המודעות לנושא.

במקביל, מבצעים התלמידים פעולות חקר על מנת לכמת את מידת ההשפעה של פעולותיהם על הפחתת זיהום האוויר. בהמשך יצאו קבוצות המנהיגות מחוץ לכותלי בית הספר ויעבירו את המידע החשוב אל הקהילות מסביבן.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר כי מדובר בפרויקט מבורך אשר יתרום לא רק לתלמידים, אלא הם בעצמם ישפיעו על המבוגרים לראות אחרת את המושג 'הגנה על הסביבה' ואף יפעלו למען כך. "העיסוק בנושא סביבה הוא לא טרנד חולף, עבורנו זוהי תרבות ועוסקים בכך כל השנה" מסר היום פרג'ון "הפרויקט מבטא את כורח המציאות, המחייבת אותנו לעשייה תמידית בפעילות שמירה והגנה על סביבת החיים והמרחב הכפרי בו אנו חיים".

מרלין סבן, ממלאת מקום מנהלת האגף לאיכות הסביבה במועצה הוסיפה "באמצעות הפרויקט יהיה ניתן להניע תהליכים של שינוי הרגלים, למשל לצמצם את התלות ברכב הפרטי ובמקום זאת לרכוב על אופניים. כך, למעשה, ניתן להקנות הסתכלות שונה וסביבתית על הרגלים טריוויאליים".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר