"אמרו לי שלא נצליח - הצלחנו בגדול". גלאם. צילום: קרן אור

"אסור להחזיר את אשקלון אחורה": גלאם הכריז על ריצה לראשות

כאלף תומכים ואישי ציבור הגיעו לכנס ההכרזה הרשמי של ראש העירייה בפועל, שהתקיים אמש באולמי "המלך שלמה". השר כחלון: "הערב מוחקים את ה'בפועל' - תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון בלי 'בפועל'!"

פורסם בתאריך: 26.6.18 16:47

     

כאלף מתושבי העיר אשקלון, הגיעו לכנס בו הכריז ראש העיר בפועל, תומר גלאם, על התמודדותו על ראשות עיריית אשקלון בבחירות הקרובות. הכנס התקיים במעמד שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן ("כולנו"), חברי מועצת העיר: מ"מ רה"ע סופיה ביילין, סגן רה"ע יורם שפר, סגן רה"ע רמי סופר, בני וקנין, שרה זכריה, מיריי אלטיט, יוסי כהן, אפי מור, מישל בוסקילה, שי עמירה יורי ברנט ואלכס גרינברג, אישי ציבור, פעילים ובני משפחה.

המלך שלמה מלא מפה לפה. צילום: קרן אור

המלך שלמה מלא מפה לפה. צילום: קרן אור

את הכנס הנחתה השחקנית תושבת אשקלון, אור אילן, שהזמינה את ראש עיריית אשקלון בפועל, תומר גלאם ורעייתו טלי, להיכנס אל האולם לקול תשואות הקהל. ראשון הנואמים שעלה לברך היה שר האוצר, משה כחלון.

המלך שלמה מלא מפה לפה. צילום: קרן אור

"מוחקים את ה'בפועל'". כחלון. צילום: קרן אור

"הערב מוחקים את ה'בפועל' – תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון בלי 'בפועל'!", הכריז כחלון, "העיר נתנה לו להוכיח את עצמו שנה וחצי והוא עשה זאת בגדול – סוסים מנצחים לא מחליפים. תומר מתזז אותי כמו שצריך…רק בחודש הזה הייתי באשקלון 4 פעמים. אבל זה בסדר, זה לטובת העיר אשקלון, לטובת הזוגות הצעירים, לטובת התושבים ואני מקבל את זה באהבה. לי באופן אישי הכי קל להתחבר לתומר: בן אדם שהגיע מלמטה, ואני יודע כמה זה קשה לעבור את הדרך הזאת, תומר ידע שהוא מסוגל יותר, התאמץ ונבחר למועצת העיר ובלט במועצת העיר. בהמשך הוא נבחר לראשות העיר בפועל – מה, לא היו עוד אנשים שם? מי שנתן לו את המנדט ידע מה הוא עושה. ואני שמח תומר, שמח שהצלחת בצורה בלתי רגילה! על ההצלחה שלך אי אפשר להתווכח. בשנה וחצי העיר נראית מדהים. אין קיצורי דרך – מי שהגיע מלמטה למעלה, תמיד יסתכל על כל הדרך למטה. תומר אוהב את העיר הזאת, מכיר פה כל אבן. הנחישות שלו והקשיחות איפה שצריך, אני אומר לכם כשר האוצר, אנחנו לא עובדים עם ראשי ערים שהם לא מקצועיים ולא יודעים לייצר. ברגע שאנחנו מקצים כסף וראש עיר לא מיישם את זה נכון, אנחנו עוצרים את שיתוף הפעולה איתו. כאן, כל שקל מגיע לתושב. אני אומר לכם, תבחרו בו כי הוא האיש הנכון".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
שר הכלכלה אלי כהן. צילם: קרן אור

"כולנו, תרתי משמע, לצידך". שר הכלכלה, אלי כהן. צילום: קרן אור

שר הכלכלה, אלי כהן, סיפר על הקשר המצוין בינו לבין גלאם. "כשאתה בוחר ראש עיר מה אתה צריך? אתה צריך איש עם יכולות ביצוע, אתה צריך איש שמדבר בגובה העיניים, אתה צריך איש ישר, אתה צריך איש שמאמין. את כל התכונות האלה יש בך, תומר, אתה שליח ציבור אמיתי. אני רואה אותך הולך ונלחם למען העיר. יש לנו מטרה אחת, להוריד מילה אחת: 'בפועל', ואתה בעזרת השם תהיה ראש עיריית אשקלון בנובמבר!  אני אומר לך שכולנו, תרתי משמע, נהיה שם לצידך. נהיה שם עד הבחירות ונהיה שם גם לאחר הבחירות".

עוד סיפר השר כהן על הפעולות שנעשו בתחום התעשייה באשקלון והתכניות לעתיד. "במשך שנים חיכו באזור התעשייה הדרומי לקבל אפשרות של פטור ממכרז", סיפר השר כהן. "העיר היחידה בארץ שהיה בה שינוי, היא אשקלון. מהרגע שתומר נכנס לתפקיד, הוא הגיע אלינו עם הדרישה הזאת. שנים מדברים על זה, אבל עכשיו זה קרה. אני יכול לספר לכם שמעל 70 מפעלים מחכים בתור וכולם מבקשים להגיע לאשקלון. העיר היחידה ששונתה בה הקצאת קרקע זה כאן. וזה חשוב כי יהיו באשקלון יותר מקורות תעסוקה, כי השטח הזה ייתן בשנה 40 מיליון ש"ח הכנסות בארנונה כי מגיעה לכם איכות חיים. באזור התעשייה הצפוני של אשקלון אנחנו נקים בירת היי-טק – זה היעד שלנו בקדנציה הבאה. תומר גלאם אתה האיש הנכון, במקום הנכון להצעיד את אשקלון".

פרפ' בוריס יופה. צילום: קרן אור

"תגיע לגמר ותנצח". פרופ' בוריס יופה. צילום: קרן אור

הכירורג הבכיר ואחד הרופאים המוערכים באשקלון, פרופ' בוריס יופה, הגיע להביע תמיכה ואמר בדבריו כי: "אני אשקלוני כבר למעלה מ-40 שנה. מאז כהונתו של תומר גלאם, אני כתושב שכונת ברנע, מרגיש שאפשר לצאת מברנע ולהגיע לעבודה בזמן. רואים את העיר פורחת ומשגשגת. בית החולים ברזילי מקיים קשר הדוק עם העירייה ובטוח שבהובלתך העירייה תסייע עוד יותר. ברוח המונדיאל אגיד, אנחנו כרגע נמצאים בשלב הבתים אבל בע"ה ובעזרתנו תגיע לגמר ותנצח שם".

עדנה ולנשטיין. צילום: קרן אור

"תומר מייחס חשיבות רבה לחינוך". עדנה שחר ולנשטיין. צילום: קרן אור

יועצת ראש העיר בהתנדבות לענייני חינוך, ומי שהקימה וניהלה את בית הספר מקיף עירוני א' ביד רמה למעלה מ-20 שנה, עדנה שחר ולנשטיין, סיפרה על העשייה בשנה וחצי האחרונות בתחום החינוך. "נושא החינוך הוא בנפשי ועל כן נעניתי לבקשתו של תומר גלאם ששאף ללמוד בלי סוף אודות צרכי החינוך, ברמות השונות של הגילאים מילדות ובגרות וסייעתי ככל יכולתי", אמרה שחר ולנשטיין בדבריה. "תומר גלאם הביע פעמים רבות את רצונו להיפגש עם מורים ומנהלים, לדעת מגמות חדשות ותכניות לימודיות חשובות למערכת החינוך. תומר מייחס חשיבות רבה לתחום הערכי בחינוך. לך תומר, איחולי הצלחה ענקיים מאחלת לך שתמשיך בדרך הזו ולא תשנה את דרכך".

עדה מזוז. צילום: קרן אור

"מבטיח ומבצע". עדה מזוז. צילום: קרן אור

יו"ר קהילה נגישה באשקלון, עדה מזוז, סיפרה על האוזן הקשבת לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים באשקלון. "תומר גלאם מבטיח ומבצע, לא נח לרגע. גולת הכותרת היא המבנה הרב תכליתי שעד לפני מספר חודשים היה בגדר חלום, והיום הוא מציאות בשטח. ראש העיר פתח לנו ערוץ ישיר למנהלי מחלקות – כל בעיה מקבלת מענה מידי. יש לנו ראש עיר שלא מפסיק לעבוד למען אשקלון, שפועל להשגת תקציבים כדי לקדם את העיר. אנחנו חייבים להתגייס עבורו שימשיך לעשות גם בשנים הבאות".

גלאם מתקבל בחיבוקים ולחיצות ידיים. צילום: קרן אור

גלאם מתקבל בחיבוקים ולחיצות ידיים. צילום: קרן אור

אחרון הנואמים היה ראש העירייה בפועל תומר גלאם. בפתח דבריו הודה לכל התומכים שהגיעו וביקש לשלוח תנחומים למשפחתו של הרב יצחק ברדא, שאת משפחתו פקדה טרגדיה עם מות בתו, הדסה סימן טוב ז"ל. "התלבטתי האם לקיים את האירוע הערב או לא. זו לא הייתה החלטה קלה. אבל עם ברכת הדרך מהרב, החלטנו לקיים את האירוע. ליבי עם רבנו ומשפחתו, מי ייתן ולא תדעו דאבה עוד".

גלאם לצד השרים. צילום: קרן אור

גלאם לצד השרים. צילום: קרן אור

"הערב הזה, בעיניי, הוא לא עוד כנס בחירות. הערב הזה הוא ערב שבו מאות אנשים מתכנסים יחד כדי לומר בקול אחד – אנחנו לא חוזרים אחורה, אנחנו נותנים את הכוח להנהגה שבאה לעבוד,  אנחנו נותנים את הכוח להנהגה שיודעת את העבודה, אנחנו נותנים את הכוח להנהגה שעושה את העבודה יום יום, שעה שעה. לא עבודה בעיניים – עבודה שרואים בעיניים!", פתח גלאם לקול תשואות הקהל. "הערב, גבירותיי ורבותיי, אני מתכבד לעמוד כאן לפניכם ולהכריז על החלטתי להתמודד בבחירות הקרובות על ראשות עיריית אשקלון. בעזרת ה' ובעזרתכם – גם ננצח!".

הקהל באולם. צילום: קרן אור

הקהל באולם. צילום: קרן אור

גלאם סיפר על הקשיים בתחילת הקדנציה וכיצד הצליח למרות הכל לייצב את העירייה. "אחרי שנה וחצי של סערות וטלטלות בלתי פוסקות, קיבלתי עירייה משותקת, המומה מאירועים שלא נראו כמותם, עירייה שמתמודדת עם משבר עצום, ועיר שמתמודדת עם משבר תדמיתי קשה. לא היה קל להתניע את המערכת הזו מחדש, אבל עשינו את זה! אין פינה באשקלון שלא תוכלו לראות שמשהו טוב קורה בה.

עם אשתו טלי. צילום: קרן אור

עם אשתו טלי. צילום: קרן אור

בכל מקום שאמרו לי שאי אפשר – אמרתי שאפשר. אמרו לי שאי אפשר לפתור את בעיות התנועה באשקלון – פתרתי. אמרו לי שאין כסף בקופה – השגתי. אמרו לי שרים לא יבואו לכאן – הגיעו. אמרו לי שלא נספיק לבנות מוסדות חינוך – בנינו. אמרו שלא נעשה עוד אירועים – עשינו. אמרו לי שלא תהיה יציאה צפונית חדשה – התחלנו לסלול אותה. אמרו לי לא נשיג תקציבים – הבאתי מאות מיליוני שקלים. אמרו לי שלא נצליח – הצלחנו בענק!".

"אמרו לי שלא נצליח - הצלחנו בגדול". גלאם. צילום: קרן אור

"אמרו לי שלא נצליח – הצלחנו בגדול". גלאם. צילום: קרן אור

עוד התייחס בנאומו גלאם להנהגה הקודמת ואמר כי: "אני שומע שיש כאלה שרוצים לחזור להנהגת העיר, ואני שואל אותם מכאן: במצב שבו אתם נמצאים כיום, איזה עתיד אתם מבטיחים לאשקלון? אני לא רואה דבר לבד מעתיד של אי ודאות, עתיד של חוסר יציבות שלטונית, עתיד של חוסר יציבות כלכלית. אסור לנו בשום פנים ואופן לאפשר לאיש להחזיר את אשקלון אחורה.  אשקלון יקרה לכולנו ואני סומך על תבונתם של תושבי אשקלון שיכריעו נכון בידי מי הם רוצים להפקיד את העיר בעוד ארבעה חודשים".

לסיום, הודה גלאם לרעייתו טלי ולילדיו, שילת, דביר ונהוראי, על ההקרבה והתמיכה שמאפשרים לו לפעול בשליחותי הציבורית. ראש העיר בפועל, הודה לקהל הרב שהגיע ואמר: "תנו לי את הכוח להמשיך את העבודה, תנו לי את הכוח להמשיך את העשייה. אשקלון ניצבת כיום בפני פרשת דרכים חשובה – והשנים הקרובות יכריעו לאן העיר שלנו הולכת – לעוד תקופה של שיתוק או לתקופה של פריצה קדימה ושגשוג. בשלושים באוקטובר אשקלון בוחרת להמשיך בהצלחה!".

הנחתה את האירוע. השחקנית אור אילן. צילום: קרן אור

הנחתה את האירוע. השחקנית אור אילן. צילום: קרן אור

בשולי האירוע התרחשה הפגנה בה השתתפו מספר אוהדים מקבוצת "הפועל אשקלון" שמחו על מדיניות העירייה בהתנהלות מול הקבוצה, הם קראו לגלאם למצוא רוכש לקבוצה ולסייע לה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר