בניין עיריית אשקלון. צילום: אורי קריספין
בניין עיריית אשקלון. צילום: אורי קריספין

האמנה למאבק בשחיתות: מי מהמועמדים יחתום עליה?

שלושה חודשים לפני מועד הבחירות לרשויות המקומיות, השיקה התנועה לאיכות השלטון את האמנה למאבק בשחיתות בשלטון המקומי, כחלק מקמפיין נרחב של התנועה תחת הכותרת #לאמצביעיםשחיתות. במסגרת הקמפיין, קוראת התנועה לכל המועמדים בבחירות המוניציפליות הקרובות לחתום על האמנה ולהתחייב כי ייקחו חלק במאבק למען שלטון נקי ואיכותי

פורסם בתאריך: 25.7.18 11:46

     

בסוף חודש אוקטובר, בעוד פחות ממאה ימים יתקיימו באשקלון, כמו גם בכל הארץ, הבחירות לרשות המקומית. כחלק מהמאבק למען שלטון איכותי בישראל, משיקה התנועה לאיכות השלטון קמפיין חדש: #לאמצביעיםשחיתות. במסגרת הקמפיין מפרסמת התנועה את האמנה למאבק בשחיתות ברשויות המקומיות וקוראת לכל המועמדים לרשויות המקומיות להצטרף ולחתום על האמנה למאבק בשחיתות, להתחייב לפעול בשקיפות, לשמור על טוהר המידות, להימנע מניגוד עניינים ובעיקר בעיקר – לא למעול באמון שהציבור נתן בהם.

באשקלון, נכון להיום ישנם מספר רב של מועמדים לראשות העירייה ומספר רב יותר של רשימות למועצת העיר ובכל כמה שבועות מתווספים עוד מועמדים ועוד רשימות למערכה הפוליטית. יהיה מעניין לדעת מי מהמועמדים והרשימות יסכימו לחתום ועוד יותר מעניין יהיה לדעת, מי יסרב לחתום על האמנה שזה הנוסח המלא שלה:

נוסח האמנה

מי מהמועמדים יחתום עליה? נוסח האמנה

"רמת השחיתות במדינה נמצאת בעלייה מתמדת וכיום מדורגת ישראל במקום ה-32 מבין מדינות העולם (לפי דירוג ארגון השקיפות הבינלאומי) לאחר הידרדרות מתמשכת בשנים האחרונות", נמסר מהתנועה. "בנוסף, חלה ירידה ברמת השמירה על ערכי הדמוקרטיה ומוסדותיה וברמת אכיפת שלטון החוק. כתוצאה מכך חלה פגיעה קשה באמון הציבור הן בשלטון המקומי והן בשלטון המרכזי".

באמנה מתחייבים המועמדים: לחרוט על דגל סיעתם את המאבק בשחיתות על כל גווניה ולאמץ במצעם עקרונות ליישומו. לפעול במלוא העוצמה למיגור השחיתות, מידי יום ביומו עד הבחירות, בעת הבחירות ולאחריהן. לשמור על שלטון החוק ולחזק את המערכות לאכיפתו. לנהוג בשקיפות מלאה לגבי מעשיהם. לשמור על טוהר הבחירות ועל טוהר המידות. להימנע מניגוד עניינים, מקבלת טובות הנאה, ממינויים פוליטיים ומהפרת אמונים כלפי הציבור.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
עוד מצהירים המועמדים באמנה כי יאבקו בשחיתות באמצעות חינוך, הרתעה, מניעה וביקורת. להשגת יעד זה נדרש מאמץ רב-מערכתי שיבוצע הלכה למעשה בפעילות הרשות בכלל ובוועדות השונות בפרט: ועדת המכרזים, ועדת הביקורת, וועדת התכנון והבניה.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר