מוכן לאוסקר עם חליפת פפיון. רון כהן

קצר, ניוטון ורון כהן

הוא רק החל את צעדיו הראשונים במגרש של הגדולים, אך השחקן האשקלוני רון כהן כבר רושם הישגים מרשימים. הוא קיבל תפקיד מרכזי בסדרה חדשה בערוץ 10 ועל הפרק עוד שתי סדרות. למרות ההצלחה הוא נשאר עם רגליים על הקרקע, מתמקד בלימודים, מוכן לאכזבות ולוקח את הכול בפרופורציות הנכונות

פורסם בתאריך: 24.11.17 08:26

     

ביום ראשון הקרוב תעלה בערוץ 10 הסדרה החדשה "שאטו עין כרם" של גיא עמיר וחנן סביון, מיוצרי הסדרות "עספור", "פצועים בראש" וסרט הקולנוע "מכתוב".

חנן סביון וגיא עמיר. צילום: מיכל פתאל

עמיר וסביון מגלמים שני אחים יזמים חסרי ניסיון שהופכים נכס של מיליונר למלון בוטיק מצליח, שאותו הם מנהלים ומתחזקים תמורת אחוזים. סביון הוא אלדד, מנהל ה"שאטו", רווק חסר טאקט ובעל תקשורת בינאישית לקויה. אחיו פיפו, בגילומו של עמיר, הוא השף האחראי על המטבח, גרוש ללא ילדים, שהשתחרר מריצוי שנת מאסר בגין אחזקת סמים קלים. אלדד עושה הכול כד לנהל מלון בסטנדרטים בינלאומיים, ופיפו עושה הכול כדי לעבוד כמה שפחות ולפלרטט כמה שיותר. הכישורים הבעייתיים שלהם מצליחים לסבך אותם כל פעם בהרפתקה שירותית אחרת שיוצאת משליטה.

רון כהן, גיא עמיר וחנן סביון בהשקת שאטו

כל אחד מפרקי הסדרה נפתח ונסגר בזיכרונות של השניים מתקופת ילדותם, ומי שמגלם את פיפו (עמיר) כילד הוא השחקן הצעיר רון כהן, תושב אשקלון. “האחים שונים מאוד באופי, ובשל כך ההתנהלות במלון מוזרה ומצחיקה”, מספר כהן על הסדרה. “אני משחק את גיא בילדותו, שהוא שובב ושנון לעומת אחיו שהוא טיפה חנון”.

שחקן מלידה

"שאטו עין כרם" היא טבילת האש הראשונה של כהן, שהכיר עד כה בעיקר את בימת בית הספר לאמנויות שבו הוא לומד. הוא בן 11.5, תלמיד כיתה ו’, וחולם במה מאז שהוא זוכר את עצמו. “אני חי משחק מגיל מאוד קטן”, הוא מספר, “הייתי הולך עם ההורים שלי להצגות ילדים, חוזר הביתה ומחקה את הדמויות. לא הייתי יושב וצופה בהצגה, אלא בוחן את השחקנים, בודק את המימיקה שלהם, את תנועות הידיים והצורה שבה הם מציגים, ואז מגיע הביתה, עושה חזרות ומחקה אותם. עשיתי מאות הופעות מול המשפחה שלי, היו לי המון תחפושות ואביזרים ורפרטואר שלם של יובל המבולבל. למרות שהייתי ממש קטן, הרגשתי שאני הולך לצפות בהצגה לא כדי ליהנות ממנה, אלא כדי ללמוד”.

כהן עם גיא עמיר. מגלם את דמותו בילדותו.

את האהבה הזאת הביא איתו כהן גם לגן חובה, ששם הקימה הגננת במה בחצר הגן, ועליה הוא הופיע בשעת חצר. “הייתי מתכונן בבית ומגיע לגן עם הצגה מוכנה. בזמן שכל הילדים שיחקו בחצר, אני עליתי על הבמה, עם מוזיקה וכל מה שהייתי צריך, והופעתי. תמיד הרגשתי שזה לא משהו רגיל”.

“הלימודים מאוד חשובים”

בשל הזיקה שלו למשחק היה זה אך טבעי שהוא יתחיל את לימודיו בבית הספר לאמנויות בעיר, ושם התחבב מאוד על המורה לתיאטרון רינת בן עמי. “המורה זיהתה את האהבה הגדולה שיש לי לתחום ותמיד דחפה אותי קדימה. לא היה מופע בבית הספר שלא לקחתי בו חלק”.

בהמשך פנתה להורים של רון – איציק וליז כהן, המוכרת להורים כמי שמנהלת את מחלקת הגנים בעירייה – והציעה להם לשלוח אותו לאודישנים. “אני הרגשתי שאני חייב להביא לידי ביטוי את כישורי המשחק שלי, ובסוף הצלחנו לשכנע אותם”, אומר רון.

לא חששתם שזה מוקדם מדי?
ליז: “האמת, רון ביקש ללכת לאודישנים כבר בגיל ארבע, וכל הזמן אמרתי לו שאין סיכוי שזה יקרה. ההתמודדות סביב כל העניין הזה היא לא פשוטה, ילדים בגילאים צעירים כל כך לא צריכים להתמודד עם דברים כאלה ולשמוע לא באודישנים. כשראינו שזה ממש בא מתוכו, והוא מוכן לקבל את כל החבילה שיש לעולם הזה להציע הסכמנו, כי הוא היה זה שהוביל אותנו לזה. אני מכינה אותו נפשית לפני כל אודישן ומורידה את רף הציפיות, אני לא רוצה שהוא ייפגע או יתאכזב. עכשיו, כשהסדרה עולה, אני גם מכינה אותו לפרסום, אני באה מעולם החינוך, אז יש לי טיפים טובים לתת לו”.

איך זה מסתדר עם הלימודים?
ליז: “זה התנאי שלי מול הסוכן שלו, שהדברים ייעשו או בשעות אחר הצהריים או בחופשים. לשמחתי, בינתיים זה עובד נהדר, מקסימום אנחנו מוציאים שנייה לפני מהלימודים”.
רון: “וגם כשזה קורה, אני תמיד משלים את החומר מחברים שלי. הלימודים מאוד חשובים גם לי, ואני דואג שלא יחסר לי שום דבר”.
“לא חשבתי שבאודישן הראשון אני אצליח”


לחצו כאן להורדת האפליקציה של "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד

לחצו כאן להורדת האפליקצייה של "כאן דרום אשקלון" באייפון


למרות החששות וההכנה הנפשית לאכזבות שבדרך, רון החל את הקריירה שלו במגרש של הגדולים ברגל ימין ובצורה שאפילו הוא והוריו לא ציפו לה. מהרגע שחבר לסוכן האישי שלו והחל ללכת לאודישנים, הוא עבר בהצלחה שלושה, בהם "שאטו עין כרם", מתוך ארבעה. “כבר באודישן הראשון, בזמן שחיכינו בחוץ עם עוד עשרות ילדים, לא הייתי בטוחה שאנחנו עושים את הצעד הנכון. שמעתי את השיחות של ההורים שהמתינו, שדיברו על עשרות אודישנים שבהם הילדים שלהם נאלצו לשמוע לא פעם אחר פעם”, אומרת ליז, “הילדים הללו משוועים להצלחה, והתהליך הזה הוא לא קל, אז חששתי גם בשביל רון”.

תהילה בגיל 11. רון כהן חולם על הוליווד

בהתחלה כהן לא ידע כלום על הסדרה. את עמיר וסביון הכיר מהסדרה שלהם "מה בכריש?" ששודרה בערוץ הילדים ועל "עספור" ו"פצועים בראש" שמע רק מההורים.

“ממה שידעתי עליהם הבנתי שזאת הולכת כנראה להיות סדרה טובה ומצחיקה. לאודישן הראשון קיבלתי טקסט במייל והתכוננתי היטב. אחרי שלושה שבועות הסוכן שלי הודיע לאימא שעברתי לשלב הבא”.

הרגשת שהלך טוב?
“אמרתי לאימא שהלך טוב בסך הכול, אבל השתדלתי לא להסיק מסקנות. יש ילדים שהולכים כבר שנים לאודישנים, ולא קורה עם זה כלום, אז לא חשבתי שיש סיכויים גבוהים שכבר באודישנים הראשונים שלי אני אצליח. השתדלתי לא להסיק מסקנות ואמרתי לעצמי שגם אם זה לא, אז הכול עוד לפניי”.

מה היה באודישן השני?
“זה היה כבר קצת יותר מורכב, כי אלה היו חזרות של ממש. בהפקה רצו להתאים את הדמות אליי ואותי לדמות וגם לחבר ביני לבין גיא עד שהגענו לתוצאה הסופית שכולם היו מרוצים ממנה”.

איך קיבלת את הבשורה הסופית שהתקבלת?
“זה היה מצחיק. הסוכן שלי התקשר אליי והתחיל את השיחה לא טוב. הוא אמר שהוא עוזב אותי כי הייתי ממש גרוע ואין לי סיכוי. בסוף הסתבר שזו מתיחה ושעברתי. זאת הייתה התרגשות אדירה, בכיתי מאושר”.

והיה גם לא אחד.
רון: “כן. זה היה קצת מבאס, אבל ידעתי שזה עלול לקרות ולקחתי את זה בחשבון. זה רק נותן לי כוח להמשיך עוד ועוד, כי תמיד נעים יותר לשמוע כן”.
ליז: “זה ממש לא מובן מאליו שרון עבר את שלושת האודישנים הראשונים שלו בהצלחה, ועוד מדובר בדברים מאוד גדולים ומרכזיים. זה משמח, אבל אנחנו לוקחים את הכול בפרופורציות הנכונות ולוקחים בחשבון שגם יהיו אודישנים פחות מוצלחים בעתיד. כשמחליטים לקחת חלק בכל הדבר מבינים שזה חלק בלתי נפרד מהעניין”.

“אסי כהן צנוע וביישן”

הצילומים לסדרה התקיימו בחול המועד סוכות, ארבעה ימים אינטנסיביים, שהחלו בחמש בבוקר והסתיימו בשעות הקטנות של הלילה. “זאת הייתה חוויה אדירה והזדמנות עבורי גם להתנסות במשחק מול מצלמה, שזה משהו שלא עשיתי עד עכשיו”, אומר רון. “יחד עם זאת, זה גם לא היה קל. הרבה פעמים העייפות כבר ממש גדולה ועושים הרבה טייקים לסצנה אחת, מה שיכול להיות מאוד מתסכל. אבל מהר מאוד אני אוסף את עצמי מחדש, אוגר כוחות ועושה את הטוב ביותר שאני יכול”.

מחזיר את השידור לאולפן. כהן מתראיין לגלי צה"ל בהשקת הסדרה

איך התרשמתם מחנן וגיא?
רון: “הם מדהימים, והיה ממש תענוג לעבוד איתם. גם במציאות הם מאוד מצחיקים וגרמו לכל הסט לצחוק ולהעביר את הכול בכיף גדול. הם גם מאוד מפרגנים, תמיד אומרים מילה טובה ומחזקים”.
ליז: “תוך זמן קצר נוצרה שם על הסט תחושה של משפחה. הם מקסימים, וכולם עטפו את רון בהמון חום ואהבה”.

מה עוד על הפרק?
“אני לא ממש יכול לדבר על הדברים עדיין, אבל המעט שאני יכול להגיד זה שיש עוד סדרה שבה אני מגלם את בנו של אסי כהן, סדרה מצחיקה ומרתקת, שגם היא כיף גדול. וגם אסי התגלה כאדם מאוד צנוע ואפילו ביישן. הדבר השני עוד ממש בחיתולים, אבל זאת גם סדרה שתשודר בפריים טיים של אחד מהערוצים המרכזיים”.

איך החברים מגיבים?
“בצורה שלא ציפיתי לה. הם מאוד תומכים וגאים בי. תמיד שואלים ומתעניינים ומחכים כבר בקוצר רוח שהסדרה תעלה לאוויר. התמיכה שלהם מרגשת אותי, זה לא משהו שהוא מובן מאליו”.

לאן אתה חולם להגיע?
“הכי רחוק שאפשר, מבחינתי זה הוליווד. אני מבין שאני עוד מאוד צעיר ושיש לפניי עוד עבודה קשה, אבל אני מוכן לזה”.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר