נציגות מקיף ד' מקבלות את התעודות מהנהלת ארגון המורים. צילום: דוברות העירייה

מקיף ד': זוכה פרס החינוך על מעורבות חברתית ותרומה לקהילה

הפרס, שניתן ל-12 בתי ספר על יסודיים ברחבי הארץ, מטעם ארגון המורים. "אפשר לדבר כל היום על מעורבות ועל תרומה לקהילה אבל החוכמה היא גם לעשות ולא פחות חשוב, להנחיל זאת לדורות הבאים" מסר ראש העירייה בפועל

פורסם בתאריך: 22.1.18 14:26

     

בשבוע שעבר הוענק פרס החינוך העל יסודי לבית הספר מקיף עירוני ד' ע"ש רבין באשקלון על הצטיינותו במעורבות חברתית אזרחית ותרומה לקהילה.

הפרס ניתן מטעם ארגון המורים והעמותה הפדגוגית ע"ש אחמד טהא אגבארייה ז"ל ל-12 בתי ספר ברחבי הארץ שנמצאו הראויים ביותר בשל עשייתם בתחום.

נציגות מקיף ד' מקבלות את התעודות מהנהלת ארגון המורים. צילום: דוברות העירייה

"התפיסה החינוכית בבית הספר מתווה דרך לכל הבאים בשעריו, להיות אנשים משכילים, בעלי השקפת עולם ערכית ומוסרית הפועלים מתוך זיקה למסורת, אחריות אישית וקהילתית למען החברה. החינוך למעורבות חברתית אזרחית ותרומה לקהילה מלווה את התלמיד בכל ההוויה הבית ספרית, הן בשיעורים בכיתות, במסעות, בהצגות ואף בחצר בית הספר" נמסר היום מהעירייה.

בחטיבת הביניים, הפעילות בתחום חוצה שכבות בתוך תחומי הדעת השונים ובחטיבה העליונה, נבנית עבור כל תלמיד תוכנית תלת-שנתית לקראת הבגרות החברתית, שעומדת על 99 אחוזי זכאות בקרב התלמידים.

גם בתחומי הדעת נבנית תוכנית מעורבות חברתית, כך למשל בשיעור גיאוגרפיה, עלה נושא המעורבות בטיפול בארובות העשן של תחנת הכח הסמוכה לאשקלון והתלמידים הכינו משימות על מנת למנוע את הקמתה של תחנת כח שלישית בעיר; תלמידי מגמת חשמל בנו חנוכייה מפסולת מפעלים לזכרו של מורה המגמה משה ריכטר ז"ל ועוד.

"אני מעריך את התרשמות הוועדה מהעשייה החשובה והערכית של בית הספר. אפשר לדבר כל היום על מעורבות ועל תרומה לקהילה אבל החוכמה היא גם לעשות ולא פחות חשוב, להנחיל זאת לדורות הבאים" מסר היום ראש העירייה בפועל, תומר גלאם והוסיף "אנחנו יכולים להיות גאים שאלו תלמידנו ואלו מורינו וזאת הדרך לפיה הם הולכים. אני בהחלט גאה בכל אחת ואחת מהתלמידים, מנהלת בית הספר וצוות ההוראה, המשיכו לעשות חיל ולהביא לנו כבוד רב".

גם מנהלת בית הספר, שרה מצרפי היתה גאה עם היוודע דבר קבלת הפרס. "אין לי ספק כי תלמידינו שנחשפו למערך החברתי והקהילתי הבית ספרי יהפכו אנשים טובים, יודעי דעת עם חמלה ואמפטיה לסביבה הפיזית ולסביבה האנושית" מסרה מצרפי.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר