רק אחד מהציורים. עיר לחוף ימים.

תערוכת ציורים על אשקלון תוצג בירושלים

האומנים המשתתפים בתערוכה הינם הצייר אלי צרפתי ותלמידיו, החיים ויוצרים באשקלון. נקודות ההשקה בין אשקלון וירושלים מופיעות כחוט השני בין העבודות המוצגות בתערוכה זו

פורסם בתאריך: 2.11.17 11:48

     

אחד מהציורים בתערוכה

בשבוע הבא תיפתח בגלריית 'בית אות המוצר הירושלמי' בירושלים תערוכת הציורים הקבוצתית 'עירי לחוף ימים' המייצגת תקופות היסטוריות של העיר אשקלון, מימי הכנענים ועד ימינו אנו.

נוכחים בתערוכה שרידי החומה מהתקופה המוסלמית ואחר כך הביזנטית, וכן ימיה הראשונים של העיר המציגים את תחילת היישוב העברי ואת חיי היום יום הטיפוסיים בשכונות העולים. בתערוכה לא נשמט מקומם של תקופות קשות לאזרחי העיר: מבצע קדש במלחמת סיני, ומצב חוסר השקט של ימינו בשל המצב המדיני והביטחוני ברצועת עזה ובירושלים. לעומת זאת בין הציורים ישנו ייצוג של ימי השקט והשגרה הבאים לידי ביטוי בתמונות של החיים היום.

האומנים המשתתפים בתערוכה הינם הצייר אלי צרפתי ותלמידיו, החיים ויוצרים באשקלון, ונקודות ההשקה בין אשקלון וירושלים מופיעות כחוט השני בין העבודות המוצגות בתערוכה זו.

"הרעיון להציג את התערוכה בירושלים נבע מן ההיסטוריה המשותפת של שתי הערים מאז ימי התנ"ך ועד ימינו. שתי הערים היו שותפות גורל של הרס וחורבן כבר מימי חזקיהו המלך, כשסנחריב החריב הן את ירושלים והן את אשקלון" מספרת אוצרת התערוכה, דורית מאור "לאחר קום המדינה, בשנות החמישים, ביקר באשקלון ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, ולכבוד ביקורו זה חיבר עלי מוהר את השיר הידוע 'אשקלון' בביצועה של שושנה דמארי. בתקופת כהונתו של יצחק בן צבי כנשיאה השני של מדינת ישראל הוא חילק את חייו וחיי בני משפחתו במשך שנים רבות בין בתיו באשקלון ובירושלים. רבים מתושבי ירושלים ראו באשקלון בית שני לחופשות הקיץ והחזיקו בעיר החוף בית לנופש".

הציירים בתערוכה באים מרקעים שונים של עשייה, סגנונות וטכניקות אמנותיות. עבודותיהם מבוצעות באהבה רבה ובאורך רוח. הציורים מאופיינים בסגנונם הקלאסי, האסתטי והנאיבי.

"בהתבוננות ביצירותיהם אנו עדים למגמה של חזרה אל המציאות, אל הרגש והאותנטיות של הציירים ולא רק בסמלים ושבירת הצורות שהתפתחו בעידן המודרני והעכשווי", הסבירה מאור.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר